Pořízení elektromobilů k podnikatelským účelům společnosti Stavby Kroča s.r.o.

V roce 2018 se společnost Stavby Kroča s.r.o. rozhodla k nákupu prvního elektrického vozu pro městské použití.

Projekt nákupu počítal s pořízením 1 elektromobilu typu BEV – battery electric vehicle (bateriové elektrické vozidlo) nižší střední třídy. Díky realizaci projektu došlo k vyřazení vozidla s konvenčním pohonem. Společnost Stavby Kroča s.r.o. chce být vnímána jako enviromentálně odpovědná společnost, která následuje nejnovější trendy ekologicky šetrného provozus ohledem na vlastní ekologickou stopu.

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií.

Název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost – Nízkouhlíkové technologie – IV. Výzva – Elektromobilita

Název projektu: Pořízení elektromobilu k podnikatelským účelům společnosti Stavby Kroča s.r.o.

Jméno žadatele: Stavby Kroča s.r.o.

Termín realizace: 14. 2. 2019 – 7. 3. 2019

Způsobilé výdaje: 450 000,00 Kč

Dotace: 337 500,00 Kč

Popis projektu: V rámci realizace projektu došlo k pořízení elektromobilu za účelem zahájení přechodu společnosti Stavby Kroča s.r.o. k nízkouhlíkové dopravě a šetrnějšímu využívání energetických zdrojů. Doprovodným přínosem přechodu na elektromobilitu je i snížení nákladů na provoz a pravidelnou údržbu automobilu.

Elektromobil BMW i3s. foto: Stavby Kroča s.r.o.
Elektromobil BMW i3s. foto: Stavby Kroča s.r.o.

Závěry a výsledky: Došlo k pořízení elektromobilu BMW i3s, který je využíván pro podnikatelské účely společnosti Stavby Kroča s.r.o..

V druhém projektu, který se rozhodla společnost Stavby Kroča s.r.o. realizovat již šlo o nákup bateriového elektrického vozidla Škoda Enyaq iV 80.

Projekt druhého nákupu počítal s pořízením 1 elektromobilu typu BEV – battery electric vehicle (bateriové elektrické vozidlo) střední třídy. Díky realizaci předkládaného projektu opět došlo k vyřazení vozidla s konvenčním pohonem. Společnost Stavby Kroča s.r.o. navazuje na koupi prvního BEV vozidla a na snahu o co nejmenší ekologickou stopu vlastní spotřeby a další snižování ekonomických nákladů na provoz osobních automobilů ve společnosti.

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií.

Název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost – Nízkouhlíkové technologie – V. Výzva – Elektromobilita

Název projektu: 2. Fáze pořízení elektromobilů k podnikatelským účelům společnosti Stavby Kroča s.r.o.

Jméno žadatele: Stavby Kroča s.r.o.

Termín realizace: 30. 3. 2021 – 13. 5. 2021

Způsobilé výdaje: 1 219 338,40 Kč

Dotace: 365 801,52 Kč

Popis projektu: V rámci druhé realizace projektu došlo k pořízení elektromobilu za účelem doplnění vozového parku společnosti Stavby Kroča s.r.o. za účelem snížení uhlíkové stopy a šetrnějšímu využívání energetických zdrojů. Doprovodným přínosem dalšího pořízení automobilu na elektřinu je i snížení nákladů na provoz a pravidelnou údržbu automobilů.

Elektromobil Škoda Enyaq iV 80. foto: Stavby Kroča s.r.o.
Elektromobil Škoda Enyaq iV 80. foto: Stavby Kroča s.r.o.

Závěry a výsledky: Došlo k pořízení elektromobilu Škoda ENYAQ iv80, který je využíván pro podnikatelské účely společnosti Stavby Kroča s.r.o.

V dalším roce, tedy v roce 2022 byl do společnosti zakoupen další elektromobil značky Škoda Enyaq. Společnost Stavby Kroča s.r.o. již v osobní dopravě používá výhradně elektrické bateriové automobily. V dalších letech se plánuje nákup lehkých užitkových automobilů taktéž v provedení BEV a dokonce i pracovních stojů – smykový nakladač v plně elektrické verzi.

Více o společnosti na www.stavby-kroca.cz nebo na stránkách atuálních projektů www.moderni-hajany.cz nebo www.moderni-zelesice.cz.

zdroj: placená inzerce