Nový Seat Leon v prodeji také jako plug-in hybrid a auto na plyn

Seat představil ve svém areálu v Martorellu čtvrtou generaci modelu Seat Leon. Nabídka zahrnuje motory na benzin (TSI), naftu (TDI) a stlačený zemní plyn (TGI), ale také techniku částečně hybridního (eTSI) a externě nabíjitelného hybridního pohonu (eHybrid).

Zcela nový Leon přichází s výraznou evolucí designu v porovnání s předchůdcem a osvětlovací techniku posouvá na novou úroveň.
foto: Seat

Zcela nový Leon přebírá designérský styl, který je charakteristický pro všechny vozy opouštějící montážní linku společnosti Seat. Základem je vyspělá platforma MQB Evo, která poskytla týmu designérů potřebnou variabilitu a flexibilitu ohledně rozměrů, aby mohl pro novou generaci vytvořit design s ještě atraktivnějšími proporcemi.

Nový Seat Leon má v pětidveřové verzi vnější délku 4368 mm (+86 mm), vnější šířku 1800 mm (-16 mm) a vnější výšku 1456 mm (-3 mm). Rozvor náprav je 2686 mm, což je o 50 mm více než u třetí generace. Ve verzi Sportstourer má vnější délku 4642 mm (+93 mm), vnější šířku 1800 mm, (-16 mm) a vnější výšku 1448 mm (-3 mm). Rozvor náprav je 2686 mm, což je o 50 mm více než u předchozí generace.

Hlavní dominantou interiéru je centrální 10“ displej informačního a zábavního systému, který zahrnuje funkci rozpoznávání gest, jež umožňuje precizní interakci vozidla s cestujícími. Díky tomu bylo možné snížit počet fyzických tlačítek. Nejdůležitější funkce jsou však i nadále ovládány konvenčními způsoby.

Interiér nového Seat Leon

Interiér nového Seat Leon
foto: Seat

Pětidveřový Seat Leon nabízí zavazadlový prostor o objemu 380 litrů (shodný s předchozí generací), zatímco Sportstourer má objem zavazadlového prostoru 617 litrů, o 30 litrů více než u předchozí generace.

Vnější zpětná zrcátka nesou ukazatele směru LED a u vozidel s kompletním osvětlením diodami LED zahrnují také funkci uvítacího osvětlení, která po odemknutí vozidla pozdraví řidiče a cestující promítáním slova „Hola!“ na vozovku.

Zcela nový Leon disponuje rovněž dynamickými ukazateli směru LED, které ještě zřetelněji ukazují zamýšlenou změnu směru jízdy, čímž zvyšují bezpečnost silničního provozu.

Nový Seat Leon

Nový Seat Leon
foto: Seat

Leon je prvním kompletně síťově propojeným automobilem značky Seat. Srdcem systému konektivity v modelu Leon je digitální panel přístrojů Seat Digital Cockpit, který kombinuje konfigurovatelný 10,25“ displej s vysokým rozlišením a displej informačního a zábavního systému.

Standardní systém Media má 8,25“ displej kompatibilní s chytrými telefony, zatímco 10“ displej navigačního systému nabízí trojrozměrný režim zobrazování mapových podkladů, funkci síťové propojené navigace a technologii Retina. Interakci uživatele s vozidlem usnadňují funkce hlasového ovládání hovorovým jazykem a rozpoznávání gest.

Vstupní bránou do světa konektivity je systém Full Link, který umožňuje připojení přenosných zařízení k informačnímu a zábavnímu systému vozidla prostřednictvím rozhraní Android Auto nebo Apple CarPlay.

Uživatelé díky tomu mohou intuitivně a bezpečně ovládat svá přenosná zařízení a používat jejich digitální „ekosystém“ pomocí informačního a zábavního systému, ovládacích prvků na volantu nebo hlasových povelů, aniž by docházelo k rozptylování pozornosti řidiče.

Seat Leon 4. generace

Seat Leon 4. generace
foto: Seat

Na přání dodávaná přihrádka pro konektivitu zahrnuje funkci indukčního nabíjení v souladu se standardem Qi. Uživatelé se tak nemusejí obávat vybitého telefonu v okamžiku, kdy ho nejvíce potřebují.

