Robotické auto Uber srazilo chodkyni, která mu v noci vstoupila do cesty. Podívejte se na video nehody!

Velký zájem médií aktuálně vyvolala fatální nehoda robotického auta Uber v Arizoně. Robotické Volvo XC90 tam srazilo člověka, který v noci přecházel silnici.

Operátor robotického vozidla, který sedí na místě řidiče a má za úkol kontrolovat situaci pro případ nenadálé nebezpečné situace, se zřejmě poměrně často místo před sebe díval na svůj telefon.
foto: Uber

Policie aktuálně zveřejnila videzáznam přímo z přední kamery robotického auta. Ten jasně dokazuje, že na vině s velkou pravděpodobností byla chodkyně, která se v hluboké tmě vydala přes silnici mimo přechod, navíc pravděpodobně bez jakýchkoliv odrazových prvků.

Policejní velitel v Tempe k tomu pro deník San Francisco Chronicle řekl, že autonomní vozidlo na vině rozhodně nebylo. „Je jasné, že by bylo velmi obtížné vyhnout se kolizi v jakémkoliv módu, ať už autonomním nebo řízeném člověkem, vzhledem k tomu jak se vynořila ze stínu přímo na silnici.“

Chodkyně vedoucí kolo se zčistajasna vynořila ze stínu přímo před autem, jehož autonomní systém už nestihl zareagovat. Zareagovat ovšem nestihl ani operátor, který v tu dobu seděl za volantem, ale neřídil. Z videa je patrné, že se zcela nevěnoval situaci před sebou.

Uber dočasně zastavil veškeré testování autonomních vozidel – kromě Arizony také v San Francisku, Pittsburghu a Torontu. Šéf Uberu Dara Khosrowshahi vyjádřil na Twitteru svou upřímnout soustrast rodině oběti.

124 Comments on “Robotické auto Uber srazilo chodkyni, která mu v noci vstoupila do cesty. Podívejte se na video nehody!”

 1. Chudák chodkyně, ona se snažila přejít rychle, to je
  Chudák chodkyně, ona se snažila přejít rychle, to je vidět, ale buhužel ji to nešlo, kvůli tomu ji přece nesejmu autem?? Lidi dělají chyby, paní to prostě z nějakýho neodhadla. Opravdu se mi nelíbí, jak na ni lidi nadávají. Tohle je jednoznačně vina toho prasete za volantem, protože přesně proto v autě sedí, auto je v testovacím režimu a takový chyby se dají očekávat. Každopádně ale to auto vypadá, jako když ani trochu nezaregovalo, na kameře ji nevidělo, ale má přece další čidla ne? Ani když se objevila na kameře tak auto nic neudělalo, prostě jelo jakoby tam nebyla. Opravdu fail a ukazuje to, takový auto by na silnice jít nemělo, což mě fakt mrzí, to vypadá, že se snaží vše uspěchat a je to akorát na škodu. Ale říkám, ten tlusťoch tomu měl právě předejít.

   1. Každý ať si chodí v čem chce, dělat z lidí idioty v
    Každý ať si chodí v čem chce, dělat z lidí idioty v reflexním je zvláštní úchylka mnoha mnoha zemí.

    Stejně jako je zvláštní úchylka mnoha lidí a skupin pro pocit sv vlastní důležitosti se jiným neustále plést do života tím že se jim snaží vnutit nějaký způsob chování a jednání, toho co mají a nemají dělat.

    Pro mne za mne ať si každý chodí, jí a dělá co chce. Když někdo půjde v oblečení z ventana black po neosvětlené silnici a někdo jej přejede, je to jeho chyba. Že odrazný materiál zvyšuje viditelnost je snad obecně známé a netřeba tomu dělat další reklamu.

    1. absolutne s vama nesouhlasim. principialne. narizovat nekomu
     absolutne s vama nesouhlasim. principialne. narizovat nekomu reflexni vestu v sinicnim provozu nepochybne je omezovani osobni svobody. ale stejne tak mame zakazano krast a vrazdit se navzajem, pripadne urazet anebo nosit zbrane. a treba mame povinnost nosit bezpecnostni pasy. a pritom se take evidentne jedna o omezeni osobni svobody. namitka, ze jediny komu nenosenim reflexni vesty zpusobite skodu jste vy sam neni na miste. zkratka proto, ze to neni pravda. pokud jako ridic zabiju nekoho, kdo nema reflexni vestu tak ujma rozhodne pada i na mou stranu. i za predpokladu, ze vinu za nehodu nenesu. a nemam na mysly pomackany naraznik. anebo vam je jedno, ze srazite cloveka? reknete si jeho problem? ja bych to mel pred ocima do konce zivota. osobni svoboda proste konci tam, kde zacina svoboda jineho.

     1. Ano, blbec, co není vidět a já ho sejmu, mi způsobí
      Ano, blbec, co není vidět a já ho sejmu, mi způsobí minimálně poškození auta a výčitky svědomí, i když je to jasný Darwinista a může si za to sám – ležící opilci za horizontem a podobní frajeři. Ovšem stát nás do toho nutí kvůli veřejnému zdravotnímu pojištění. které není pojištěním, ale zdravotní daní ze mzdy, procentem z výdělku bez ohledu na rizikovost chování.
      Já se mám rád, tak jsem vidět i bez nařízení. Ostatní ať se zařídí, jak chtějí. Na hřbitovech je – od dob zpopelňování – pro ně místa dost.

        1. Ale kolik je o nich slyšet? Málo, čtrnáct dní před
         Ale kolik je o nich slyšet? Málo, čtrnáct dní před volbami, nemastní kampaň… Ovšem nejde o to založit novou stranu, spíš začít lidi vzdělávat a působit. Strany jsou jenom vrcholem.

        2. Kdysi jsme to vážně několik hodin probírali u produktů
         Kdysi jsme to vážně několik hodin probírali u produktů kvašení a destilace a došli k závěru, v čem je problém: Každý u nás chce být předseda 🙂

     2. Ovšem i Vámi další nařízení jsou zbytečnými zásahy a
      Ovšem i Vámi další nařízení jsou zbytečnými zásahy a směšujete dva nebo snad tři nesmísitelné obory, snad ve snaze vytvoření argumentačního klamu.

