POZVÁNKA: konference e-Road Písek – Deggendorf

V Technologickém centru Písek se 20.2.2018 uskuteční jednodenní konference se zástupci měst a obcí. Seznámí je s konceptem elektromobility v městském prostředí.

Projekt e-Road Písek – Deggendorf, projekt č. 93, je finančně podpořen Evropským fondem pro regionální rozvoj.
foto: e-Road Písek – Deggendorf

Návštěvníci jednodenní konference v rámci projektu e-Road Písek – Deggendorf, projekt č. 93, budou moci nahlédnout do tohoto konceptu očima například Ministerstva životního prostředí.

Probírat se budou témata jako financování e-projektů, dopad na životní prostředí či výhody, které elektromobilita do měst přináší. Vstup je zdarma. Pro registraci prosím použijte formulář.

Projekt e-Road Písek – Deggendorf, projekt č. 93 se zabývá rozvojem elektromobility v přeshraničním kontextu Jihočeského kraje a východního Bavorska. V rámci projektu bude zajištěna infrastruktura a provoz pilotní trasy Písek-Deggendorf.

Tato trasa bude napojena na již existující bavorskou infrastrukturu. Zároveň bude vyvinut specifický software, který zajistí efektivní analýzu dat z dobíjecích stanic.

Jeho součástí bude mobilní aplikace, která umožní svým uživatelům snadnou lokalizaci, přímou rezervaci a možnost placení za dobíjecí služby.

Hlavním cílem projektu je příprava ucelené koncepce rozvoje e-mobility především pro zástupce měst, obcí, krajů, kteří mohou ovlivnit začlenění tématu e-mobility do svých strategických dokumentů. Koncepce rozvoje e-mobility bude vytvořena právě na základě analýzy pilotní trasy Písek-Deggendorf.

V průběhu trvání projektu budou realizovány workshopy a vzdělávací akce. Tyto akce nebudou určené jen zástupcům měst, obcí a krajů, ale také široké veřejnosti a dalším subjektům zainteresovaným v oblasti e-mobility (univerzity, výzkumné a vývojové organizace, nestátní neziskové organizace, zájmová sdružení).

Veškeré akce budou zaměřeny na propagaci e-mobility, vytvoření a prohloubení vzájemné spolupráce v oblasti realizací e-mobilních řešení a dále na spoluutváření rozvojového konceptu e-mobility.

Myšlenka tohoto projektu je v plném souladu s celou řadou národních, nadnárodních a mezinárodních strategií v čele se strategií Evropa 2020. Projekt také navazuje na již realizované projekty E-Wald, e-Šumava a aktivity Komise Smart Region jižní Čechy, jejíž prioritou je rovněž podpora čisté mobility.

tisková zpráva

6 Comments on “POZVÁNKA: konference e-Road Písek – Deggendorf”

 1. Prosím Vás v JČ, mohli by jste už konečně přejít od
  Prosím Vás v JČ, mohli by jste už konečně přejít od keců k činům? Jediné, co Vašemu kraji totálně chybí, je nabíjecí infrastruktura. O rychlonabíjecí nemluvě. Peníze vyhozené na podobnou konferenci mohly být použity k její výsvatbě. EON Vám tam na to kašle, sem tam se v blízkém okolí kraje mihne nabíječka ČEZu nebo nějaké místní zásuvky, ale to je tak všechno. Zkuste se podívat na evmapa.cz, jak to vypadá jinde. A místo Bavorska se podívejte třeba na Moravskoslezský kraj, kde to díky soukromníkům a kraji už pár let funguje a čím dál tím lépe. Děkuji a držím palce
  P.S. Rád bych k Vám občas elektromobilem zajel. Ale kromě zapůjčeného Renaultu Zoe se 43 kWh palubní nabíječkou Chameleon, co vycucne jakoukoliv zásuvku a kterým jsem tam byl loni, je to u Vás stále elektromobilní pravěk.

  1. Vyrizoval jsem loni v JC TYP2 zasuvku. Kdyz pominu, ze majitel
   Vyrizoval jsem loni v JC TYP2 zasuvku. Kdyz pominu, ze majitel objektu z puvodni ustni domluvy, ktera znela 1000Kc rocne za jedno parkovaci misto udelal ve smlouve 100Kc mesicne (u nas platime za dve parkovaci mista na zatracene lukrativnejsim miste 100Kc rocne…), tak dostat z Eonu hodiny na nove odberne misto byla zalezistost na 4mesice, milion telefonatu, emailu, a dopisu. Zainteresovano nekolik vlivnych lidi. Bylo mi z toho na zvraceni. U nas vyrizeni odberneho mista s Cezem zalezitost par dnu a vyplneni jedne zadosti.
   To pak neni divu, ze je to tam cerna dira. Ale neni to o Eonu, jako spis o smysleni tech lidi. Jen kazdej kouka co z toho bude mit on a jak dat najevo, ze on je tady panem. Fakt hnus.

Napsat komentář