PŘEHLEDNĚ: Kalendář elektromobilních akcí na Ostravsku a Opavsku

Radovan Burkovič sestavil kalendář připravovaných elektromobilních akcí ve svém domovském Ostravsku a Opavsku.

S elektromobily se nejlépe seznámíte tak, že si je vyzkoušíte.
foto: Efraimstochter, licence public domain

Na akcích jsou podle slov Radovana Burkoviče, který se na nich ve většině případů organizačně podílí, prodejci či dovozci elektromobilů, kteří by případné zájemce mohli nechat řídit předváděcí vůz, a získat tak nové zákazníky.

Pá 12.5.2017 Konference Elektromobil je realita, areál Libros, Ostrava-Přívoz od 10 hodin s účastí europoslanců, výstavou elektromobilů, prezentací a předváděcími jízdami VIDEOPOZVÁNKA

So 27.5.207 eJantar Tour od 8 hodin do večera, trasa Ostrava – Helfštýn – Kopřivnice – Ostrava. Propagační jízda elektromobilů po severní Moravě se zastávkami a hradě Helfštýn a před Muzeem Tatra, start a konec v rámci slavností města na Slezskoostravském hradě, v místech zastávek výstava elektromobilů, prezentace a vožením veřejnosti elektromobily

POZOR – ZRUŠENO!!! :::::: Pá – Ne 2.-4.6.2017 Úsporná domácnost Ostrava, Výstavy a veletrhy Černá Louka – průběžný sraz elektromobilistů, po celé 3 dny stánek asociace venku vlevo před halou A, výstava elektromobilů, vožení veřejnosti, prezentace. Uvnitř pavilonu A statická ukázka APEL.

Pá 22.9.2017 Den alternativní dopravy magistrát města Ostrava (v návaznosti na sobotní Den železnice), forma doposud nedohodnuta, pravděpodobně jako Den země, jen bez uzavřeného okruhu.

So 23.9.2017 Den čisté mobility Opava Komenského sady a památník 2.sv.války v Hrabyni 9-18 hodin, pořádá Opava, obec Hrabyně a region MAS Opavsko pro širokou veřejnost – stánek asociace, výstava elektromobilů, vožení veřejnosti, prezentace, spanilá orientační jízda elektromobilů po obcích Opavska a focení se s nimi před pamětihodnostmi.

Pá 6.10.2017 Noc vědců VŠB-TU Ostrava – areál školy Ostrava-Poruba 17-22 hodin, sraz elektromobilistů na Fakultě elektro u školní nabíječky, stánek asociace, výstava elektromobilů, vožení veřejnosti, prezentace

vlastní

25 Comments on “PŘEHLEDNĚ: Kalendář elektromobilních akcí na Ostravsku a Opavsku”

 1. POZOR- akce v Pá – Ne 2.-4.6.2017 Úsporná domácnost
  POZOR- akce v Pá – Ne 2.-4.6.2017 Úsporná domácnost Ostrava, Výstavy a veletrhy Černá Louka – průběžný sraz elektromobilistů, po celé 3 dny stánek asociace venku vlevo před halou A, výstava elektromobilů, vožení veřejnosti, prezentace. Uvnitř pavilonu A statická ukázka APEL. – BYLA VEDENÍM OSTRAVSKÝCH VÝSTAV ZRUŠENA A BUDE SE KONAT AŽ V BŘEZNU 2018 PO DŮKLADNĚJŠÍ PŘÍPRAVĚ.

 2. Problém je že do toho Ostravsko-Opavskýho regionu s Raka
  Problém je že do toho Ostravsko-Opavskýho regionu s Raka nasyceným vzduchem nejvíc z celý ČR se dvakrát nikdo nehrne… A vy se divíte??

  pr-asu.chmi.cz:8080/IskoPollutionMapView/faces/viewMapImages.xhtml

  Jezdit tam je skoro zatrest tak Proč jsou ty akce zrovna tam?? 😉

  1. Protože jezdit elektromobilem po Šumavě je fajn, lidem to
   Protože jezdit elektromobilem po Šumavě je fajn, lidem to ukáže, že se dá čisté prostředí dopravou neničit. Ale v Moravskoslezském kraji je nutno lidem ukázat, že nejen fabriky a komíny rodinných domků, ale také doprava má na znečištění pořádný podíl. Nehledě na to, že komín je relativně daleko, ale výfuk spalovacího auta je vedle mne. Ať už jsem chodec, cyklista nebo sedím vedle v autě. Tak proto.

    1. Klasické rozdělení na nevěřící Tomáše a ty další.
     Klasické rozdělení na nevěřící Tomáše a ty další. Taktika je jednoduchá. Jakmile se člověk jednou sveze nebo elektromobil řídí, je přesvědčen. Pak s ním jen probereme kam a jak jezdí a zjistíme, jestli pro něj stávající elektromobil vhodný je nebo zatím ne. Odnese si zážitek, letáček a má o čem přemýšlet.
     Největším tahákem je samozřejmě Tesla a pokud se sveze nejdříve jí, je pak o to více překvapen, že menší elektromobily se chovají stejně – ticho, bez vibrací, okamžitý záběr a zrychlení, taky jsou v automatu, mají velkou výbavu atd. atd. A nestojí miliony.

