Paříž nakoupí 800 elektrických autobusů, jde o největší evropskou zakázku

Zatímco v Londýně zavádějí novou ultra-přísnou emisní zónu, Paříž na to jde od lesa. Chystá nákup 800 elektrických autobusů.

Paříž bude v července až srpnu 2024 hostit letní Olympijské hry a chce na to připravit i svou hromadnou dopravu.
foto: Free-Photos, licence Pixabay

Paříž patří spolu s Madridem, Athénami, Londýnem či Mexico City k těm světovým velkoměstům, které dlouhodobě avizují snahu o snížení emisí. Pařížský dopravce RATP nyní podniká konečně i konkrétní kroky.

Staré dieselové autobusy hodlá nahradit osmi sty novými elektrobusy. A to do července 2024, kdy se mají v Paříži uskutečnit letní Olympijské hry. Tendr na dodávku autobusů v hodnotě 450 mil. eur vyhrály společnosti Heuliez Bus, Bollore a Alstom.

Dodávka prvních 150 elektrobusů by se měla uskutečnit do konce roku 2022. Už dříve pařížská radnice prohlásila, že od roku 2025 bude nakupovat už jen elektrické autobusy.

V současné době v Paříži jezdí 4700 autobusů. Z toho 950 je hybridních, 140 využívá biopaliva a 83 je elektrických. Pro srovnání, čínský Šen-čen provozuje flotilu více než 16 000 elektrobusů.

3 Comments on “Paříž nakoupí 800 elektrických autobusů, jde o největší evropskou zakázku”

 1. Zakázka zjevně připravená speciálně na kompletní
  Zakázka zjevně připravená speciálně na kompletní rekonstrukci zastaralé francouzské autobusové továrny během let 2020-21 na čistě jen elektrobusy.
  Na Západě prostě není většina průmyslu díky propasti mezi nafrněnými manažery a zbytkem často migrantských pracovníků schopná modernizovat kontinuálně.

 2. autobusy dízldíry PAŘÍŽské :
  3500 dízlových

  autobusy dízldíry PAŘÍŽské :

  3500 dízlových kraksnobusů
  950 hybridních
  140 E85
  83 elektrických….

  katastrofální bída makronko, to by chcalo vylepšit páč na rudý rejžáky nemáš ani vomylem :))))))

  kcc-hho.webnode.cz/business/france/

Napsat komentář