      A abych to vzal postupně, tak první je oblast řešená někde na začátku bible, v desateru, která se dá odvodit dost snadno, jsou natolik univerzální že je má každé společenství, je to v legendách atd. Tady máme tu vraždu kradení atd. (jestli Vy potřebujete k tomu abyste nakradl a nevraždil nějaký zákaz, je mi Vás poněkud líto). Toto si snad dovodí i malé dítě proč je to špatné. A trest zde není k „nápravě“ ale k ukojení pomsty a mnohdy i jen pro literu zákona kde státní zástupce koná proti vůli pozůstalých. Pokud člověk opravdu lituje činu už před soudem, je jeho trestání hloupost, pochopení špatnosti již nastalo, je třeba aby litoval činu ne toho že něco ztratí, pokud je mu odpuštěno ze strany pozůstalých kdo je soud či stát aby trestal? Co se mu stalo? NIC! Nastala-li situace že člověk někoho zabil, „okradl“ (může být zpětné získání ukradené věci), a tuto lze pochopit a ospravedlnit, je snad trest na místě? Může a nemusí. Pak máte pár promile chladnokrevných vražd, loupeží a jiných násilností, které rozhodně současný systém nenapraví, nenapravilo to ani středověké věšení. To byste musel to komplet předělat, ale to je pro mnohé nepředstavitelné, bohužel a stejně narazíte na to že každý člověk je jiný.

      Druhá skupinka jsou nevěry a podobně, ale nejsme tu od toho rozebírat desatero ani jiná -atera.

      Zákaz „urážení“ je pitomost, snadno zneužitelná, zejména pokud stanovíte nedotknutelné skupiny.

      Zákaz nošení zbraní s dovolením nemá praktické opodstatnění, zbraň je totiž jenom pitomým kusem kovu či dnes i plastu, nic víc, nic z čeho by měl být nějaký strach. Takto si pouze mocipáni zajišťují že v případě problémů budou svou bandou okvérovanců schopní potlačit případné povstání. Jen se podívejte do (snad) Povídek malostranských kde v jedné je, ta jak kluci chtěli dělat revoluci, napsáno proč císařpán omezil prodej prachu, nebo pistolí, jednoho z toho, je to pár let co jsem to četl. A pokud dojdete s tím že se lidé budou střílet a mordovat na potkání, chyba není v přítomnosti zbraní, to se místo střílení budou třeba polévat vitriolem a bodat pilníky, (zakážete i pilníky a kyselinové akumulátory?), ale v něčem jiném co je k takovým zoufalým činům dovádí. Ve, troufnu si říct, více než 99 % případů existuje spouštěč který k činu vedl. A pokud je těch činů nad míru, tak máte hlubší problém ne zbraně. Pokud chcete zajistit bezpečnost zákazy, nakonec zakážete všechno, nebudu se rozepisovat dále.

      Pásy a další zákazy jsou mnohdy jenom hysterickou reakcí na něco co se stane v jednotkách případů jednou za deset či sto let, i jednotky případů ročně jsou málo na to aby to opodstatnilo nějaký zásah do nějaké svobody.

      Ale ano, pokud jsem tak blbý že si vlez do cesty autu, tak je to jen a pouze moje chyba. Kdybychom měli řešit to aby se někomu náhodou něco nestalo, neutrpěl ani nejmenší stres a podobně, tak s dovolením bude třeba žít v podstatě bez kontaktu v polstrovaných krychlích. Proč by měla být něčí svoboda náhodou někoho nesrazit mé svobodě si chodit v čem chci?

      A nakonec obligátní věta kterou používají ti co nejvíce svobodu omezují… I kdepak, osobní svoboda končí tam kam si ji nechá společnost osekat ve strachu ze svobody.

      1. Přitom zbraní je dle kurzů přežití prakticky vše, nejen
       Přitom zbraní je dle kurzů přežití prakticky vše, nejen v první světové se osvědčila dobře nabroušená polní lopatka. Oblíbení kancelářská vražedkyně propiska je dodnes v kurzu. Ovšem jak pravil nejmenovaný představitel akčního hrdiny na otázku „Vy nemáte zbraň?“ – „Já jsem zbraň“. A pak použil jen své tělo…..

      2. Proč by měla být něčí svoboda náhodou někoho nesrazit
       Proč by měla být něčí svoboda náhodou někoho nesrazit mé svobodě si chodit v čem chci? tohle je vase veta. pokud melo byt mezi slovy „nesrazit me“ a slovy „svobode“ vlozeno slovo „nadrazena“ tak jste si na to odpovedel sam. proste svoboda „náhodou někoho nesrazit “ je nadrazena svodobe „chodit v čem chci“. na verejnych komunikacich, samozrejme.

       1. Jsem idealista, proto jsem presvedcen, ze i jeden jediny
        Jsem idealista, proto jsem presvedcen, ze i jeden jediny zivot, ktery by toto narizeni zachranilo, stoji za to. Reflexni paska pri snizene viditelnosti pres vnejsi ruku nebo nohu nas zase tak nehyzdi, ne? Dokonce to stoji i za to, aby clovek nemusel byt po zbytek zivota uvazan na vozik.

        1. Hyzdění nehyzdění, proč chcete lidem vzít možnost se
         Hyzdění nehyzdění, proč chcete lidem vzít možnost se svobodně rozhodnout jestli budou mít na sobě reflexku, nebo liazku?

         Jde o to jestli považujete lidi za tvory schopné se rozhodnout a vyhodnotit si jestli konají dobře, nebo za nesvéprávné subjekty v moci nějakého pána se kterými jest možno zacházet jako s nemyslící hmotou. Já považuji lidi za bytosti obdařené rozumem a schopností myslet za sebe, problém je že pokud lidem budete neustále něco nařizovat, tak tuto schopnost nakonec zdegradujete až na neschopnost čehokoliv bez mustru. Nehledě na to že vytvoříte naprosto zbytečné pnutí ve společnosti, ony se tyto drobnosti sčítají, jak říká jedno známé rčení, cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. Vymýšlíte nové pravidlo novou povinnost, přičemž máte v předpisech o provozu na silnicích že chodcům je vyčleněna levá krajnice. Kolik lidí toto ví?

         Ona levá a pravá je dost rozdíl, svítící auto vidíte na pár set metrů pokud jede proti vám, pokud jede za vámi tak je dřív uslyšíte než uvidíte, ale asi neuhnete. Přecházení cest je pak kapitola sama o sobě. Tady paní udělala zásadní chybu, spěchala, nevím jestli za uberem něco jelo, ale stačilo opravdu počkat a nic by se nestalo.

         A abych se obloukem vrátil, podle mne není dobré snažit se organizovat lidem každý sebemenší aspekt života, což se dnes děje, ale dát lidem, když už chcete něco měnit, dostatek materiálů pro jejich svobodné rozhodnutí.

