Pozvánka na „Oslavné nabíjení“ pod hrad Kámen

Před několika dny byly slavnostně otevřeny nové nabíjecí stanice na Žďársku a hned tu máme další nové nabíjecí místo na Vysočině. Tentokrát na důležité trase Jihlava – Pelhřimov – Tábor, v obci Kámen u Pacova.

Na otevření nové dobíjení stanice pro elektromobily pod hradem Kámen na Vysočině by vás mohla nalákat i tamní výstava starých motorek
foto: Hrad Kámen

autor: Jan Křižka, Milan Řehoř

Tato místa by měla vytvořit základ pro rozvoj nabíjecí sítě obsahující kulturní a turistická místa na Vysočině a být povzbuzením i pro ostatní kraje.

Vysočina tedy začíná postupně nabízet tato místa k nabíjení: Žďár nad Sázavou, Lhota – Vlásenice, Čížov, Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě a děkujeme i za možnost nabíjení v Havlíčkově Brodě.

Seznam těchto míst je doplňkem rychlonabíjecích stanic u Humpolce a v Jihlavě. Nadějnou vizí je možnost cestovat po krásách našeho kraje v souladu s připravovaným Akčním plánem čisté mobility.

Obecní úřad obce Kámen byl velice nakloněn této myšlence a od samého začátku podporoval zřízení nabíjecího místa. Pro elektromobilisty to může znamenat jistotu cestování tímto krajem a bezproblémovým dojezdem na největší nabíjecí místo v ČR u Humpolce vzdáleném 30 km.

Však při prezentaci elektromobility si někteří občané i zastupitelé vyzkoušeli tuto trasu přímo za volanty elektroaut. Pro účastníky „Oslavného nabíjení“, které se koná v pátek 7. července 2017 v 16 hodin, připravuje místní Hospůdka v podhradí občerstvení. Pro tuto akci budou k dispozici i další zásuvky, aby mohlo přijet více elektromobilů najednou a nabíjet.

Po přátelském setkání, občerstvení a nabití se elektromobilisté mohou společně vydat na každoroční sraz elektromobilů Asociace pro elektromobilitu ČR do Sedlece – Prčice, kde v sobotu bude pokračovat program.

tisková zpráva

9 Comments on “Pozvánka na „Oslavné nabíjení“ pod hrad Kámen”

 1. Rychlonabíjení v Jihlavě (CHAdeMO, CCS a Mennekes typ 2 –
  Rychlonabíjení v Jihlavě (CHAdeMO, CCS a Mennekes typ 2 – pistole – ne zásuvka!). Ulice Romana Havelky, vedle Koberce Breno, DM drogerie, Kik, … To abyste to dobře našli (v Ji sledujte cedule AQUAPARK). Může se hodit tato info, kdo pojedete na Kámen u Pacova; od rychlonabíječky v Jihlavě 50 km do Kámena, 30 km z Vystrkova. Jihlava (zatím) i Kámen zdarma. Pokud se chcete dobře najíst – pětikolík 32A (jištění 32A) zdarma v Čížově (u Jihlavy) – viz EVmapa

 2. Fiat 500e nepřijede. Někde jsem psal, že se budeme snažit
  Fiat 500e nepřijede. Někde jsem psal, že se budeme snažit dostat Fiátka pod hrad Kámen a na sraz do Sedlece – Prčice. To se nepovedlo, což mě mrzí. Plno lidí tedy přijde o velmi zajímavý zážitek z jeho pilotování (83 kW). Právě stávající elektromobilisté mají možnost konečně svým drahým polovičkám pořídit hodně dobrou „hračku“, se kterou si sami mohou „pohrát“. Jeden kolega mi sděloval, že ho mezi vesnicemi nepředjela ani Koktávka WRC. Dokážete si představit to zděšení „nadupané“ Koktávky, když jí ujíždí malý Fiátek?

  1. Kdyby ten kolega měl za život něco najeto, tak by věděl,
   Kdyby ten kolega měl za život něco najeto, tak by věděl, že když jedete 2 nebo 3 auta za sebou, tak vepředu vždy musí jet ten nejpomalejší – když jede 130, tak ten další aby ho neztratil tak musí jet i 150 a víc riskovat, aby mu první neujížděl.
   Můžete si někdy vyzkoušet jet na delší trase na dovolenou – teda pokud ten fiat vůbec dojede třeba na Makarskou.
   A pak ať ten kolega mudruje, kokta.

   1. Myšleno bylo, že na výjezdu z vesnice většina podřadí a
    Myšleno bylo, že na výjezdu z vesnice většina podřadí a dupe na to a ten e-fiátek vždy v tomto režimu ujel. V další vesnici to WRC dojelo fiátka a na výjezdu se to opět opakovalo. Když já sám dojel Octávku, nebyl problém prostě předjet a pokračovat svým tempem. Tady je vidět vlastnosti e-pohonu, že je to mimo jiné i zábava.

Napsat komentář