Ropná společnost BP kupuje britského výrobce a provozovatele nabíjecích stanic Chargemaster

Boom elektromobility už uznávají i ropné společnosti. A tady je další důkaz. British Petroleum kupuje Chargemaster, největší britskou nabíjecí síť.

Nabíjecí stanice ChargeMaster, nově patřící pod ropný gigant BP.
foto: BP

Nová společnost se bude jmenovat BP Chargemaster. V Británii provozuje přes 6500 nabíjecích bodů. V současné době jezdí ve Velké Británii asi 135 000 aut do zásuvky. Do roku 2040 to ale má být až 12 milionů!

Podobný krok jako BP nedávno uskutečnil Shell, když koupil nizozemskou síť nabíjecích stanic NewMotion. A bezesporu nejde o poslední akvizi takového druhu. Ropné společnosti začínají brát v potaz, že prodávají paliva, nikoliv jen „fosilní paliva“.

Společnost BP zaplatila za Chargemaster £130 mil., v přepočtu téměř 4 miliardy korun. Pro giganta jakým BP je jsou to spíš drobné. Pro elektromobilitu jako takovou jde však o další významný krok.

BP vybuduje na všech svých 1200 čerpacích stanicích v Británii nové nabíjecí stanice. Ve většině případů půjde o ultra-rychlé nabíječky s výkonem až 150 kW.

Chargemaster byl založen v roce 2008. Název jeho sítě nabíjecích stanic je POLAR. V současné době má asi 40 000 zákazníků, své nabíjecí stanice si vyrábí sám doma v Británii a k jejich napájení využívá pouze obnovitelné zdroje.

tisková zpráva

5 Comments on “Ropná společnost BP kupuje britského výrobce a provozovatele nabíjecích stanic Chargemaster”

Napsat komentář