Plug-in hybrid Škoda Octavia RS iV bude mít premiéru na autosalonu v Ženevě

Čtvrtá generace modelu ŠKODA OCTAVIA brzy otevře další kapitolu úspěšné historie RS.

Poprvé se ve špičkovém sportovním modelu Škoda objeví plug-in-hybridní pohon. Škoda Octava RS iV bude mít premiéru na autosalonu v Ženevě, který se koná od 3. do 15. března 2020.

Čtvrtá generace modelu ŠKODA OCTAVIA brzy otevře další kapitolu úspěšné historie RS.
foto: Škoda

Už déle než 45 let „elektrizují“ písmena RS fanoušky sportovních modelů značky Škoda. Zkratka RS znamená Rally Sport a vedle úspěšných závodních speciálů, jako byla legendární Škoda 130 RS od roku 2000 označuje také nejsportovnější verze modelů české automobilky.

V úspěšné historii RS bude nyní, dvacet let po debutu první generace verze Octavia RS, pokračovat čtvrtá generace modelu Škoda Octavia, a to poprvé s plug-in-hybridním pohonem.

Se svou rodinou RS slaví Škoda už více než 45 let úspěchy na soutěžních tratích a závodních okruzích, sériové modely RS nabízí rozumnou míru sportovního charakteru i na běžných silnicích.

Historie zkratky „RS“ začala v roce 1974. Tehdy automobilka použila zkratku pro „Rally Sport“ poprvé jako modelové označení tehdejších soutěžních prototypů ŠKODA 180 RS a 200 RS.

Tato dynamická zkratka se i díky velkým úspěchům vozu Škoda 130 RS v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století stala legendárním synonymem motoristického sportu.

Od roku 2000 v této historii pokračovaly důsledně sportovně laděné sériové modely RS – v modelové paletě se tak objevily verze Octavia RS, Fabia RS a Kodiaq RS.

tisková zpráva

11 komentářů u “Plug-in hybrid Škoda Octavia RS iV bude mít premiéru na autosalonu v Ženevě”

  1. Pozoruhodný článek, na iDnes. Alespoň občas uvidí
   Pozoruhodný článek, na iDnes. Alespoň občas uvidí většinový čtenář článek na toto téma, kde není každá druhá věta lež. Za to o kousek níž, pan Karel Tejkal v článku „Praktické výsledky zelené politiky v České republice“, nezklamal. Co odstavec, to perla. Ne že by ty praktické výsledky byly nějak slavné, ale ti jmenovaní na tom mají rozhodně menšinovou vinu.

 1. off
  Politici, státníci a ostatní vykukové opět přilítli

  off
  Politici, státníci a ostatní vykukové opět přilítli do Davosu v soukromých tryskáčích zbavit svět skleníkových plynů a přitom nezměnit vůbec nic. Soukromejma tryskáčema vykonali 600 letů. Někdo tvrdí, že loni to bylo až 1500 letů.

  https://www.businessinsider.com/davos-guests-private-jets-climate-crisis-2020-1

  https://www.theguardian.com/global-development/2019/jan/22/record-private-jet-flights-davos-leaders-climate-talk

Napsat komentář