        2. proč chcete lidem vzít možnost se svobodně rozhodnout
         proč chcete lidem vzít možnost se svobodně rozhodnout jestli budou mít na sobě reflexku, nebo liazku. jak bylo zmineno vyse, protoze to narazi na jinou svobodu, moznost, pravo. asi to neni v teto diskusi klicove. ale co se tyka toho dalsiho, tak pocet rocne prijatych zakonu poslaneckou snemovnou geometricky stoupa a zacina byt ne problem v tom, ze se v tom obcan nevyzna. ten uz tady je nekolik staleti. ale problem v tom, ze ty zakony jsou v kolizi navzajem. takze tenhle argument beru. ale v tom pripade narazime na daleko vaznejsi spolecensky problem. nejenom co se tyka noseni reflexni vesty. holt, timhle smerem jdeme. nikdo nezvazuje, jestli dane pravidlo je opravdu potreba resit zakonem, vyhlaskou a pod, nebo to proste neresit. pro priklad treba zde. tak treba jednou prijdeme na to, ze je to blbost. ale mozna prijdeme na to, jak to mnozstvi pravidel zvladnout. pokud rad argumentujete starym rimem, tak tehdy byly vsechny zakony sepsane na dvanacti deskach a vystavene na namesti. dnes je doba slozitejsi.

        3. Myslím pánové, že trochu moc košatíme. Svoboda je
         Myslím pánové, že trochu moc košatíme. Svoboda je odpovědnost. Pak vymýšlíme různé systémy, jak tu odpovědnost, respektive dopady jak nezodpovědnosti, tak i náhody, zjemnit. A jsme u spleti zákonů a nařízení.
         Pokud se potuluje neoznačený jedinec v prostoru výskytu čehokoliv, co mu může vzít život, pak by to měl – pokud se právě svobodně nerozhodl s životem skoncovat – brát zodpovědně a bránit se. Třeba tou odrazkou.
         Pokud je to jen a na něm a nese si následky, pak je to fajn. Jenže on mi pocuchá auto a nervy, což by měl taky on nebo příbuzní uhradit. Ale podle jaké svobody by měli za něj zodpovídat? Svobody že po něm něco zdědí a to včetně dluhu vůči mně?
         Pokud nebude mrtvý, ale bude se léčit, taky by si to měl svobodně sám zaplatit. Jenže neplatí. Vymysleli jsme solidární systém a on ho svou nezodpovědností právě fakticky zneužil.
         A tak se nám to vrší a košatí pořád dokola. Protože když jsme u silnice, to je taky definovaný prostor, kde se rychle pohybují tuny plechu, ne vždy podle záměru jejich řidiče. A už ten jsme definovali a zabránili tak svobodě jedince pohybovat se kdekoliv se mu zamane.
         Máme to holt se společenstvím lidí těžké.

        4. a to jsme jeste nebrali v uvahu, ze neoznaceny chodec
         a to jsme jeste nebrali v uvahu, ze neoznaceny chodec neohrozuje jenom sebe a zbyle ucastniky maximalne na majetku. stret muze dopadnout treba snahou ridice vyhnout se mu, skoncit v protismeru, nebo mimo vozovku s rizikem vlastni smrti, pripadne. nebo kolizi s motorkarem. tam jde o zivot vsem.

       2. Neodpověděl jste, jenom jste zkusil překroutit větu, to
        Neodpověděl jste, jenom jste zkusil překroutit větu, to vám neprojde 🙂

        Dostal jste se totiž do momentu kdy si ze svobody děláte právo a ostatním kladete na bedra povinnosti aby Vám vymyšlené právo zajišťovali. Pokud byste chtěl svobodu nesrazit, tak to je to že si na auto můžete dát hromadu světel, čidel a ohmatavadel prostoru před vámi.

        Jenže Vy zřejmě chcete lidem sebrat svobodu povinností nosit nějaké reflexní prvky, abyste vy nemusel něco dělat.

        Co se týká veřejných komunikací tak už od Říma možnost využívat stezky, procházet pozemky po cestách a pod. nehledě na to čí jsou. (Odhlédněme od zhůvěřilostí co tu napáchal minulý režim se stavbami na cizím pozemku) Je to veřejné nebo soukromé?

        1. svobodu nesrazit a svobodu nosit si co chci jste si vymyslel
         svobodu nesrazit a svobodu nosit si co chci jste si vymyslel vy. ja jsem to jenom prijal. rozdil mezi svobodou a pravem vnimam v tom, ze pravo je narok, soboda je moznost, narok z toho nevyplyva. ale svododa nesrazit je stejne pravem jako je pravem soboda nosit si co chci. deti ho v mnoha zemich nemaji zarucene ve skolach, profesne mnohe skupiny pracujicich ho nemaju zaruceno v praci a z naprosto malichernejsich duvodu, nez z tech, ze jde o jejich zivot. a neni v tom problem. proc by na silnici, kde jde o zivot nebyla tato svoboda (chcete li pravo) porusena take. a co se tyka argumentu, ze si muzu auto vycancat cidlama, no pokud by to tak slo, tak tohle neresime. treba za par let budou nase uvahy zbytecne. zatim nejsou.

        2. Přijal kreativní prací s větou…
         To že není zaručené

         Přijal kreativní prací s větou…

         To že není zaručené někde jinde, v bůh ví jaké zemi není argument pro omezení takového práva zde, buď se tam jede na tradici (máme snad tradice vyjmout z množiny věcí k diskusi?), nebo je to mnohdy podivný režim se kterým, nevím jak Vy, bych raději nic neměl a nesrovnával se.

         Ovšem práce je zase něco jiného protože vás nikdo nenutí ji vykonávat u daného subjektu, můžete odejít, jestli najdete zaměstnavatele co vás nechá soustružit v péřové šále hvězdy ze 40. tak si v ní soustružte, jestli se Vám nelíbí že vám to nedovolí, tak u něj ani nemusíte nastoupit. To je dost rozdíl mezi pracovním úborem a nařízením reflexních prvků, problém je v tom že u práce, ale i u škol kde uniformu nenařizuje stát, ale je součástí tradice, například, nebo z rozhodnutí vedení, je možnost jít jinam, nebo si založit vlastní podniky vyhovující vkusu oblékání (Zrovna nedávno jsem četl pěknou úvahu o našem školství a podobenství se školou zvířátek, kde se zvířátka trápila, ale učitelům vyhovovala průměrnost všech a jen surikaty si na začátku postavily hlavu a založily si vlastní školu pro surikaty a výsledky nakonec měly lepší než ostatní zvířátka). Státní nařízení tuto možnost nedává a proto je nelze srovnávat. Pokud začnete připouštět argumenty tohoto typu, tedy že nějaká skupina lidí má něco dovoleno/zakázáno, mnohdy vnitřním předpisem organizace do které vstoupili dobrovolně, patrně vám uniká jistý drobný, ale podstatný, rozdíl mezi státem a firmou. Kdybych se chvíli díval na net, tak jistě najdu dost vnitřních předpisů zakazujících jinak zcela běžné činnosti, mají snad být tyto základem pro nějaké celospolečenské nařízení které výrazně zasáhne do svobod lidí?