     1. Zajímavé že třeba smartfouny se rozšířily samy od sebe
      Zajímavé že třeba smartfouny se rozšířily samy od sebe i bez propagačních akcí a lidi se po nich vesměs můžou utlouct. Podobné je to s digitální fotografií, placatou televizí nebo z automobilové branže třeba SUV i když zrovna u nich to člověk ani moc nechápe. A elektromobily mají jednu propagační akci za druhou ale v provozu furt vidět nejsou.
      Není to nějaké divné ?

      (Ale pokud mi vyjde čas přijdu se podívat taky)

       1. Nehledě na fakt, že na všechny zmíněné věci dělali
        Nehledě na fakt, že na všechny zmíněné věci dělali výrobci reklamní a marketingové akce jako šílení, aby to lidem vnutili. Kdo nemá iphona, je looser, kdo nemá placatou televizi, je looser, kdo fotí na film, je looser, kdo nemá SUV, nemá na silnici co dělat (proto vždycky to SUV v reklamě uhání horama a pouští, byť by tam bleskově uvízlo :-)).

      1. Úspěch SUV lze vysvětlit. Ta auta míří na nízké
       Úspěch SUV lze vysvětlit. Ta auta míří na nízké zvířecí pudy, které v lidech zůstaly, tzv. dinosauří mozek. Je to v lidech stejně jako slepé střevo.
       Primitvní způsob jak ukázat svému okolí, že nemám finanční problémy, jezdit vlkým autem s velkou spotřebou.

   1. ále jó máte pravdu je to tak, tam kde se problém lidí
    ále jó máte pravdu je to tak, tam kde se problém lidí přímo dotýká je největší šance na změnu, chápu. Já vám to jen závidím, že tam na Ostravsku máte tolik akcí a my ve zbytku republiky téměř kulový 😉 A jelikož do Ostravy je to štreka a není to pro každého důchodce by se mi líbily rotační akce pěkně celý léto každý týden v jednom krajským městě a hned potom v okresních a příští rok repeté znovu. Do první elektrokonzervy za šanghaje 2020 néli 25 je spoooustu času a bylo by co lidi učit. Jasný je to náročný dát dokupy partu ochotníků-elektromobilistů, skoro až řehole. Bych vám i přál kdyby na tudle činnost byla i nějaká ta €jrodotace, já myslím že by ste si ji zasloužili 😉

    1. Musíte se ve zbytku republiky více snažit :-). Dělám si
     Musíte se ve zbytku republiky více snažit :-). Dělám si legraci, srazy jsou i v Ústí nad Orlicí (hodina a půl vlakem z Prahy), v Olomouci (2 hodiny vlakem z Prahy, hodina z Brna – teď bude v neděli 7.5. v centru na Horním náměstí), v Praze bylo před chvílí Ekoauto, v Brně nedávno Amper s elektromobilitou, kde se dalo zajít zdarma, 9.-18.června 2017 se jede Etour Europe, letos bude mít zastávku v ČR se srazem elektoaut 15.6. v Kutné Hoře a 16.6. v Bratislavě, je toho dost.
     Seriál akcí po městech ČR bychom udělali rádi. Ovšem to je opravdu finančně jen pro silného investora. Třeba velkou automobilku (ale to by musela nabízet širokou paletu elektroaut, snad jedině aliance Nissan-Renault). Nebo projekt z peněz státu či EU pro nadšence, kteří by to měli na pár let jako práci na plný úvazek (plynule jezdili od města k městu se zapůjčenými elektromobily, aby reagovali na nejnovější nabídky a mohli jich ukazovat širokou paletu). Zatím to děláme sami a za svoje, co čas a zdroje dovolí.

  1. Nechci být rejpalem, ale na elektroforum chodí jen lidi, co
   Nechci být rejpalem, ale na elektroforum chodí jen lidi, co mají EV a zajímají se o EV, ale ne veřejnost, pro kterou je ta akce primárně určena.

   V tomto je nejefektivnější FB událost:
   facebook.com/events/670874856435368/

   1. Ono to bylo i tady na hybridu ale nějak to v záplavě
    Ono to bylo i tady na hybridu ale nějak to v záplavě dalších informací zapadlo.
    http://www.hybrid.cz/pozvanka-setkani-elektromobilu-v-olomouci
    Na APELu se to taky muselo zveřejnit podruhé, na hybridu už podruhé nechtěli.

    Pro veřejnost to inzeruji v regionálním rádiu.

    Zde je video z loňska.
    https://www.youtube.com/watch?v=tGGPKYb_06Q

    Bylo tam 29 aut, letos to vypadá na ještě víc a možná, že přijedou i nadšenci ze Plzně.

Napsat komentář