Pražský Holiday Inn vozí hosty v elektromobilech

Hosty hotelu Holiday Inn Prague Airport nyní přepraví z letiště do hotelu elektromobil Nissan e-NV200. Hosté mají navíc k dispozici elektromobil Smart ED, který si mohou vypůjčit třeba na vyjížďku po městě.

Elektromobil Nissan e-NV200 u hotelu Holiday Inn Prague
foto: Holiday Inn Prague Airport

Alternativní pohony aut se těší stále větší oblibě, důkazem toho je velký zájem hotelových hostů o přepravu z letiště do hotelu pomocí e-shuttle Nissan. Hosté mají během svého pobytu k dispozici také elektromobil Smart Ed, který využívají k cestám do centra Prahy nebo výletům po okolí.

„Hotel Holiday Inn Prague Airport se snaží o ekologický provoz. V minulosti jsme například na střechu hotelu instalovali solární panely, které částečně pokrývají energetickou spotřebu celého komplexu. Po předchozí úspěšné spolupráci se společností E.ON bylo dalším logickým a vítaným krokem nabídnout našim hostům možnost přepravy e-shuttle busem nebo zapůjčení Smart Edu. Reakce hostů jsou zatím velmi pozitivní,“ vysvětluje Radek Brusák z Holiday Inn Prague.

E-shuttle Nissan dokáže přepravit z letiště do hotelu 7 osob. Druhou variantou přepravy je běžný shuttle na naftový pohon. Zahraniční turisté ale dávají přednost spíše tomu elektrickému. „Do budoucna plánujeme zaměřit se zcela na variantu e-shuttlu,“ doplňuje Brusák.

Desítky hotelových hostů měsíčně také poptávají vypůjčení Smart ED k vlastní přepravě po městě. Veřejná nabíječka na letišti, kterou dodala společnost E.ON, je v poslední době velmi vytížená, proto je v jednání instalace další nabíječky v prostorách hotelového parkoviště.

„Zapůjčení e-shuttle busu a Smart ED pro potřeby hotelových hostů je součástí dlouhodobé podpory elektromobility v České republice, o kterou se společnost E.ON zasazuje,“ říká Erika Širůčková ze společnosti E.ON Česká republika.

Společnost E.ON dodala e-flotilu, která čítá Nissan, Smart ED, elektroskútry a elektrokoloběžky i na brněnské letiště. Vůz Nissan zde však slouží k převozu zavazadel a dalšího materiálu v prostorách letištního areálu.

tisková zpráva

19 Comments on “Pražský Holiday Inn vozí hosty v elektromobilech”

 1. Start-Stop krumpl fosílije fakci :))))
  Při zastavení motor

  Start-Stop krumpl fosílije fakci :))))
  Při zastavení motor v rámci úsporného režimu vypnul a řidička následně zpanikařila. Pak prolétlo kufrem Pendolino…škoda 1,5 mega

  novinky.cz/domaci/445691-ridicce-proletlo-kufrem-pendolino-stihana-nebude.html

  1. Jojo za to evidentně může ten Bavorák a jeho stopstart a
   Jojo za to evidentně může ten Bavorák a jeho stopstart a nikoli ta paní, která evidentně za volantem jakéhokoli auta nemá co dělat.
   Na silnicích pozoruji, že čím dražší auto, tím horší řidič.
   Kdyby seniorka jezdila taxíkem, vyšlo by ji to levněji a pro ostatní účastníky sil. provozu by to bylo bezpečnější.

     1. Nesmi, ale stava. A nejspis se i bude stavat casteji, vzhledem
      Nesmi, ale stava. A nejspis se i bude stavat casteji, vzhledem k tomu, ze ve spouste vesnic je auto jediny rozumny dopravni prostredek a tak jezdi i lide, kteri uz by davno nemeli (nerikam, ze je to tenhle pripad ani ze je to spravne).

      Kazdopadne moje pointa byla, ze mam vetsi pochopeni pro tohle zmatkovani, nez pro blba, co vjel na koleje na cervenou zcela umyslne s kamionem plechu s tim, ze „to stihne“…

      1. ve spouste vesnic je auto jediny rozumny dopravni prostredek
       ve spouste vesnic je auto jediny rozumny dopravni prostredek ?? ve všech vesnicích čr je už 10 let auto jediny rozumny dopravni prostredek a rodina vlastní minimálně jedno většinou 2 a není výjimka že i 4 😉 Jednoho času jsme jako 4-členná rodina vlastnili 5 aut, asi půl roku :)))) ale to už je dávno těch 10 let 😉

       1. Tak zalezi, jsou vesnice kde jezdi pravidelne (co 30 minut)
        Tak zalezi, jsou vesnice kde jezdi pravidelne (co 30 minut) vlak, do toho I nekolik autobusu za hodinu linkovych, a nekdy I MHD, tam se pak fakt da v pohode rozumne dopravovat i bez auta.
        Ja jsem treba jezdil na brigade do nejblizsiho mesta vlakem, 7 15 jsem vybehl z domu, 7 20 ficel vlak, 7 25 byl ve meste, 7 30 jsem byl v praci…. pomalu rychleji nez autem…

        Samo takhle idealne to je vyjimecne, ale je porad sousta vesnic s dobrym spojenim…

       2. Bohužel. Třeba Ostrava-Plesná. Včera jsem opět jako
        Bohužel. Třeba Ostrava-Plesná. Včera jsem opět jako každoročně psal řediteli DPO a KODIS, zda po 7 letech konečně poruší tradici nebo budu opět nucen celý školní rok jezdit s dětmi do školy 12 km autem cca 20 minut, místo aby jely stejnou cestu busem a tramvají včetně cesty a zastávku a ze zastávky nepochopitelných 70 minut. Protože ráno kolem 8 hodinu v kuse nic nejede. A podobně večer kolem 19 hodiny je tam zase ďoura. A to sousedíme 1,5 km s 80 tisícovou Ostravou-Porubou a páteřní tramvaj nám končí 3 autobusové zastávky MHD od baráku a oficiálně u nás jezdí 3 linky bus MHD!!!

     2. Stává se to docela často. Manželka jela EV a těsně po
      Stává se to docela často. Manželka jela EV a těsně po minutí závor se rozblikaly a začaly cinkat. V tom úleku dala nohu z plynu. Naštěstí máme EV, takže pak prostě dupla na plyn a byla pryč. U spalováku by ji to chcíplo.

 2. Holiday Inn Prague ?? Minimálně hotelový TESLA MODEL S by
  Holiday Inn Prague ?? Minimálně hotelový TESLA MODEL S by měli mít podobně jako nizozemský érport Schiphol

  hybrid.cz/amsterdamske-letiste-ma-167-novych-taxi-elektromobilu-tesla-model-s

  neli Xko ;))

  Kam se chce hrabat stověžatá smradlavá Praha BEZ okruhu a BEZ filtrů HEPA :)))

Napsat komentář