         Pokud se v práci rozhádáte se šéfem, nebo se vaše vnitřní nastavení hodnot začne výrazně rozcházet s hodnotami organizace, tak můžete odejít, se státy je to ale sakra těžké, dokonce snad ještě horší než v minulosti kdy jste na útěk z panství měl jenom nohy a to většinou jen svoje.

         Pořád jste nepředložil argument proč má svoboda, chcete-li právo, na to jít si třeba o půlnoci za hustého deště ve ventana black úboru po silnici, bez ohledu na to jaká je to pitomost, být okleštěna na úkor vaší svobody někoho nesrazit.

         Všimněte si prosím že já já jsem tu po celou dobu diskuse nechtěl vzít vám jednu jedinou svobodu, nikde jsem nenapsal že si MUSÍTE namontovat milion detekčních systémů, ale že můžete pokud chcete, za to Vy tu pořád opakujete jak já se mám něčeho vzdát abyste vy si mohl užívat toho že nikoho nesrazíte a dokonce předjímáte že daný člověk chce být nesražen. Jak to víte?! Jak si vůbec dovolujete předjímat to jak chce naložit se svým životem? Zkoušíte za něj myslet a tím jej částečně degradujete do role nesvéprávného. Jakoby malým kouskem, který sám o sobě nic není, ale pokud je dáte dohromady, tak je toho celkem už dost na to aby byl člověk zcela zbytečně omezen jenom protože si někdo něco proloboval emocemi, neb jen tak protože to někdo někde dělá taky.

         Problém je že nám tu nevládne skupina osvícených géniů ve starém slova smyslu, ale banda ovlivnitelných paviánů konajících jen podle zájmů svých peněženek a ukřičených skupin které mají pocit že jenom protože jsou hlasité tak mají pravdu.

         A je s tím spojené ještě mnoho dalších zajímavých fenoménů, kdy vědci označují protiočkovací hnutí za uřvané hysterky aby hned ti stejní hystericky šíleli že jim někdo omezí přístup na server, který není ani jejich, aby jeden den brojili proti porušování autorských práv a druhý sami kradli data z výše zmíněného serveru.

         Ne, pane rs, nelze lidem neustále brát svobodu a klást na ně další povinnosti jen protože si myslíte že váš názor je ten správný. Pokud si to myslíte, tak začněte dělat osvětu, začněte objíždět města, pokud lidé budou souhlasit a považovat to za užitečné budou to dělat, nebude třeba befelů, pokud ne, tak nebudou. Toto není vážná a hluboká filosoficko-společenská otázka jako jestli mají mít ženy volební právo, nebo jestli sou černoší lidé, kde ke změně muselo dojít v té době zákonem, toto je příklad běžné věci změnitelné bez vyhlášky či zákona. A je zajímavé že práva výše zmíněných skupin byla vyzískána za velké pomoci osvěty, ne zákulisních dohod, což je způsob jak se prosazují tato malá narušení soukromí a svobod jednotlivců.

        3. Carlosi, ty se musíš strašně nudit. A já ač svoboden či
         Carlosi, ty se musíš strašně nudit. A já ač svoboden či ne, musím jak blbec rolovat přes tvoje příspěvky.

        4. Já bych to krátce shrnul jako že každý má též svobodu
         Já bych to krátce shrnul jako že každý má též svobodu vzít cihlu a hodit jí z dálničního nadjezdu dolů na projíždějící auta…
         Nebo svobodu nepoškrábat si lak rozražením závor a nechat vykolejit vlak…

         Takových svobod je hodně.

     1. Spíš stále stejně, jenom se dřív prostě zabili mnohem
      Spíš stále stejně, jenom se dřív prostě zabili mnohem dřív.
      To víte vodníci na to dlabou a popravdě rodiče stejně děcka k vodě nepouští.

      A pak kvůli tomu otravují ostatní.

      Ale je fakt že oplechovaní mají menší strach než kočí na kozlíku.

    2. To je Vas nazor, ktery respektuji a do urcite miry s nim i
     To je Vas nazor, ktery respektuji a do urcite miry s nim i souhlasim. Otazka ale zni, zda je to nazor vetsinovy a zda se ma mensina podridit vetsine. Podle me je treba se na to divat v sirsi perspektive.

     1) Matka delal cely zivot ve skolstvi, driv platilo, ze rodina vychovava, skola uci. Dnes jsou rodice nejspis sobecti a lini, ze i svoji roli vstepovat diteti zakladni pravidla a moralni hodnoty se snazi prehodit na skolu (ci kohokoliv jineho, ktery je nebude nutit se vzdat konicku, pohodli…). A neukazaly i posledni volby to, ze velka cast volicu spise inklinuje k direktivnimu vedeni v presne danych mantinelech pred vetsi svobodou, ktera je svym zpusobem docela slozita na zivot a moralku.

     2) Pokud chci neco vyuzivat, musim respektovat urcita pravidla. Nebo jste tez proti tomu, aby se prechazela krizovatka pouze na zelenou, dodrzovala rychlost, plna cara, apod.? Vsechny tri pripady jsou pouze a jen kvuli bezpecnosti.

     1+2) Lide (zejmena mladi) nemaji naprosto osvojenou ohleduplnost a je poptavka po elitach, aby davaly jasna pravidla na vse, aby byl nas zivot o to jednodussi.

     Mne z toho plyne, ze narizeni nepotrebuji uvedomeli lide, jako jste Vy, ale lide, kteri nedokazi dohlednout dusledku svych cinnu, nebo pohodlne stado.

     1. To je otázka jestli máme demokracii, nebo republiku. Ono to
      To je otázka jestli máme demokracii, nebo republiku. Ono to absolutní podřizování se většině může skončit šeredně a v tom je rozdíl mezi demokracií a republikou, v republice je zabráněno absolutnímu diktátu většiny.

      Lidi mají strach ze svobody a co jim přináší, ale to je dáno těmi 41 lety nesvobody a před tím pěti lety války. Do toho takový koktejl nenávisti, senzací a pitomostí, fake news, že jsem před lety pro zachování duševního zdraví, zrušil zprávy v televizi a výrazně omezil psaná média. Ovšem velká část populace to nedělá a pak volí v emocích. Strach, jídlo a sex jsou svatá trojice manipulace.