Nový Seat Leon nikdy neztratí spojení s digitálním světem díky jednotce pro připojení k internetu ,em>OCU (Online Connectivity Unit) s integrovanou kartou eSIM. Tato technologie umožňuje některým funkcím informačního a zábavního systému používat informace z cloudu v reálném čase.

Tradičním funkcím navigačního systému se tak otevírají nové dimenze. V budoucnosti budou mít uživatelé přístup k nejnovějším informačním a zábavním aplikacím, které bude možné kdykoli aktualizovat. Integrovaná karta eSIM poskytuje zákazníkům výhody služby eCall, která v případě nehody automaticky přivolá záchranné služby.

Součástí nabídky je také aplikace SEAT Connect, kterou si mohou zákazníci stáhnout do svého chytrého zařízení. Aplikace umožňuje ovládat řadu funkcí na dálku, což zvyšuje úroveň komfortu i bezpečnosti.

Nová generace kompaktního modelu může být poháněna motory na benzin (TSI), naftu (TDI) nebo stlačený zemní plyn (TGI). Alternativou jsou částečně hybridní (eTSI) a externě nabíjitelné hybridní pohony (eHybrid).

Všechny uvedené jednotky poskytují nejvyšší úroveň výkonových parametrů pro všechny jízdní situace. Zákazníci si tak mohou objednat správnou kombinaci vozidla a motoru, který vyhovuje jejich specifickým požadavkům.

Všechny zážehové motory pro nový Leon jsou vybaveny přímým vstřikováním benzinu a přeplňováním výfukovým turbodmychadlem. Zákazníci mají na výběr varianty s výkonem v rozsahu od 81 kW do 140 kW.

V modelu Seat Leon nalézají uplatnění tříválce 1.0 TSI (66 kW nebo 81 kW) a větší čtyřválcové motory 1,5 litru (96 kW nebo 110 kW). Na vrcholu nabídky stojí jednotka 2.0 TSI s výkonem 140 kW a dvouspojkovou převodovkou.

Důležitou technologií pro snižování emisí CO2 jsou i nadále vznětové motory. Seat Leon je poprvé nabízen se třemi turbodiesely 2.0 TDI, jejichž výkon sahá od 85 kW do 110 kW. Auto bude možné objednávat také s jednotkou 1.5 TGI na CNG, která poskytuje nejvyšší výkon 96 kW/130 k.

Seat Leon

Seat Leon
foto: Seat

Seat Leon bude poprvé k dispozici také s technikou částečně hybridního pohonu s napětím 48 V (eTSI), který umožňuje kompaktnímu vozu ještě hospodárnější provoz (1.0 TSI 81 kW a 1.5 TSI 110 kW; obě jednotky jsou nabízeny výhradně s převodovkou DSG).

V rámci pokračující elektrifikace vyvinul Seat pro čtvrtou generaci modelu Leon také variantu plug-in hybrid. V tomto případě je zážehový motor 1.4 TSI kombinován s elektromotorem, sadou lithium-iontových akumulátorů o kapacitě 13 kWh a šestistupňovou převodovkou DSG. Řidič má k dispozici nejvyšší výkon 150 kW. S výhradně elektrickým pohonem ujede cca 60 km (WLTP).

tisková zpráva

4 Comments on “Nový Seat Leon v prodeji také jako plug-in hybrid a auto na plyn”

   1. *2018 GM oznámila, že závod Detroit-Hamtramck a s ním 3
    *2018 GM oznámila, že závod Detroit-Hamtramck a s ním 3 další v USA zavře
    *2019 Detroit-Hamtramck slíbila znovu otevřít, když na podzim vlekle vyjednávala s odborovým svazem United Auto Workers (UAW)
    *Zhruba 48.000 zaměstnanců GM loni téměř 1,5 měsíce stávkovalo 😉
    *2020 tam v jednosměnném provozu pracuje jen asi 900 lidí
    *do 2023 chce prodávat 20 modelů na baterky
    *Spolu LG Chem plánuje postavit baterkárnu za +2,3 miliardy v Ohiu 😉

    https://www.investicniweb.cz/news-automobilka-gm-investuje-22-miliardy-dolaru-do-zavodu-v-detroitu/

    má už Tesla odbory?? 😉

Napsat komentář