První automatizovaná souprava vyjela do vídeňského metra

Na začátku června ve Vídni vyjel na lince U3 první vůz očekávaného automatizovaného metra X-Wagen. V průběhu léta budou do provozu uvedeny další vlaky tohoto typu. X-Wagen přináší nejen pohodlnější cestování, ale také moderní interiérový design a inovativní digitální informační a navigační systém. Od roku 2026 vlaky X-Wagen na nové lince U5 vůbec poprvé umožní plně automatický provoz vídeňského metra.

„Všem cestujícím jsou dveře otevřené!“ Toto heslo se na začátku června objevilo ve stanici metra U3 Erdberg na novém moderním vozu X-Wagen. Po rozsáhlých testech a úspěšném schválení Vídeň oficiálně zahájila ostrý provoz této automatizované soupravy. První vlak nové generace metra slavnostně představil městský radní pro veřejnou dopravu Peter Hanke i zástupci městského dopravního podniku Wiener Linien a společnosti Siemens Mobility, kteří stojí za vývojem tohoto projektu.

Nový vůz přináší vzdušný interiérový design s dostatečným prostorem pro pohodlný a rychlý nástup a výstup. X-Wagen je schopen pojmout až 928 pasažérů, dostatek místa je i pro kočárky nebo zavazadla. Sedadla jsou vyrobena z vysoce kvalitní překližky, jejich uspořádání je typickou kombinací sedadel uspořádaných jak příčně, tak podélně, včetně sklopných sedadel. Modře označená místa jsou prioritně vyhrazena pro cestující s omezenou pohyblivostí.

X-Wagen přichází s několika novinkami, například s digitálním informačním a naváděcím systémem Passenger Info Plus. Cestující se tak na obrazovkách mohou přímo ve voze informovat o směru výstupu, přestupech i nejbližších časech odjezdu dalších linek. K dispozici je i digitální mapa celé sítě metra, která ukazuje aktuální polohu vlaku, směr jízdy, příští stanici, plánovaná omezení provozu nebo výtahy mimo provoz.

Nový vůz bude v provozu ve všední dny mezi stanicemi linky U3 Simmering a Ottakring. Dalšími vlaky tohoto typu by se měli cestující projet už letos v létě. Podle plánu by měl vídeňský vozový park do konce roku mít k dispozici až deset vozů. Od roku 2024 pak bude společnost Siemens Mobility dodávat vídeňskému dopravnímu podniku až tři další vlaky X-Wagen ročně. Postupně nahradí stávající vozy Silver Arrow a od roku 2026 ve Vídni vůbec poprvé umožní plně automatický provoz metra na nové lince U5.

„Je to velký den pro Vídeň a její veřejnou dopravu. Vozy metra X-Wagen určují trendy pro naši vizi vzorového ekologického města. Technicky vysoce vyspělý vlak vyrobený ve Vídni, který splňuje všechny nároky i očekávání, činí cestování veřejnou dopravou ještě atraktivnějším a pohodlnějším. Vozy X-Wagen jsou součástí komplexní modernizace vozového parku Wiener Linien, která zahrnuje také nové elektrobusy a tramvaje,“ uvedl vídeňský radní Hanke.

zdroj: tisková zpráva

60 Comments on “První automatizovaná souprava vyjela do vídeňského metra

 1. V rusacku se auta nemuzou vyrabet, protoze nemaji dostatek personalu. Valka jim dava zabrat. Valecna vyroba ma jine priority nez vyrabet auticka pro civilisty. Jedina moznost jim zbyla, dovazet z Ciny a to Cina vyuziva, proto jim do vrazdeni na Ukrajine nekecaji. Kseft ma pro Cinana vetsi hodnotu nez osud cele Ukrajiny. Svet si musi zapamatovat kdo je spolupachatel. Ukazovat na (spolu)viniky WW2 je passe, ted se svet zameri na zverstva rusacka a jeho kamosu.