      Co se týká čar, značek a podobně, měla by být zahájena diskuse o přiměřenosti, ovšem to nejde dokud jsou lidé přesvědčení o své méněcennosti a zároveň machrují. Jinými slovy se ještě říká že si kompenzují malé pindíky.

      Škola tu nemá být od toho aby vychovávala, a pokud vychovávala, tak příklady, neděje se, místo toho se sedí a drtí látka a trestá se. Jestli je problém se socializací dětí, tak na to v Japonsku mají dlouhé roky postup, první dva roky děti chodí do školy a nedostávají známku, neučí se nic jiného než chodit do školy a jak se chovat (a asi nějaké základy písma a čísel). Jenže tuto výchovu musíte udělat tak do 6-7 třídy a definitivně než, kdosi to kdysi řekl dost hnusně a natvrdo, než se jim začne stavět péro. Je to pochopitelné, s puberťáky se toho moc svést už nedá. Dost záleží na tom jaká je osobnost učitele/vychovatele/trenéra.

      Jednou jsem na záskok vzal za známého tréning malých děcek, nevím 5-8 let. Zatímco u nás, normálně tréningy nedělám, nestíhal bych, tak stará děcka celkem umí základy a dávat pozor, u něho jsme skončili u naprosto základních věcí. A to dělá v podstatě jenom rozdílná osobnost trenéra.

      Jenže při tvorbě nařízení, před tím než je uděláte, je třeba zvážit všechny ostatní metody dosažení výsledku, to nikdo nedělá. Soukromě si myslím že si tak někteří chtějí jenom ukojit své choutky, nic víc. Dřív by asi jenom bili manželku, nebo se bavili mučením krys někde ve stodole, bohužel dnes ovlivňují celý národ a stát. Jestli se občas dočteme o nějakém tom psychopatickém hraběti či knížeti, paní co se koupala v krvi, tak mi přijde že podobných je dnes plný parlament a úřednický stav ve vyšších funkcích.

      Lidstvo je nemocné, stejně jako doba, ale tito ji nevyléčí a nevyléčí ji nic co budou dělat.

   2. Já to chápu tak, že když v obci je poměr usmrcených
    Já to chápu tak, že když v obci je poměr usmrcených chodců za dne/v noci 1:1, tak se nejedná o problém s viditelností, ale o případy kdy se chodec nerozhlédl.

    Tam pomůže jen asi tak tolik reflexních prvků aby se daný civilista už nemohl pohnout vůbec, protože i kdyby je měl tak zpoza té dodávky do silnice vběhne i tak..

  1. Stačí přidat a projet dříve než se vůbec
   Stačí přidat a projet dříve než se vůbec rozběhnou.
   Nebo přimontovat variabilní tlumiče jako měl Knight Rider.
   Nebo spustit lokalizovanou termojadernou reakci a vůz vaporizovat…
   Případně směrovým vysokofrekvenčním zvukem paralyzovat všechny civilisty před autem.

  2. Člověk 50 km/h: 14 m reakční dráha; 14 m brzdná dráha;
   Člověk 50 km/h: 14 m reakční dráha; 14 m brzdná dráha; matka, dítě nebo oba na maděru.
   AI: 50 km/h: 14 m brzdná dráha; dítě utrpělo lehké poranění hlavy (pohlavek od matky za to, že nemá co běhat na silnici bez rozhlédnutí).

  3. takovych situaci je nekonecna hromada. treba mic, ktery
   takovych situaci je nekonecna hromada. treba mic, ktery prodeje silnici. brzdim a hledam kde je to decko, co za nim poleti. jednoduche, predvidatelne. alespon castecne zodpovednosti se ridic nevyhne. takze sny o plne autonomni jizde jsou nadherne, ale na mile vzdalene realite. ale kdo vi, treba se ji dozijeme. kazdopadne zenske uz na to balit nebudeme 😉

   1. Snahou o stvoření ráje ale vyrobíte peklo.
    P.S. A kde je

    Snahou o stvoření ráje ale vyrobíte peklo.

    P.S. A kde je zodpovědnost rodiče? Kde dítěte? Cožpak, když máte tak podle všeho rád pravidla, není v nich definováno kde a za jakých podmínek smí chodec vstoupit do jízdní dráhy?!

    1. Dobré úmysly především. Takže všechny vlaky budou před
     Dobré úmysly především. Takže všechny vlaky budou před tunely a mosty zpomalovat na jízdu krokem aby náhodou nepřejely nějakého sebevraha co se právě vrhl shůry na koleje.
     Všechny dětské bazény preventivně vypustíme aby se děti neutopily protože matky a plavčice na ně přeci nemohou dávat pozor.
     A v neposlední řadě, kdo bude svítit v domácnosti více než jednou žárovkou bude popotahován za ničení životního prostředí.

     O čem vlastně byla řeč ? 😀

     1. Ehm… no jízdní dráha je ze Švejka kde do ní vstoupil
      Ehm… no jízdní dráha je ze Švejka kde do ní vstoupil důstojník co rád vysvětloval i nejmenší pitomosti a málem ho přejela drožka.

      Jo, ale přesně na toto to může snadno vést se snahou o zajištění bezpečnosti. Peklo ve snaze o ráj.

   2. Bude to hromada programování a učení se. Třeba stejná
    Bude to hromada programování a učení se. Třeba stejná situace bez míče, jen je kousek od cesty hřiště a já s tím počítám, že se může míč objevit. AI bude muset taky. Nebo oblíbené venčící místo = padesátikilový pejsáček na silnici. Nebo výjezd od supermarketu = líčící se blondýna 50 kg ve 2,5 tunách plechu bez koukání šup na hlavní. Nebo ……..

    P.S. s tím balením se pletete, autonomní řízení přece vymýšlejí programátoři proto, aby se mohli spolujezdkyni cestou do cíle plně věnovat, ne jen si občas mezi řízením s manuální převodovkou sáhnout „omylem“ na její koleno. Sex je hnacím motorem všeho, jako každé rozmnožování. 🙂

      1. Tři známí – právník, programátor a umělec – probírají
       Tři známí – právník, programátor a umělec – probírají problematiku milenek. Umělec povídá:
       „Pánové, ta vášeň je ohromně inspirativní a zrovna tak riziko, že na to manželka přijde.“
       Právník se na to dívá z odborné stránky:
       „No, podle mého z toho koukají jen problémy. Skončí to rozvodem, alimenty a nakonec možná i vyhazovem z práce.“
       A programátor se usměje a říká:
       „Je to ta nejlepší věc na světě, zvlášť když o tom manželka ví. To si totiž potom myslí, že jsem s milenkou, milenka si myslí, že jsem s manželkou a já můžu v klidu celou noc programovat!“

       1. Sedím v kanceláři dohromady asi s 60-70 programátory (sem
        Sedím v kanceláři dohromady asi s 60-70 programátory (sem tam nařezeno „manažerem“). Polovina chlapi od rodin s 2-3 dětmi, loni jsme oslavili přírůstek 3 nových budoucích programátorů :-D. Dvě kolegyně odešly na mateřskou…
        Zbývající nemají také nouzi. Jistě, jsou mezi námi tací co stále tápou a nebo na ženské prostě nemají čas/náladu, ale těch bych u nás napočítal tak … 5 ?

        1. To musí být brutální open space. Když si vzpomenu na
         To musí být brutální open space. Když si vzpomenu na třídu gymnázia, kde nás jako Husákových dětí bylo 37 a třídy byly na gymplu v ročníku hned 4 A-D, kdy D byla čistě holčičí, tak dvojnásobek v jedné místnosti je masakr.

 2. problém vidím na všech 4 stranách:
  1. vepř za volantem:

  problém vidím na všech 4 stranách:

  1. vepř za volantem: čumí do mobilu, má se věnovat situaci na silnici a v případě chyby vozidla zasáhnout
  2. auto: zřejmě chodkyni vůbec nezaregistrovalo, kamera ve tmě moc nefunguje (zkuset si mobilem něco natočit za tmy) a ve skutečnosti byla IMO chodkyně vidět daleko dříve na reakci (úhyb, brzdy) tak mělo dost času si myslím
  3. uber: zřejmě na tuto práci nabírá lidi za minimální mzdu a nemá dostatečně ošetřené aby se zaměstnanci věnovali situaci na silnici. Stačilo by jednoduché pravidlo: při jízdě budeš mít vyplý mobil, pokud ho zapneš, okamžitě u nás končíš.
  4. chodkyně: tady je to snad myslím jasné, vidím blížící se auto tak před něj nelezu nebo alespoň uteču pokud to špatně odhadnu

   1. Tvrdí o sobě že je krůta, ale ale narodil se jako vepř.
    Tvrdí o sobě že je krůta, ale ale narodil se jako vepř. Jmenuje se Rafael Vasquez. Viz článek na hovínkách co vyšel a říká to samé co já tady, že chybovali všichni 3. Já říkám, že všichni 4 pokud Uber zaměstnává tuto existenci. Mj. ten řidič-neřidič byl už jednou odsouzen za loupežné přepadení.

 3. Pravdepodobna autonomna buducnost vozidiel v EU: Na
  Pravdepodobna autonomna buducnost vozidiel v EU: Na certifikovanych dialniciach za rozumnej hustoty dopravy a pri schvalenych poveternostnych podmienkach sa objavi elektronicka znacka – „Tu si mozete zapnut autopilota“. Vsade inde to bude zakazane. Este pravdepodobnejsie je, ze moznost zapnut autopilota bude riadene centralne – spravou dialnice, ktora internetom, alebo nejakou lokalnou bezdratovou technologiou odblokuje tuto moznost v riadiacich jednotkach vozidiel.

  1. V tomto případě je to jednoznačně chyba auta. Zajímavé
   V tomto případě je to jednoznačně chyba auta. Zajímavé by bylo vědět, co viděl Lidar. Ten by měl vědět jak se paní ve vozovce pohybovala – jesli ji jen přecházela nebo v protisměrném pruhu stála nebo se otáčela. Tak či tak evidentně chyba software.

 4. Normální řdič by zde jel s dálkovými světly a ženu s
  Normální řdič by zde jel s dálkovými světly a ženu s kolem by viděl na dost velkou vzdálenost a stačil by včas zabrzdit.
  Pokud by jel s tlumenými, tak by před srážkou stačil dupnout na brzdu, srážce už by nezabránil ale nemusela skončit smrtí.
  To,že auto vůbec nazareagovalo na překážku na silnici je dost šokující o chování paní řidičky ani nemluvě.

  1. To nie je pravda.
   1. Bol v meste a tam sa dialkovymi ist

   To nie je pravda.

   1. Bol v meste a tam sa dialkovymi ist nesmie resp. nemalo by sa a navyse by oslepoval ine auta.
   2. Tetu bolo vidiet asi tak sekundu pricom reakcny cas na to aby zacal aspon brzdit je viac nez 2 sekundy (u pretekarov kratsi).

   Suma sumarum teta nemala sancu ale je to jej chyba, lebo tam nemala co robit. Jedina otazka je preco ju nevidel nejaky radar alebo lidar. Tie by mali najvacsiu sancu „uvidiet“ prekazku skor nez clovek alebo kamera spoliehajuca sa na osvetlenie z vozdila a exterieru.

  2. Mě přijde že chodkyně byla náhodou v mrtvém úhlu
   Mě přijde že chodkyně byla náhodou v mrtvém úhlu senzorů, díval jsem se teď schválně na to jak vypadá to auto, senzory jsou na střeše, v takovém případě, i vzhledem k tomu kde se objevila a kde vkročila do cesty autu se podle mne dost dobře může jednat o toto, dost mi to přijde jako, i přes přítomnost automatu, lidská chyba. Když vidím že se blíží auto, ale nejsem schopný odhadnout jeho rychlost a vzdálenost, tak nepřecházím.

   Druhá otázka je schopnost toho zařízení na střeše vidět dostatečné množství informací, ono to bude něco za něco, buď vidí do dálky, ale na blízko je slepé, nebo vidí na blízko, ale nevšimne si toho co je 100m před tím. Pokud na blízku slouží kamery (které mají menší citlivost než člověk), tak se klidně mohlo stát že ženskou nevidělo ani jedno, dokud byla v záběru rotující věci, tak byla brána za něco co je bezpečné (v 2. pruhu) a v momentě kdy se stala ohrožením tak už byla v záběru kamer, které ji ale neviděly. Mnohem lepší než dashcam by bylo mít záběr toho co vidělo auto.

  3. No myslím, že je to pan řidič. Nicméně kolegy z branže
   No myslím, že je to pan řidič. Nicméně kolegy z branže zarazilo, že auto nereagovalo VŮBEC. Prostě ani kamera která musela chodkyni rozpoznat v posledních stovkách milisekund nereagovala, resp. nic nerozpoznala. Někde bude SW bug.

   1. Vypada to mozna na SW problem, ale nemam potrebne mnozstvi
    Vypada to mozna na SW problem, ale nemam potrebne mnozstvi dat. Co opravdu postradam je brzdeni v zaverecne fazi. Nevime ale co videly lidary, nevime proc se nepokusil o uhybny manevr, aby ji odhodil bokem. Ten chlap, co je vlastne zenskou (no kdyby to nebylo explicitne zmineno v jinem clanku, neuverim)by sice asi take mnoho nezmohl, ale podelal to tim, ze se nevenoval rizeni.

    1. A není možné, že by měla řidička nohu lehce položenou
     A není možné, že by měla řidička nohu lehce položenou na plynu? Pak by automat vyhodnotil, že řidič převzal kontrolu nad řízením a nijak by nezasahoval. Přijde mi to jako jednodušší vysvětlení, než že se podělal několikrát jištěný a pravděpodobně redundantní systém.

 5. Pokud vím tak ještě nejsme tak daleko aby to bylo plně
  Pokud vím tak ještě nejsme tak daleko aby to bylo plně autonomní, ženská za volantem buď chrápala, nebo dělala něco jiného, rozhodně se nevěnovala hlídání cesty, ten člověk s kolem taky nebyl vidět. Ale protože to mělo nějaký asistenční systém, tak napíšeme že autonomní auto. Dokud tam bude volant tak to autonomní moc není. Je to tak na úrovni nějakého AVV, které taky nemůžete pustit na trať samotné.

  Ale samozřejmě se to výborně použije do médií a podobně, stejně jako se pořád svádí na počítačové hry různé masové střelby ve školách, když se zjistilo že většinou ti co něco někde vystřílí ani nehrávají.

  Je to špatné s médii, honí se za senzacemi, podobných nehod se ale denně stávají desítky.

 6. Tak to dopadá, když na se silnice pouští nedodělky.
  Tak to dopadá, když na se silnice pouští nedodělky. Autonomní vozidlo v tomto případě špatně vyhodnotilo data z Lidaru a bralo primárně jen kameru. Na chodkyni mělo auto zareagovat. Chodkyně vstoupila do vozovky z druhé strany silnice a po vozovce se pohybovala dost dlouho. Lidar by jí musel zaregistrovat několik sekund předem. V případě divně pohybující se překážky na silnici má autonomní vůz preventivně brzdit.
  Domnívám se, že Waymu by se to nestalo. Na běžné silnice nyní může každý prototyp, což je špatně. Dělá to špatnou reklamu všem autonomním vozům.

 7. Zdá se mi, že auto mohlo zareagovat lépe. Nechápu, copak
  Zdá se mi, že auto mohlo zareagovat lépe. Nechápu, copak auto nemá nějaký radar apod..
  Rozhodně tam byla tak vteřina k dobru, za tuhle dobu mohlo auto zpomalit třeba 60 km na 40 km a následky kolize mohli být méně drastické. Vidím to na velký problém pro autonomní systémy.

 8. To bych čekal rychlejší a lepší reakci od autonomního
  To bych čekal rychlejší a lepší reakci od autonomního řízení, ani nestrhlo volant. Volvo by se dostalo do smyku, ale vyhnout by se stihlo. Stačilo uhnout o metr doleva. Přecházela ulici z protisměru, tak ji radar musel vidět. Na videu je videt v osvetlene zone aspon na deset metru, uplne bez reakce. A to jeste zkresluje ta pouzita kamera, co ma potize s nocnim videnim. Autonomni rizeni urcite dostava lepsi obrazova data.

  Jestli tam chodkyně měla být či ne, je jiná věc. Taky tam mohl být jen nějaký odpadený předmět. Auto má dosvítit tak daleko, aby šlo reagovat na překážky, když neviděl před sebe tak měl rozsvítit dálkový a ne jet poslepu.

   1. nie že by som chcel byť hovorca niekoho iného, ale
    nie že by som chcel byť hovorca niekoho iného, ale evidentne to myslel tak, že ten software mal strhnúť volant a (toto konkrétne) Volvo by sa dostalo do šmyku, ale predišlo by zrážke.

    a nie tak, že „keby to bolo bývalo Volvo, tak sa to nastane“.

  1. Tak norální řidič by tomu taky nezabránil, ale všude se
   Tak norální řidič by tomu taky nezabránil, ale všude se píše o tom, že robotická auta mají být bezpečnější, takže je jasné, že do nasazení by se měla dávat jen auta, která by tomu dokázala předejít buď s těmi infračidly nebo lidarem.

   Uber ovšem znovu opakovaně prokázal svou chamtivost a neschopnost zaměstnávat lepší lidi než jen levné flákače a zločince, jako tolkrát v minulosti.

 9. Ta kráva tlustá za volantem na to totálně srala a díky
  Ta kráva tlustá za volantem na to totálně srala a díky tomu že tam matlala telefon nechala to auto zabít tu bábu s kolem. Naprosto zbytečná smrt, očima by jí viďela v pohoďe i tmě vod toho tam je ta kráva dementní vypasená. Bába s kolem na to taky srala, ale s tím se musí počítat. Rozhodně tomu šlo předejít a ten pytel sádla by měli zavřít až zčerná.

   1. Ano. Slovnik nic moc, ale zemrel clovek a vice mene souhlasim
    Ano. Slovnik nic moc, ale zemrel clovek a vice mene souhlasim co pise vyse.

    Situace: Jsem tester „autonomniho“ rizeni stupne xxx? Tak se sakra venuju rizeni a hlidam ten kram ve kterym sedim. Kor v noci. Co kdyby proti jelo auto a vezlo deti z plavani a muj kram najednou zajel do protismeru? Protoze se ridi carama a nejaky ozrala namaloval caru blbe. ;o) Mam snad sakra ruce na volantu nebo pobliz, koukam kam jedu a premyslim u toho.

    Ze zaberu je jasne videt, ze i pri kratkych svetlech jsou videt nohy a v ten moment zacinam brzdit (nemluvim o tom, ze ja bych mel dalkovy, jako uz tu nekdo psal). Pri brzdeni samozdrejme se jeste snazim prekazce vyhnout do protismeru. Doufam si tvrdit, ze bych ji urazil z ruky kolo, ale babu ve tme bych minul. Kdyz se podivam, kdy zacala byt videt a ze XC90 je zmackana az na rohu auta, tak ten manevr si myslim, ze by vysel. Max bych trefil zadni kolo toho vedeneho kola.

    Rozhodne bych zamestnaval zodpovednejsi testery a tohodle bych zavrel. Nevenoval se rizeni. Reakce nula. Mel mit dalkove, mel zacit brzdit, mel se snazit vyhnout. Alespon takto to vidim ja. Ani jedno z toho neudelal.

