Přelomový elektromobil Volkswagen ID. Buzz už se vyrábí

V hlavním výrobním závodě značky Volkswagen Užitkové vozy v Hannoveru byla po modelu ID. Buzz Cargo zahájena také sériová výroba modelu ID. Buzz Pro.

Ve čtvrtek 2. června oslavili spuštění výroby elektromobilu Volkswagen ID. Buzz Josef Baumert, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy odpovědný za výrobu a logistiku, a Stavros Christidis, předseda podnikové rady značky Volkswagen Užitkové vozy, společně s mnoha zaměstnanci. Výrobní závod Hannover je po Cvikovu a Emdenu třetí továrnou na elektromobily společnosti Volkswagen v Německu, v níž se vyrábí vozy rodiny ID.

Carsten Intra, předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, k tomu říká: „Zahájení sériové výroby zcela elektrického modelu ID. Buzz je důležitým milníkem elektrifikace naší flotily a výroby v závodě Hannover. Tento vůz bude nosným pilířem pro vytíženost naší továrny, a zajistí tím její budoucnost. Výroba se nyní konečně rozběhla. K tomuto okamžiku směřovalo v uplynulých letech úsilí zaměstnanců značky Volkswagen Užitkové vozy.“

SOUVISEJÍCÍ: Elektromobil ID. Buzz spojí Volkswagen a Star Wars

Kvůli výrobě modelu ID. Buzz proběhly v závodě Hannover další úpravy výrobních zařízení. Do provozu byla uvedena mimo jiné nová karosárna spolu s novými úseky linky pro montáž komponentů elektrického pohonu. „V uplynulých dvou letech byl výrobní závod v Hannoveru postupně připravován na výrobu nových zcela elektrických vozů, zatímco v něm současně pokračovala produkce modelu T6.1 a od roku 2021 také nového Multivanu,“ řekl Baumert při oficiálním slavnostním zahájení výroby.

„Nyní v našem závodě vyrábíme tři modelové řady Bulli a tři koncepty pohonu. Tato komplexnost klade na zaměstnance vysoké nároky,“ dodal Baumert. Aby byl zajištěn hladký start sériové produkce, absolvovalo v uplynulých měsících cca 4 000 zaměstnanců z výroby školení o novém modelu a o nových pracovních postupech.

Volkswagen Užitkové vozy plánuje pro letošní rok výrobu až 15 000 vozů ID. Buzz Pro a ID. Buzz Cargo. Později bude možné v Hannoveru vyrábět až 130 000 těchto vozidel ročně. K jejich výrobě jsou používány recyklované plasty a interiér se kompletně obejde bez kůže živočišného původu.

Zahájení předprodeje a zveřejnění ceny elektromobilů ID. Buzz Pro a ID. Buzz Cargo v České republice je plánováno na začátek července. První vozy by měly být zákazníkům dodány na konci letošního roku.

zdroj: tisková zpráva

5 komentářů u “Přelomový elektromobil Volkswagen ID. Buzz už se vyrábí”

  1. „…interiér se kompletně obejde bez kůže živočišného původu“

    A jaká existuje jiná kůže než živočišního původu?
    Dnes je módní říkat veganská kůže, což je jenom snaha o vzletnější název pro koženku. Chápu, že někdo z principu nechce kůži, to už bych ale pak radši bral nějakou dobrou textilii.

    1. Tyhle vozy si kupují často lidé, kterým není ekologie a zdravý životní styl lhostejný. Někomu je nepříjemné sedět na něčem, co pochází z mrtvého zvířete. Kůže také časem puchří a chytají se do ní plísně. Případná výměna látkových potahů nebo potahů z umělé kůže je jednodušší.

Napsat komentář