 2. Ruská armáda i rubl pomalu ale jistě směřuje do hajzlu. poslední údaje z fronty jsou jednoznačné. Rusům dochází obrněná technika. je potvrzený transport tanků t54 na frontu. myslím, že je brzy uvidíme ve statistikách Oryxu. škoda že západ nedodal letadla včas. mohl být brzy konec. Ruský kolaps je neodvratný, ale může se protáhnout do příštího roku. ke škodě Ukrajinců, západu, ale i rusů.

  1. Pro pituru… Jen piťurák – Elf třetí kategorie vydělá; ještě chvíli bude pobírat nuzný žold za své trapné žvásty.😃
   I když samozřejmě nemám důkazy o finanční zainteresovanosti tohoto úkazu 🦙…..
   Možná je Elf čtvrté kategorie a ty šlapou grátis 😁😆

    1. pro kadeta pituru… Hele pokusím se tě brát chvíli vážně 😅…
     Proč vám analytikům 😂 vlastně připadá divný, že Rusové tahaj na frontu tanky 50, 60 roků starý??… Když už je tak dlouho skladovali, myslíš že by pro ně bylo výhodnější počkat s nima na nějakou další válku?
     A hlavně – tank je svého druhu samohybné dělo, když je zakopou a nechají jen výjezd za sebou, sice nebudou moct cvakat kulometama, ale zase je nebude tak lehké zničit…
     Zkrátka – jestli mají dost munice, můžou jim ty starý werky ještě dobře posloužit.
     Dej si pohov a odchod!

     1. drvostepe, krásně jsi přebral ruské notičky, díky za vhled do ruské propagandy! jenže starý šrot zůstane šrotem a toho, kdo nemá vymaštěnou palici z přemíry ruské vodky tak tvoje propaganda vážně nepřesvědčí. ta tvoje slavná ruská armáda jde do prdele a dočkáme se dalších gest dobré vůle, vašemu geniálnímu použití tanků t54 navzdory 😀

      jen bacha na ústa, žádná válka ale speciální vojenská operace, jasný! kdyby vaši přišli denacifikovat až k nám, aby sis to nepokazil, jasný?

      1. pro pituru… Možná jde do prdele, možná nejde…
       Já si ti jen snažil vysvětlit, že použití funkčního i když technicky zastaralého materiálu ti tuhle otázku nepomůže zodpovědět… Samozřejmě pokud budou staré tanky využity podobně jak jsem napsal- něco jiného by bylo, kdyby byly nasazeny k soubojům proti moderní technice a nevyhnutelně padaly jak mouchy. V tom případě by jsi měl nejspíš pravdu…

       Prej ruský notičky!🤡😱
       Tak nějak jsem tušil, že logické vysvětlení v tvém případě není vhodné 😃… Asi jako kdybych chtěl našeho kocoura učit malou násobilku 😁

       1. zakopat tank a použít ho jako artilerii je hovadina. tank má dostřel jen pár km, není tak přesný při delších náměrech a díky své velikosti je snadnějším cílem. oprava a údržba takového šrotu v chodu je drahá sranda a malý benefit na úrovni jednoho minometu. je to ukázka čiré zoufalosti a typická ruská snaha aby se něco dělalo i když je to k hovnu. ale chápu ruské dezoláty, že se k takovým pitomostem upínají, holt tonoucí se stébla chytá. tak drž těm svejm denazifikatorum palce, budou to potřebovat. nechtěl bych být na jejich místě 😂 a můžeš si s nimi zazpívat: Sojuuz nerusiimij

        1. Pro pituru…. Jasně ty víš nejlépe, co je hovadina a co ne… Akorát že je pro tvůj soud důležitější ideologie, než technologie a logika.
         Např. jsem si naprosto jistý, že kdyby měli plné sklady starých zbraní Ukrajinci a ne Rusové, zapáleně bys tady vysvětloval a obhajoval jejich použití…
         Jseš mi úplně ukradenej, protože jseš naštěstí příliš hloupej na to, aby tvoje nenávistná propaganda mohla způsobit nějaké škody. Jsi komik🤡

  2. Mám technický poznatek – čtenost článků o Ukrajině klesla meziročně o 92%.
   Předpokládáme tři důvody – začátek prázdnin, únava ze záplavy proukrajinské propagandy a zklamání z nenaplnění vysokých očekávání ukrajinské ofenzívy.
   Stručně řečeno, Ukrajina už nikoho nezajímá. Politické důsledky tohoto přijdou brzo

    1. Tak jsem se díval do dat dodaných klientem a článek s receptem na grilované jídlo na nejmenovaném mainstream médiu měl 27x vyšší návštěvnost, než článek o pokračujícím vývoji ukrajinské ofenzívy tamtéž.
     Ukrajina vyčerpala pozornost evropského obyvatelstva. A myslím tím evropského, nejen českého, díval jsem se teď na výsledky španělských voleb na El Pais a nemají na celé frontpage ani jedinou zmínku o Ukrajině.
     Úpadek zájmu = úpadek politického kapitálu = úpadek materiální a finanční podpory. Mimochodem, jak to dopadlo s těmi 50 miliardami eur, co chtěla EU poslat Zelenskemu? Asi to pořád Maďaři blokují, že. Jojo, i slíbené peníze už nepotečou.

     1. Madari jsou kolaboranti s rusackymi vrahy a bude se s nimi patricne zachazet. Verim, ze Ukrajina az vse skonci to madarum pekne osladi. A ja je budu podporovat. Ted uz nekupuju nic madarskeho. Od nepritele nic a jemu take nic. Az budou v uzkych, pak budou brecet a zvanit o tom, ze kolektivni vina je spatna. madarum nasr@t uplne stejne jako rusakum.
      Co se tyka clanku o Ukrajine, tak Ukrajina zpravodajstvi sama omezuje z jistych duvodu. Malo spektakularnich vybuchu rusackych tanku, zajem trochu uvada. Ale uznejte, neni to vzdy nadherna podivana kdyz najednou rusaci prestanou byt nebezpecni?!

       1. pro Dlaždicy…. Máš pravdu – hysterie a šíření mediálních lží ohledně elektromobility opravdu hodně uvadlo…
        Většina lidí už přijala masovou elektromobilitu jako blízkou budoucnost… Část z nich již pochopila (pro ně) překvapivé výhody nové mobility, ostatní to teprve čeká…
        Už jen malá menšina se v noci počůrává strachy a přes den donkichotstky bojuje na internetu 😃😆
        Jsem ti vděčný, že můžu sledovat tvůj příběh… Děkuji a vydrž! 👏👍👌

        1. O elektromobilitě se přestalo mluvit, protože lidem, státu i EU došly peníze. Takhle jednoduché to je.
         Což byl trend o deset let zakcelerovaný covidem, energetickou krizí a Ukrajinou. Pokud si přečteš zprávu Evropského účetního a auditorského dvora, tak se tam píše stručně vyjádřeno Hezké vize bez pokrytí na příjmové straně.
         A jak je na tom ČR a její obyvatelé nemá smysl rozebírat.

        2. @lavrov42. Tvoji kamosi v opec+ ti zase zdrazuji benzin/naftu. Nejak si jim lezl malo do zadku, tak si musis priplatit. Ja jako vzdy nabijim ze slunicka. Nazdar trolle.

        3. Cena benzínu
         červenec 2013 – 37 Kč / litr
         červenec 2023 – 37 Kč / litr

         Cena elektřiny
         červenec 2013 – 0,9 Kč / kWh
         červenec 2023 – 3,5 Kč / kWh

         Co že jsi to říkal?

        4. Cena benzinu cervenec 2020 – 27 Kc. Nafta podobne nizka.
         Moje cena elektriny pro nabijeni je uplne jina nez pises. Nabijim hlavne kdyz slunko sviti a invertor jede na skoro plny vykon.

         Jen pockej, opec+ se ted dohodnul na snizeni produkce. Ceny budou stoupat. Tak si natoc do foroty dalsich 40.000 litru.
         Nebo zavolej putinovi ze ho milujes a treba ti da slevu.

        5. Tak byla v jednu chvíli ropa i za odvoz. Faktem ale je, že cenová úroveň ceny paliv je v dlouhodobém trendu víceméně stabilní. Zatímco cena elektřiny v dlouhodobém trendu vyrostla o stovky procent.

         Výpočet tvojí ceny je následující:
         (TCO FVE (za celou životnost FVE) + celková cena elektřiny odebrané z veřejné sítě (opět za celou životnost FVE)) / počet spotřebovaný kWh.

         Jsou zde podstatné dvě věci:
         1) Cena elektřiny vyrobené FVE rozhodně není nulová
         2) Provoz elektrických spotřebičů motivovaný „levnou“ elektřinou z FVE s sebou nese závazek odebírat „drahou“ elektřinu v době nevýroby.

         Celkově je to pak ekonomická tragédie. Samozřejmě většina lidí jsou blbečci, takže si to nedovedou spočítat.

         PS: Putin je přece mrtvej, umřel na rakovinu a syfilis. Psali to v novinách. Nebo to byl Lukašenko, co zemřel na infarkt? Aaaa, už vím, to byl Šojgu. Nebo Kadyrov? Začínám se v tom ztrácet a to se jako uvědomělý soudruh každé ráno informuji, jakých velkých vítězství jsme zase dosáhli a jak to má nepřítel prohraný.

        6. Nemusim nutne odebirat elektrinu v dobe kdy fve nevyrabi. Muzu si to v jistych mezich sam nasmerovat aby to bylo nejvyhodnejsi. Ale to trouba co s tim neprisel do kontaktu nevi.

        7. Já vím. Nasměruješ si nabíjení auta na čtvrtek od 13 hodin a pak na polovinu května.

      1. Hahaha, tak určitě. Takový dědek jako ty do sepe sype metráky maďarských léků a prsí se na internetu, že už nekupuje nic maďarského. K nám se vozí stovky maďarských léků, i něco tak základního jako betadinku vyrábí maďarský Egis. Měl by sis nechat předepsat něco maďarského na léčení zášti.

  3. milwj drahwj,
   rus na ua reálne porazil 50 štátov ktoré sa zainteresovali na nesprávnej strane.
   ak si prečítaš čo o konflikte vravia ľudia, ktorí veci rozumejú, pochopíš, že návrat pred 2014 je nereálny. už iba preto, že je nemožné nechať pôvodné obyvateľstvo napospas nacistom ako sa to stalo koncom IIWW v česku viď ,,zbabělci,,
   rus nemôže skolabovať, lebo vlastní všetkko potrebné k fungovaniu.
   putina nemožno odstrániť, pretože nik nevie čo by nasledovalo pri rozvrate

   a taká notázka – prečo Romovia nemajú radi ua utečencov? kto ich infikoval? žeby putin?

     1. už nepíšeš ss v rusko?
      a máš opravdu,
      zmena zákonov bude nutná, nie preto že povedal putin, ale napríklkad zákon o zvečnení mena banderu a podobnýách bude zrušené.
      čím sa splní putinova podmienka o odstránení ukrajinských národných socialistov – náckov.
      zmena zákonov ďalších krajín bude nasledovať – ľudské práva nesmú byť obmedzované, napríklad rodná reč nesmie byť zámienkou na perzekúcie. pobaltské republiky budú musieť zmeniť protiruské zíkony.

     2. Pro Nazibambula… Už se smiř s fakty: V roce 2014 rebelové v Kijevě pošlapali ústavu a demokratické principy. To byla akce….
      Ze strachu z následků (ultranacionalistické) politiky pučistů pošlapali ústavu rebelové z Donbasu.To byla reakce….
      A soudit je chceš podle toho, kdo se ti víc líbí a hodí do kšeftů 😅…

      1. tak se ukaž drvostepe, že jen nepapouskujes russackou propagandu a vysvětli nám prosím, čím přesně rebelové pošlapali ústavu. tím že do sebe nechali střílet? tím že nejsou ovce jako ty a dokázali pohnat vrchnost k zodpovědnosti? tím že se neposrali strachy z ruských metod vládnutí? můžu tě ujistit, že nic takového jim ústava nepřikazuje. to jsem zvědavý, co přesně vyplodis 😂 to je ironie, všichni dobře víme že z tebe vypadne leda tak hovno. takhle detailní notičky jsi totiž nedostal, to by bylo na dezoláty moc složitý

       1. 22. února 2014 byl v rozporu s dohodou o řešení krize uzavřené 21.února fašisty z Pravého sektoru obsazen ukrajinský parlament a tento parlament následně prohlásil prezidenta Janukovyče v rozporu s ukrajinskou ústavou (články 108 a 111) za sesazeného, čímž se dopustil vlastizrady a puče, neboť v prezidentském systému Ukrajiny mu nepříslušela podobná provomoc.
        Fašistická junta se pokusila zpětně legitimizovat převrat v polovině roku 2015 vydáním zákona o zbavení Janukovyče moci. Tento zákon je přiznáním ilegálnosti převratu.

        Otázkou zůstává platnost voleb z roku 2014. Vyhlásili je pučisté a neproběhly na celém území. Dovozovat z nich tedy legitimitu uplatňování moci na separatistických územích je přinejmenším sporné.

        1. Přesně tak… Kijevská vláda nemůže nárokovat území na kterém nebyla schopna zajistit uskutečnění demokratických voleb, jako jí podřízené.
         A protože se místo jednání a dohod rozhodli řešit problém -který sami způsobili- brutálním násilím (slavná Antiteroristická operace ATO), jsme tam kde jsme…

        2. Zato VRSR probehla uplne bez pouziti sily a car predal leninovi klice od kremlu aby umoznil delnicko rolnicke tride vybudovat raj na zemi a jeste popral mnoho stesti.
         Mel byste byt stastny ze Kiev dodrzel tradici a neprovedl nejakou „teplousskou“ revoluci jako treba u nas.
         Co se tyka voleb na vychode Ukrajiny, tak si stezujte v kremlu, protoze tam je duvod neuskutecneni svobodnych voleb. Misto toho rusak zavedl pravo dzungle. A proto bude take pravem dzungle roztrhan na kousky.

        3. Co bylo, je a bude v Rusku mě naprosto nezajímá a tvůj ukázkový whataboutismus nechám bez odpovědi.

         Ukazování na druhé, v tomto případě Rusko, je pokrytectví. Úplně stejné, jako když junta volá po návratu stavu z roku 2014, ovšem myslí tím pouze věci výhodné pro sebe, protože pokud by se vrátil opravdu stav z roku 2014, Janukovyč je prezidentem a Ukrajina je zpět v prezidentském systému.

         Osobně považuji odtržení separatistických republik po uchvácení moci juntou jako naprosto legitimní a snahu junty vynutit si kontrolu silou jako akt agrese proti společnosti uplatňující právo na sebeurčení. Čímž ale neschvaluji vměšování Ruska.

        4. ze behna zase lze a jeho spolubojovnik ve lzi drvostep mu souhlasne pritakava, to samozrejme nikoho neprekvapi. Takze pro poradek. 22. února: Ukrajinský parlament sesadil prezidenta Janukovyče, byly vyhlášeny předčasné prezidentské volby, které byly naplánovány na květen; z vězení byla propuštěna bývalá premiérka Julija Tymošenková (Vlast). Zadne obsazeni parlamentu pucisty se samozrejeme nekona. To jen russacky hovna tady siri svoji kremelskou propagandu. Behna i drvostep jsou jenom dobytci prolhany, nic vic, nic min.

