Renault Austral E-Tech full hybrid na českém trhu

Renault obnovil na začátku roku svou nabídku v kategorii SUV modelem Renault Austral. Ten je nyní nově v Česku dostupný také jako full hybrid.

Nový Austral E-Tech full hybrid představuje zcela nové samonabíjecí hnací ústrojí E-Tech full hybrid. Nabízí kombinovaný výkon až 150 kW. Nová generace motoru E-Tech full hybrid je vybavena novým tříválcovým benzinovým motorem o objemu 1,2 litru s turbodmychadlem, výkonem 96 kW a točivým momentem 205 Nm.

Je kombinován s výkonnějším elektromotorem (50 kW a 205 Nm), lithium-iontovou baterií s větší kapacitou (2 kWh/400 V) a převodovkou, která kombinuje dva převodové stupně pro hlavní elektromotor a čtyři převodové stupně pro spalovací motor.

Technologie Multi-sense a 4Control advanced personalizují zážitek z jízdy ve voze Austral E-Tech full hybrid. Systém 4Control byl představen a uveden na trh v roce 2007 a od té doby představuje jedinečnou nabídku.

Tento systém je dnes stále bezkonkurenční technologií, která dosud nebyla použita v žádném voze SUV segmentu C. V závislosti na situaci umožňuje natáčet zadní kola mikroúhlem ve stejném směru jako přední kola (až o 1 stupeň) nebo natáčet zadní kola až o 5 stupňů proti předním kolům (oproti 3,5 stupňům u předchozí generace systému 4Control).

Nový Renault Austral E-Tech full hybrid 200 začíná v Česku na ceně 909 000 Kč pro základní verzi Techno. 90 000 Kč si připlatíte za verzi Iconic a dalších 30 000 Kč za verzi Iconic Esprit Alpine.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář