Potraviny bude ve Švédsku vozit elektrický náklaďák Volvo

Volvo Trucks dodává přednímu švédskému maloobchodnímu řetězci s potravinami ICA Sweden nákladní elektromobil.

Vozidlo bude dodávat chlazené zboží do Stockholmu. Kromě toho, že vozidlo nejezdí na fosilní palivo, přispěje k významnému snížení hladiny hluku a znečištění ovzduší. foto: Volvo
Vozidlo bude dodávat chlazené zboží do Stockholmu. Kromě toho, že vozidlo nejezdí na fosilní palivo, přispěje k významnému snížení hladiny hluku a znečištění ovzduší. foto: Volvo

Nový plně elektrický nákadní vůz Volvo FE Electric bude uveden do provozu během první poloviny roku 2021 a bude fungovat v rámci každodenních dopravních úkolů ICA. Tato dodávka představuje důležitý první krok ve spolupráci mezi společnostmi Volvo Trucks a ICA, která byla oznámena v listopadu 2020, a která přinese elektrifikovaná řešení ke snížení dopadu nákladní dopravy na životní prostředí.

Aby bylo možné určit vhodné trasy pro elektrifikaci, odborníci ICA a Volvo Trucks na elektromobilitu společně studovali parametry, jako je nosnost, jízdní cykly, dojezd a konstrukce karoserie, aby optimalizovali oblasti použití nového elektrického vozidla v provozu ICA.

„Společně s ICA jsme analyzovali několik přepravních tras v rámci jejich švédské logistické sítě s podporou elektrického simulátoru dosahu společnosti Volvo Trucks.“ Sdílení a analýza podrobných údajů bylo zásadní pro pomoc při výpočtu spotřeby energie pro přepravu – včetně nakládky a vykládky – v reálných trasách a dopravních situacích v reálném čase, a tedy při hledání nejlepšího možného řešení pro každodenní úkoly přepravy ICA,“ vysvětluje Johan Larsson , ředitel elektrifikace společnosti Volvo Trucks.

Plně elektrické vozidlo Volvo objednané společností ICA nevyžaduje žádné zvláštní denní nabíjení pro konkrétní trasu, což usnadňuje výměnu stávajícího vozidla za elektrický model.

ICA Sweden a Volvo Trucks mají rozsáhlé zkušenosti s prací na snižování dopadu svých činností na životní prostředí. Skupina ICA si stanovila cíl, aby její švédská dceřiná společnost měla do roku 2030 systém silniční přepravy zcela bez fosilních zdrojů a pro městské aglomerace by měl být tento cíl splněn již do roku 2025.

Cíle bude dosaženo investicí do nových technologií a zkoumáním toho, jak lze podpořit iniciativy na zvýšení národní produkce biopaliv. Důležitou součástí spolupráce mezi společnostmi Volvo Trucks a ICA jsou řešení elektrifikované přepravy ve Švédsku, a to jak v centrech měst, tak případně i na delších trasách mezi městy.

ICA Sweden a Volvo Trucks budou spolupracovat na položení základů řešení elektrické přepravy využitím stávajících nabídek produktů a služeb a společným testováním nových technologií. Obě společnosti budou společně pokračovat ve zkoumání možností další elektrifikace přepravy v logistické síti ICA Sweden.

Volvo FE Electric, které bylo uvedeno na trh v roce 2019, a sesterský model Volvo FL Electric jsou plně elektrická nákladní vozidla, která jsou velmi vhodná pro městskou distribuci a svoz odpadu.

Volvo Trucks nyní také provádí testy na svých elektrických těžkých nákladních vozidlech Volvo FH, Volvo FM a Volvo FMX, která budou používána jak pro regionální přepravu, tak pro stavebnictví v Evropě. Prodej těchto nákladních vozidel začíná v roce 2021, sériová výroba bude zahájena v roce 2022.

Volvo FE Electric pro ICA Švédsko

Volvo FE Electric 6 x 2
Celková hmotnost soupravy 26 tun
Čtyři baterie s 66 kWh / baterií
Nástavba s chladicí jednotkou napájenou z baterie nákladního vozidla je instalována partnerem

tisková zpráva

9 Comments on “Potraviny bude ve Švédsku vozit elektrický náklaďák Volvo”

 1. off
  Teslí Gigapressy dodává hongkongská firma LK group,

  off
  Teslí Gigapressy dodává hongkongská firma LK group, který patří Italskej výrobce Idra od roku 2008.
  Ve Fremontu maj 2 odlejvačky z Itálie, v Číně jsou ale odlévačky z Hong kongu, 4 ks ?? pod jménem Impress plus.
  Jedna bude taky v Texasu zato v Berlíně maj základy prý pro 8 kusů, ale jen 2 jsou osazený.
  Budou odlejvat i díly pro Semi a CT.
  https://youtu.be/x_Um-gtOyw0

Napsat komentář