        5. Pituru, prosím o citaci ukrajinské ústavy platné v roce 2014, podle které měl parlament, orgán zákonodárné moci, pravomoc odvolat prezidenta, představitele moci výkonné, bez rozhodnutí nejvyššího soudu.
         Děkuji předem.

        6. pro Runnču…. Vyhlášení nezávislosti bylo stejně legální (nebo nelegální) jako Kijevský puč.
         Úplně svatý by byli, kdyby neuznali pučistickou vládu a proklamovali Donbas jedinou legální Ukrajinou…
         Jenže stejně by náckové ze západu nasedli na tanky a jeli jim na východ vysvětlit, kdo má delší klacek 🙄
         Tak že já osobně jejich vyhlášení nezávislosti taky naprosto chápu.

        7. Odvolani prezidenta janukovice neprobehlo v souladu s ustavou, o tom se lze krasne docist treba na wiki. Janukovic byl zcela zrejme zlocinec, a jenom jeho utek do russacka ho zachranil pred radnym soudem. russacko opet zauradovalo jako rise bezpravi a zla, coz nikoho neprekvapi

        8. Jeste posledni poznamka: Puc je svržení vlády a převzetí politické moci ve státě. Udalosti majdanu vyvrcholily vyhlasenim predcasnych prezidentskych voleb, byt ne zcela ustavnim zpusobem (protoze odvolani prezidenta janukovice nebylo ustavne zduvodneno) . Neslo tedy o prevzeti moci, ale naopak predani moci lidu, prostrednictvim voleb. Nazyvat to pucem muze jen russacky idiot vedeny zlym umyslem. Jednalo se o ustavni krizi, ktera byla resena nejlepsim moznym zpusobem: tim jsou predcasne volby.

        9. Janukovic byl vetsi zlocinec nez Ceaușescu a presne tak mel skoncit. Bohuzel rusaci zafungovali jako spravna mafie a sveho kone schovali v risi zla v rusacku. Janukovic mel podobnou ulohu jako Heydrich.

        10. Hele Pituru, sleduj pozorně krok po kroku, ano?
         1) O ústavnosti rozhoduje, zda je konání v souladu s ústavou. Ok?
         2) Neústavní svržení legitimně zvoleného prezidenta, je puč. Stále se ještě chytáš?
         3) Pučem dosazená moc výkonná není legitimní, a nemůže tedy vyhlašovat legitimní volby. Tady už ses asi ztratil.
         4) Výsledek nelegitimních voleb, bez ohledu na výsledek, nelze uznat.

         Uznatelné volby musí být vyhlášeny ústavně legálním způsobem (doporučuji si přečíst třeba naši ústavu, jak detailně volby řeší, je to velmi poučné), musí být zajištěna rovná soutěž a uplatnitelnost práva volit všech voličů.

         Pučisty organizované volby neprobíhající na celém území a v souladu s ústavou jsou nelegitimní a jejich výsledky neuznávám.
         Stávající ukrajinská junta jsou fašističtí pučisté, i když je budeš leštit sebevíc. I kdyby Janukovyč žral děti, vše co uchvatitelé moci provedli po neústavním puči, je nelegální. Tečka.

        11. Hele behno, ty trolle russackej, prolhanej, precti si co je puc jeste jednou a nelzi tady ty lhari. Puc je prevzeti moci!! Prevzeti moci znamena obsazeni politickych a vykonnych funkci ve state. A to se nestalo, i kdyz to nikdy vy russacky hovada nepriznate. Volby vyhlasil radne zvoleny parlament, volby byly zcela legitimni. Takze tady nelzi, ze „Pučem dosazená moc výkonná není legitimní, a nemůže tedy vyhlašovat legitimní volby“ Tahni do tech svejch russackech sracek, ok? Starej se o svoje, russacke ustavni poradky a do zapadniho sveta se neser. To je zcela nad tvoje chapani, tomu proste nemuzes rozumet.

