Peugeot E-Traveller: až devět míst a dojezd 350 km

Nový Peugeot E-Traveller, který je efektivnější, pohodlnější, bezpečnější a elegantnější, splňuje lépe než kdykoli předtím požadavky firem působících v osobní dopravě.

Nový elektromobil Peugeot E-Traveller je ideálním společníkem profesionálním zákazníkům, kteří hledají vůz schopný přepravovat větší počet osob a zavazadel. Poskytuje přitom vysokou úroveň komfortu pro všechny cestující bez ohledu na délku trasy.

Peugeot E-Traveller je k dispozici ve dvou délkách: standardní (498 cm) a dlouhé (533 cm). Vůz je vysoký pouze 190 cm, což zaručuje vjezd na většinu parkovišť.

Auto je určeno pro profesionální přepravu osob (hotely, kyvadlová doprava, taxislužba atd.) a v závislosti na verzi nabízí 5 až 9 vysoce komfortních sedadel.Provedení VIP má uspořádání ve stylu obývacího pokoje, se čtyřmi nezávislými sedadly proti sobě a s nadstandardní výbavou (třízónová klimatizace, střešní okno s protisluneční clonou atd.).

Má posuvná a vyjímatelná sedadla, výklopné stolky ve druhé řadě, zabudované roletky atd. Je také skvělým spojencem pro outdoorové aktivity, a to díky systému Advanced Grip Control s funkcí Hill Assist Descent Control. K dispozici je rovněž E-Expert Combi s až 9 místy a optimalizovanou praktičností. Je určený především pro každodenní přepravu – spolky, kluby apod.

Společným znakem všech nových verzí elektromobilu Peugeot E-Traveller je mimořádně velkorysý vnitřní prostor, který se díky baterii umístěné pod podlahou nijak nezmenšil. V závislosti na konfiguraci tak může nový E-Traveller převážet až 9 osob, přičemž zavazadlový prostor představuje 1 500 litrů. 

V případě pětimístné verze se pak jedná o 3 000 litrů. Při 2 nebo 3 osobách na palubě dosahuje objem zavazadlového prostoru až 4 900 litrů. Díky těmto vlastnostem je nový E-Traveller opět o krok dál z hlediska úrovně uživatelské přívětivosti, bezpečnosti a efektivity.

Peugeot E-Traveller přebírá nový vzhled modelové řady Peugeot, zejména design masky chladiče s aktuálním logem značky uprostřed, dále nové full LED světlomety vytvářející ikonický světelný podpis Peugeot ve tvaru 3 drápů a nárazník optimalizovaný z hlediska ochrany a aerodynamiky pro vyšší účinnost.

Digitální přístrojová deska a velký centrální dotykový displej zaručují bezpečnost a praktičnost při každodenním řízení. Nový volant může být vyhřívaný. Přibylo úložných prostorů, zejména v horní části palubní desky a na středové konzole, a zvětšila se jejich kapacita.

Do palubní desky je rovněž zabudován nový praktický a kompaktní ovladač automatické převodovky e-Toggle. Sedadla jsou opatřena novou látkou nebo perforovanou kůží a boční panely mají nové obložení v odstínu Liquid Palladium.

Výbava vozu Peugeot E-Traveller zvyšuje každodenní pohodlí a bezpečnost řidiče i cestujících.

 • Nový 100% digitální přístrojový panel s desetipalcovým barevným displejem je součástí standardní výbavy všech verzí E-Traveller. Poskytuje optimalizované a přizpůsobitelné zobrazení základních informací, včetně dat z navigačního systému a údajů týkajících se toku energie a dobíjení.
 • Nový velký centrální dotykový displej. Nový E-Traveller je standardně vybaven centrálním 10palcovým HD dotykovým displejem pro ovládání audiosystému a online navigace. Pro dokonalý komfort lze pro aktivaci funkcí využít hlasového asistenta „OK Peugeot“.
 • Kompletní nabídka asistenčních systémů řízení: sledování únavy řidiče, snímání dopravních značek, systém udržování vozu v jízdním pruhu, automatické nouzové brzdění s detekcí chodců a cyklistů, omezovač rychlosti. E-Traveller využívá celou řadu asistenčních systémů řízení, které byly u tohoto nového modelu rozšířeny o adaptivní tempomat.

Kompletní, vysoce výkonná modelová řada vozů s elektrickým motorem poskytuje dojezd až 350 km.

 • Tři jízdní režimy přizpůsobené každodenním potřebám. Nový E-Traveller je opatřen novým, účinnějším elektrickým motorem s maximálním výkonem 100 kW a maximálním točivým momentem 260 Nm, který zaručuje optimální výkon od rozjezdu až do nejvyšší rychlosti 130 km/h. K dispozici jsou tři jízdní režimy: Eco pro největší dojezd, Power pro nevyšší výkon při plném zatížení a Normal.
 • Dvě kapacity baterie nabízejí dojezd až 350 km. Nový E-Traveller nabízí výběr ze dvou typů baterií, které splní všechny potřeby. Baterie s kapacitou 50 kWh, která je dokonale přizpůsobená každodennímu městskému a příměstskému provozu, zajišťuje dojezd až 224 km. Náročnější požadavky pak řeší baterie s kapacitou 75 kWh a dojezdem až 350 km.
 • Nový systém rekuperačního brzdění. Pro optimalizaci dojezdu je E-Traveller vybaven novým systémem rekuperačního brzdění, který lze aktivovat ve třech různých úrovních rekuperace pomocí ovladačů umístěných za volantem.
 • Účinné nabíjení. Díky palubní jednofázové nabíječce o výkonu 7,4 kW a třífázové nabíječce o výkonu 11 kW je vůz E-Traveller možno efektivně nabíjet bez ohledu na dostupnou infrastrukturu.
 • Přibližná doba nabíjení:
 • Pomocí veřejné rychlonabíjecí stanice 100 kW: 38 minut v případě baterie 50 kWh, 45 minut v případě baterie 75 kWh (nabití z 5 na 80 %).
 • Přes Wall Box 11 kW: plné nabití pomocí palubní nabíječky 11 kW za 4 hodiny 50 minut v případě baterie 50 kWh, 7 hodin 30 minut v případě baterie 75 kWh.
 • Přes Wall Box 7,4 kW: plné nabití pomocí palubní nabíječky 7,4 kW za 6 hodiny 43 minut v případě baterie 50 kWh, 11 hodin 20 minut v případě baterie 75 kWh.

Konektivita nejnovější generace

 • Online systémy infotainmentu Peugeot i-Connect a Peugeot i-Connect Advanced. Systém Peugeot i-Connect® nabízí díky funkci zrcadlení (Apple CarPlay / Android Auto) komplexní a vysoce pohotovou konektivitu. Technologický zážitek doplňuje systém Peugeot i-Connect Advanced, který je navíc vybaven výkonnou online navigací TomTom. Aktualizace systémů probíhají „over the air“.
 • Bezdrátové připojení k Apple Car Play a Android Auto znamená, že obsah chytrého telefonu nyní najdete na centrálním displeji, aniž byste jej museli připojovat kabelem. 
 • Bezdrátová nabíječka telefonů je nyní umístěna na středové konzole v přední části nového modelu E-Traveller.
 • Více zásuvek. Nový E-Traveller má dvě zásuvky USB-C na palubní desce, dvě zásuvky USB-C na úrovni sedadel druhé řady a dvě zásuvky 12V (v odkládací schránce před sedadlem spolujezdce a v zavazadlovém prostoru).

Díky službě Free2move Charge usnadňuje Peugeot Přístup k různým řešením nabíjení:

 • Doma nebo na pracovišti prostřednictvím široké nabídky zařízení (zesílená zásuvka, Wall Box, Smart Wall Box atd.) včetně diagnostiky pro posouzení potřebné elektrické instalace a nalezení nejlepšího řešení nabíjení a finální instalace díky doporučeným partnerům.
 • Nabídka veřejného nabíjení prostřednictvím služby Free2Move Charge, která umožňuje přístup k síti více než 580 000 dobíjecích stanic po celé Evropě.

Aplikace MyPeugeot přináší novým elektrickým užitkovým vozům značky Peugeot nové funkce a služby konektivity:

 • Nabídka virtuální servisní knížky,
 • Odesílání tras připravených předem v telefonu do palubního navigačního systému. Navigační systém je předem naprogramován tak, aby reagoval na hlasové pokyny. S navigací TomTom se mapy automaticky aktualizují,
 • Dobíjení vozu v nejvhodnější dobu a podle dostupnosti nabíjecích stanic. Tato služba je k dispozici prostřednictvím aplikace eRoutes a lze ji využívat také prostřednictvím funkce zrcadlení navigačního systému,
 • Ovládání centrálního zamykání dveří a aktivace světel a klaksonu na dálku.

Na dálku lze také kdykoliv spustit nebo naprogramovat teplotu ve voze a kontrolovat, naprogramovat, spustit nebo odložit nabíjení baterie.

zdroj: tisková zpráva, foto: Peugeot

Napsat komentář