Sdružení místních samospráv ČR si zapůjčilo elektromobily Škoda Enyaq

Škoda Auto zapůjčila Sdružení místních samospráv ČR k bezplatnému užívání tři elektromobily Škoda Enyaq.

Dva z nich budou minimálně do konce roku sloužit  potřebám SMS ČR při široké škále jeho aktivit vykonávaných ve prospěch samospráv,  jeden připadne obci, která uspěla v loňském ročníku soutěže Obec 2030. Spolupráce  se sdružením je součástí dlouhodobé strategie společnosti Škoda Auto s cílem  podporovat menší obce a rozvíjet elektromobilitu napříč Českou republikou. 

Jiří Maláček, vedoucí Škoda Auto na českém trhu, říká: „Prostřednictvím přímé spolupráce  s obcemi i Sdružením místních samospráv ČR, které hájí zájmy obcí na celostátní úrovni,  chceme ukázat, že provoz elektromobilu je možný ve všech koutech České republiky. Jeho  užívání není omezeno pouze na velké aglomerace, dnes už se elektromobilita úspěšně rozvíjí  i v řadě malých měst a vesnic.“ 

Předání vozů Škoda Enyaq pro potřeby sdružení proběhlo v mladoboleslavském Zákaznickém centru Škoda Auto za účasti čestného předsedy SMS ČR a europoslance Stanislava Polčáka a vedoucího Škoda Auto na českém trhu Jiřího Maláčka. Již dříve převzal třetí vůz  Škoda Enyaq starosta Rybniště z Ústeckého kraje Roman Forfera. 

Obec Rybniště získala ocenění v loňském ročníku soutěže Obec 2030 se svým projektem  Energetický management svépomocí, zaměřeným na účelné lokální nakládání s energiemi. Obec umožnila vznik a testování nového open-source softwaru pro energetický management  a zkouší i vlastní hardware. Na realizaci projektu se podílejí studenti průmyslové školy a řada  místních občanů. 

Komplexní řešení elektromobility jako cesta k udržitelné budoucnosti 

V rámci strategického rozvoje dobíjecí infrastruktury spolupracuje Škoda Auto s řadou soukromých i veřejnoprávních subjektů. V souladu s Národním akčním plánem čisté mobility by v České republice mělo být vybudováno do konce roku 2025 celkem 11 000 nabíjecích bodů.

V roce 2020 podepsala Škoda Auto se Sdružením místních samospráv ČR memorandum,  na jehož základě vyjadřuje vůli rozvíjet a podporovat projekty chytrých řešení pro úsporu  energií.

Jejich záměrem je realizace konkrétních opatření v obcích a městech – například prostřednictvím podpory e-mobility s důrazem na rozvoj dobíjecí infrastruktury nebo  nejrůznějších forem sdílení vozů.

Škoda Auto chce řidičům elektromobilů maximálně usnadnit  jejich provozování, zároveň cítí odpovědnost za úspěšný rozvoj elektromobility v celé České republice. 

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář