POZVÁNKA: konference Elektromobilita 2020

Ve čtvrtek 24. září proběhne v Praze již 3. ročník konference Elektromobilita 2020 s živým přenosem. Hlavním tématem budou opět zkušenosti s provozováním elektromobilů v hromadné i individuální dopravě a rozvoj dobíjecí infrastruktury v ČR.

Bohaté zkušenosti s denním provozem e-dodávek VW Crafter a cargo elektrokol v centru metropole má i společnost DHL Express (Czech Republic) s.r.o. , ty zazní na konferenci Elektromobilita 2020. Auta budou zájemcům k dispozici pro testovací jízdy.
foto: DHL Express (Czech Republic) s.r.o.

Kdy: 24. září 2020
Kde: Hotel Olympik, Praha, Sokolovská 138, Praha 8 – Karlín

Konferenci zahájí dynamická panelová diskuse se zástupci z Ministerstva dopravy, životního prostředí a Ministerstva průmyslu a obchodu. Nebudou chybět ani názory předsedy Unie nezávislých petrolejářů a PR manažerky Mazdy Motor ČR.

Diskutovat se bude zejména o aktuální evropské legislativě, přímé finanční podpoře čisté mobility, ale také o přípravě automobilek a veřejnosti na elektromobilitu.

S pilotním projektem nových sloupů veřejného osvětlení na Vinohradech, které umí nejen regulovat světlo, ale také dobíjet elektromobily, vystoupí za Technologii hlavního města Prahy, a.s., Tomáš Jílek.

Plány a zkušenosti v rozvoji elektromobility zejména v městské hromadné dopravě představí na konferenci zástupce města Písek.
Velkým tématem stále zůstává rozvoj sítě dobíjení i otazníky s tím spojené: veřejné dobíjení vs. domácí a cenová politika hlavních provozovatelů dobíjecích stanic.

Zmíněná a další témata budou rezonovat v závěrečné panelové diskusi, která má díky jejímu obsazení rovněž dynamický potenciál. Konferencí provází moderátor Jan Horčík, šéfredaktor portálu Hybrid.cz.

Kompletní program konference najdete zde.

tisková zpráva

8 Comments on “POZVÁNKA: konference Elektromobilita 2020”

Napsat komentář