Osmá veřejná CNG plnička v Praze otevřena!

Společnosti VEMEX s.r.o. a TVAJA CNG s.r.o. včera uvedli do provozu plnicí stanici na () v Praze 10 na Černokostelecké ulici 1168/90 v areálu Pragy Strašnice. Jde o osmou veřejnou plnící stanici CNG v Praze a první stanici v Praze 10. Využijí ji zejména obyvatelé Malešic a Strašnic a podle všeho také Česká pošta – významný nováček na poli CNG.

Zbrusu nová plnička.
foto: Hybrid.cz

Technologii i celkovou realizaci plnicí stanice na klíč zajišťovala společnost TVAJA CNG, která bude společně s firmou plnicí stanici provozovat. Stanice je vybavena moderní technologií firem ASPRO a COMPAC.

CNG Strašnice

Slavnostní otevření.
foto: Hybrid.cz

Plnicí stanice s výkonem 90 m3/hod. má denní kapacitu 2.000 m3 CNG. Je vybavena tlakovým zásobníkem o kapacitě 3.300 litrů, což představuje 825 m3 CNG, s pracovním tlakem 250 bar. V případě potřeby je připraveno zdvojnásobení výkonu plnicí stanice i kapacity zásobníku CNG. Plnění je zajištěno stojanem se dvěma hadicemi ukončenými konektory NGV1.

Čtěte také:

Stanice bude pracovat v bezobslužném provozu a prodej CNG se bude realizovat prostřednictvím tankomatu, který přijímá platební karty a tzv. CNG karty, jenž jsou nejrozšířenějším platebním prostředkem u CNG. Spolehlivost stanice je zajištěna monitorováním prostřednictvím internetu.

vlastní

5 Comments on “Osmá veřejná CNG plnička v Praze otevřena!”

 1. Tak v praze je jich hodne,
  Tak v praze je jich hodne, ale co Brno? I Ostrava ma oproti Brno hafo stanic…

  Je videt, ze firmy spi a az se „rozkoukaji“ a budou stavet CNG i jinde nez v Praze budou vsichni jezdit hybridama a budou CNG stanice na sve veci. Holt asi nejsme tak chytri jak páni MANAGAYOVE

   1. Bohuzel tyto prisliby ctu uz
    Bohuzel tyto prisliby ctu uz 4roky a zatim se stavi vsude jenom ne v Brne. Pardon jedna v Boskovicich zanikla.

    Takze mozna na tiskovkach maji hodne reci, ale „chlapa nedelaji reci, delaji ho ciny“.
    V realu jaksi krome tech „PR recicek“ se stavi kolem Prahy ci Ostravy(sem tam hradec apod.) se nic nedeje. viz. Prazska plynarenska „do roku 2013 bude 100CNG stanic“, podobně RWE či EON apod. Myslite si, ze podnikal(co by mozna koupil), ci obcan co planuje koupit a rozhoduje jim jeste veri?

    Sanci to ma zmenit Skodovka s jejcich akci plnicka k autu .Nu pak budou, ale CNG verejne mit problem. Misto aby staveli nove verejne a lidu se nevyplatilo mit doma vlastni cekaji na domu, kdy to kazde bude mit a na jejich se vykaslou. Tomu se rika podnikani pocesku.

    P.S. pro jistotu jsem se podival na Mapu a na jizni Morave za posledni dva roky jedna zmizela, jena presunula, a prekvapive nova zadna…

Napsat komentář