   2. Jsem šokován další zbytečnou smrtí člověka jen kvůli
    Jsem šokován další zbytečnou smrtí člověka jen kvůli tomu že si další řidič/ka hraje s telefonem.
    Aspoň si zjisti fakta.
    „Řidička, která měla na vůz dohlížet, je čtyřiačtyřicetiletá Rafaela Vasquezová. Podle dostupných informací nemá zrovna chvályhodnou minulost. Měla si odsedět čtyři roky ve vězení za ozbrojenou loupež a falšování dokumentů. Kdepak, na ultramoderní vozy Uberu nedohlížejí experti s množstvím počítačů.“

  1. Řidička už měla sedět 4 roky za ozbrojenou loupež a
   Řidička už měla sedět 4 roky za ozbrojenou loupež a oběť taky žádný svatoušek. A možná, že její smrt teď zachrání další životy díky odstranění poruchy autonomního systému a bude užitečnější než dosud :).

  2. Ja nevim co je horsi, jestli ten hroch za volantem nebo ten
   Ja nevim co je horsi, jestli ten hroch za volantem nebo ten bezmozek s kolem….nemaji si moc co vycitat, tedy az na to ze jeden umrel a druhy ne 🙂
   Jinak souhlas ze to autonomni auto je pekny fail, aspon ty debilni ultrasonicke senzory mohli neco chytit, kdyz uz ne Lidar, ne? Vzdyt to nebrzidlo vubec

   1. Zrovna od ultrazvuku bych si moc nesliboval. V praxi maji
    Zrovna od ultrazvuku bych si moc nesliboval. V praxi maji dosah radove jednotky (pod 10) metru s peknou odrazivou prekazkou, ale to cyklista neni – obleceny clovek zvuk moc dobre neodrazi a na kole taky moc vhodnych ploch neni. Nehlede na nizkou opakovaci frekvenci danou principem (ryclosti zvuku).

    1. no jasny, ze to neni asi ideal, ale aspon v posledni vterine
     no jasny, ze to neni asi ideal, ale aspon v posledni vterine to mohlo skocit na brzdy diky ultrasonice, ne? Na parkovisti ti taky pipaji pipaky kdyz kolem auta prochazi lidi. Ale treba je to blbost ja nevim, mozna tech false positive by tam bylo vic nez je k uzitku, tak se to vubec nepouziva? Ikdyz myslim ze AP1 je pouzval na varovani pred bocnimi kolizemi a dokonce i reagoval uhybnym manevrem pokud si pamatuju dobre

     1. Mohlo no. A mozna, ze i (na posledni chvili) reagovalo – tezko
      Mohlo no. A mozna, ze i (na posledni chvili) reagovalo – tezko rict, co to nouzove brzdeni odstartovalo. Ale hlavne, ta cyklistka musela byt temer na 100% videt na lidaru (neni tam nic, za co by se schovala). Proc software nezareagoval je otazka.

      Ad detekce auta ve vedlejsim pruhu, to je pro sonar idealni pripad – vyborne odraziva prekazka vpodstate kolma na vysilany paprsek.

   2. Víme něco oběti? Klidně to mohla bejt duševně nemocná
    Víme něco oběti? Klidně to mohla bejt duševně nemocná osoba, klidně i hluchá, nebo třeba měla trauma. I takoví lide žijí s námi a je potřeba dávat pozor za ně. Základní schopností každého řidiče je předvídavost a myslet za ostatní protože pro chodce to může lehce skončit ošklivou smrtí.

      1. Pochopitelne cloveku zalezi jen a pouze na jeho nejblizsich.
       Pochopitelne cloveku zalezi jen a pouze na jeho nejblizsich. Proto ma prirozenou motivaci a uprimnou snahu se o ne starat a chranit( proto nikdy nemuze fungovat komunismus). Kdyz by se to same stalo moji rodine, tak budu samozrejme zdrcen a budu se ptat sam sebe, jestli jsme neco mohl udelat lepe aby se toto nestalo. Urcite nebudu ocekavat pomoc a pochopeni od ostatnich, ti maji sve nejblizsi o ktere se maji starat.
       Zrovna tak je mi u zadku nejaka cizi baba s kolem co se necha dobrovolne srazit autem. Jeji problem a problem jejich blizkych. Ano je mi jich “intelektualne” lito, protoze chapu ze na ni nekomu zrejme zalezelo, ale ja to urcite nejsem a hrat si tady na to nehodlam.
       Baba byla blba ze tam lezla takhle pod auto a hlavne sama a dobrovolne, koledovala si o smrt, za tim si stojim.

        1. Tak hlavne ze mas v tom jasno. Pro tebe bude svet jednoduchy…
         Tak hlavne ze mas v tom jasno. Pro tebe bude svet jednoduchy…

        2. čo je na svete zložité? alebo sa držíš „kdo nemá
         čo je na svete zložité? alebo sa držíš „kdo nemá problém je ťululu“? (plavci/rangers)

        3. Ale nic, vse je cernobile, vidis to spravne. Pokracuj dale.
         Ale nic, vse je cernobile, vidis to spravne. Pokracuj dale.

        4. takýchto ako ty sem na slovensko poslali šíriť kultúru –
         takýchto ako ty sem na slovensko poslali šíriť kultúru – a práve preto nik nemal čechov rád. povýšení a namyslení, všetkému rozumejúci – tak ako v českých rozprávkach, keď máma napekla buchet a strejda řekl – jdi na západ, tam jsou lôidé ještě hloupí …

        5. Tak samozrejme, jsem namysleny povyseny cech co chodil na
         Tak samozrejme, jsem namysleny povyseny cech co chodil na slovensko sirit kulturu. O tom tahle debata preci cela byla…*facepalm*

         S frustracemi ze sve minulosti a psychyckymi problemy si zajdi k doktorovi, je to efektivnejsi reseni, nez se snazit ventilovat na internetu.

        6. Proč by mělo něco bolet sociopata?
         Proč by mělo něco bolet sociopata?

       1. Vondraku co je pro tebe lepší? když se tvůj soused bude
        Vondraku co je pro tebe lepší? když se tvůj soused bude mít dobře a nebo blbě?
        komunismus samozřejmě funguje, akorát ne s takovými individui jako jsi např ty :-))), prostě jsi pouze ještě nedospěl aby jsi mohl žít v komunismu, ale neboj pár stovek nebo tisíc let to spraví

        1. Jestli si myslis ze pro evoluci je par stovek nebo tisic let
         Jestli si myslis ze pro evoluci je par stovek nebo tisic let nejake cislo, tak se vrat na zakladni skolu. No a jestli komunismus muze nebo nemuze fungovat sme si myslim na tehle planete celkem dobre zaexperimentovali a vsichni vime jak to dopadlo 🙂

Napsat komentář