Policie ČR dostane deset nových luxusních plug-in hybridů BMW 745Le xDrive

Společnost BMW Česká republika připravila pro Policii ČR program bezplatného zapůjčení deseti luxusních plug-in hybridních vozů BMW 745Le xDrive.

Policie ČR získává na omezenou dobu jedny z nejluxusnějších a nejmodernějších služebních automobilů.
foto: BMW

Předání prvních tří vozů BMW 745Le xDrive v rámcibezplatného zapůjčení proběhlo 30. října 2019 v novém showroomu společnosti BMW Stratos Auto v Pardubicích.

Společný projekt je navržen jako dvojitá navazující zápůjčka těchto pěti luxusních plug-in hybridních limuzín na dobu šesti měsíců s nájezdem 25 tisíc kilometrů pro každé z deseti vozidel.

Portfolio plug-in hybridních vozů značky BMW zahrnuje v současnosti šest modelů a neustále se rozšiřuje. BMW Group Czech Republic současně pracuje na poskytování svých pokrokových vozů státnímu sektoru.

Současný projekt zapůjčení luxusních limuzín BMW 745Le xDrive tak navazuje na velmi úspěšnou zápůjčku 10 elektromobilů BMW i3 a následně ještě plug-in hybridního sportovního vozu BMW i8 Policii ČR. V současné době dochází k průniku technických řešení dříve vyvinutých pro divizi BMW i do modelů značky BMW.

BMW 745Le xDrive je plug-in hybrid luxusní třídy, který pohání zážehový řadový šestiválec společně s elektromotorem. Zásluhou lithium-iontové baterie je tento vůz schopen jízdy čistě na elektřinu maximální rychlostí 140 km/h a do vzdálenosti až 58 km.

Nejvyšší celkový výkon hnací soustavy činí 290 kW. Z 0 na 100 km/h vůz zrychlí za 5,1 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Silnou stránkou plug-in hybridního BMW 745Le xDrive je oficiální kombinovaná spotřeba benzinu jen 2,5–2,3 l/100 km a elektrické energie 16,2–15,8 kWh/100 km. Automobil vykazuje produkci CO2 57–52 g/km.

tisková zpráva

18 Comments on “Policie ČR dostane deset nových luxusních plug-in hybridů BMW 745Le xDrive”

  1. Zajímavé. Tahle souvislost mě nenapadla. Faktem je, že
   Zajímavé. Tahle souvislost mě nenapadla. Faktem je, že auta na autonomní řízení testují už dávno jinde a stavba polygonu u Sokolova mi přijde jako nějaký výmysl a maskování jiného záměru. Skoro jsem očekával, že u toho Sokolova udělají výrobu baterii.To je můj soukromý odhad. Jinak máš pravdu s tím počtem zaměstnanců. Co jsem se dočetl z různých veřejných zpráv, tak tam bude opravdu minimální zaměstnanost lidí, což lze snadno usoudit z plánovaných parkovacích míst. To že na tu stavbu půjdou dotace z EU, už kdysi řeklo několik politických představitelů Karlovarského kraje. Ano stavět ze svého to asi opravdu nebudou.
   Taková je to už divná doba. Nabíjecí stanice se staví za dotace a před obchody Kaufland, Globus, Lidl….. Vše zahranični společnosti. Neznám osobně žádnou nabíjecí stanici před Jednotou. Není to minimálně zvláštní??

    1. Faktem je, že si automobilový průmysl v EU zvykl na
     Faktem je, že si automobilový průmysl v EU zvykl na dotační steriody ve formě šrotového, ochrany v podobě cel a emisních norem a že se může jednou stát, že na to celé jednou dojede. Však ani jako soukromá osoba nemůžete z auta vyhodit spalovací motor a nahradit ho elektromotorem bez homologačních problémů, jako kdyby nebylo jedno, zda tu hřídel převodovky roztočí válce, nebo el.rotor.

     1. Už dojel. Válcuje ho počtem vyrobených elektromobilů
      Už dojel. Válcuje ho počtem vyrobených elektromobilů jakási Čína odněkud z Ásie. V elektrokolech a elektromotorkách to je úplný průšvih, tam Evropu zdecimovala. Malé nákladní tam montují elektro taky a elektrobus B.Y.D. je postrach všech evropských spalovacích busdinosaurů.
      A ten občan, co by si chtěl přemontovat do auta elektromotor? To by tak hrálo, aby si ovčani dělali co chtěli. Homologace, techničáky, STK, emise a daň při prodeji staršího vozu k tomu.

  1. AC palubní 22kW nabíjení (2,5 hod) to nabízí jen velmi
   AC palubní 22kW nabíjení (2,5 hod) to nabízí jen velmi málo konkurence 😉 DC 50 kW (1 hod)

   http://www.hybrid.cz/volvo-predstavuje-elektromobil-xc40-recharge-baterie-78-kwh-dojezd-pres-400-km#comment-222904

   AC Při nabíjení hlasitě pískala a „rozeznít“ dokázala i některé prvky elektrické instalace a připojených spotřebičů. „Elektroniku třífázové AC nabíječky jsme kompletně přepracovali právě s ohledem na omezení rušivých projevů,“ odpověděl nám na představení vedoucí vývoje elektrického pohonu Olivier Marechal

  1. Ti zemědelci chovají hlavně dobytek, tedy oni plýtvají
   Ti zemědelci chovají hlavně dobytek, tedy oni plýtvají vodou (10 000 litrů na 1 Kg hovězího) a znečišťují planetu nejvíce hned za uSS armádou, tedy by to nebyla žádná škoda, planeta by si oddechla, ale hlavně je třeba víc CO2, které saturuje planetu a díky ní roste více zeleně dokonce i dle prolhané a už jen politické organizace NASA 🙂

   is.gd/bkxBbB

Napsat komentář