        12. @lavrov42. Cele cccp a rusacko jsou nelegitimni. Je to zlocinecky system ktery nejen uchvatil rusacko, ale vykoristoval a vykoristuje pul zemekoule. kremelska junta nebo spis mafie nema legalni zaklad.
         Kiev se zbavil janukovice ktery sam utekl k nepriteli. Cara a jeho rodinu bolsevici zakerne zavrazdili. Neni na svete moc statu ktere se muzou chlubit vrazdou zakonneho vladce a stavet na tom jeste svou podstatu. rusacko je ohavny priklad nasilneho uchvaceni statu a ohavny individua to jeste oslavuji.

        13. Podle ukrajinské ústavy volby vyhlašuje prezident. Vyhlásil volby prezident?

         Leodendulo, jestli si to nepochopil, bavíme se tady o Ukrajině. Tak si svoji rusofobii schovej pro svého psychiatra.

        14. @lavrov42. Prezident ktery se provinil vlastizradou muze byt dle ustavy sesazen. Ustava pamatuje na takovy pripad a volby pak vyhlasuji dalsi ustavni organy. Stejne jako to mame v nasi ustave to ma i Ukrajina. janukovic byl v souladu s pravem sesazen. Nejvyssi politicka autorita ve state je parlament. A radne zvoleny ukrajinsky parlament zustal zachovam a rozhodoval o dalsich krocich. Tvoje usmolene „argumenty“ jsou smesne a plne lzi.

         Psychiatra potrebujes ty. Bavime se o agresi rusaku proti Ukrajine a tak musi byt rusacko soucasti diskuse.

        15. tisickrat usvedceny lhar behna, tady chce nekoho poucovat 🙂 fakt dobry. Prakticky vsechno, co vypusti ze svy huby je lez, tisickrat mu to tady clovek dokaze, a on stale lze a lze, ma to jako zabavu, ale me to uz nebavi, bavit se s dezolatama, takze cus

        16. Pituru, chápu. Pravda bolí, tak neprodlužuj svoje utrpení.

         Ledoendulo, ukrajinský prezident může být sesazen. Na to ukrajinská ústava pamatuje. Právě pro případ vlastizrádného jednání nebo kdyby jedl ty děti.
         Můžeš tedy dát odkaz, kdy parlamentní komise doporučila sesazení Janukovyče, kdy o tom dvěma třetinami rozhodl parlament a kdy to potvrdil ukrajinský nejvyšší soud?

         Doporučuji, jak britský ministr zahraničí lhal britskému parlamentu ohledně legality ukrajinské junty:
         hxxps://www.huffingtonpost.co.uk/david-morrison/ukraine-willliam-hague_b_4933177.html

        17. @lavrov. Az prokazes legitimitu separatu na vychode Ukrajiny, pak teprve budu investovat usili. Jelikoz separati nemaji vubec zadnou legitimitu a nejsou mezinarodne uznane subjekty, tak se zamer na jejich kritizovani. za celou ukrajinskou tragedii stoji rusacka mafie uradujici v kremlu. A kdo obhajuje neobhajitelne, ten nema pravo ostatni kritizovat. Jsi obycejny lump bez patere.

   1. To chce klid. Dej si snídani, pusť si pohádky v České televizi a sleduj, jak ve městech silné západní liberální demokracie střílí afričani a arabové, hoří auta a domy a další majetky původního obyvatelstva už několik dní, zatímco slabý třikrát mrtvý Putin vyřešil neposlušnost ozbrojených žoldnéřů za šestnáct hodin.
    Pokud bych si musel vybrat,.kde dnes večer strávím večer, upřednostním válečný Kramatorsk před mírovým Grenoblem.

Napsat komentář