Polestar 6: odvázaný elektrický roadster s dronem

Švédská prémiová značka Polestar se pomalu, ale jistě etabluje jako významný výrobce elektromobilů. Polestar 6 bude elektrický roadster.

Začátkem tohoto roku představil Polestar koncept elektrického roadsteru O2. Díky velmi dobré odezvě veřejnosti se v Polestaru rozhodli, že z něj udělají výrobní model pod označením Polestar 6. Auto bude stavět na 800V architektuře, podobně jako Polestar 5, nabídne dva elektromotory o celkovém výkonu 650 kW a zrychlení 0-100 km/h během 3,2 sekundy při max. rychlosti 250 km/h.

Výroba nového elektromobilu Polestar 6 ale nezačne dříve, než v roce 2026. Polestar nejprve vyrobí 500 kusů speciální edice Polestar 6 LA Concept Edition v exkluzivní barvě Sky Blue, koženým interiérem a jedinečnými 21″ koly. Zda se do výbavy dostane i létající dron, který udivoval u původního konceptu, zatím není jasné.

Značka Polestar na to šla od píky. Nejprve uvedla na trh plug-in hybrid Polestar 1, později elektromobil Polestar 2 (konkurence Tesla Model 3). Už letos v říjnu má představit svůj první SUV elektromobil Polestar 3 s dojezdem přes 600 km vybavený mimo jiné LiDARem. Kromě toho ohlásila značka další plně elektrické SUV Polestar 4 a Polestar 5 (původně známý jako koncept Polestar Precept).

zdroj: tisková zpráva, foto: Polestar

Jeden komentář u “Polestar 6: odvázaný elektrický roadster s dronem”

Napsat komentář