Nový rekord: sraz 507 elektromobilů ve Stuttgartu

Louis Palmer, známý aktivista a propagátor elektromobility, pořádá pravidelně už několik let závod elektromobilů WAVE. Letos se mu při té příležitosti podařilo ukořistit nový rekord a skvělou fotku, když se na jednom parkovišti ve Stuttgartu sešlo rekordních 507 plně elektrických aut.

507 elektromobilů na parkovišti ve Stuttgartu (Německo)
foto: WAVE

Švýcarský Maďar, povoláním učitel, Louis Palmer se proslavil v letech 2007-2008, kdy podnikl cesty kolem světa ve svém solárním autě. Následně začal organizovat propagační jízdy (někdy označované za „závody) elektromobilů po Evropě, dnes známé jako WAVE.

Ve Stuttgartu nyní byli přítomni i komisaři z Guinessovy knihy rekordů, kteří rekordní setkání 507 elektromobilů potvrdili. Na místě se sešly jak nové elektromobily, tak rarity typu přestavěného Volkswagenu Beetle nebo Land Roveru z roku 1963.

Nový rekord překonává předchozí rekordní setkání 431 elektromobilů z dubna 2014 v Kanadě. Tam se navíc počítaly i plug-in hybridy, ve Stuttgartu ale nikoliv.

tisková zpráva

9 Comments on “Nový rekord: sraz 507 elektromobilů ve Stuttgartu”

 1. Pokud by někoho zajímal
  Pokud by někoho zajímal průběh Rekordu 2014 ve Stuttgartu, obraťte se na nás. Byli jsme u toho, stejně jako na Wave 2014 či eToureurope 2014. Informace a zábery z těchto akcí viděli účastníci našeho , již 8. mezinárodního srazu elektrických vozidel.
  Zatím co v předchozích ročnících nemohl Hybrid chybět, letos nebylo otištěno ani pozvání, ani report, který jsem panu redaktorovi zaslal.
  Asi je někde něco špatně. http://www.elektromobily-os.cz

  zde pouze pro informaci, více se dočtete u nás.
  https://www.dropbox.com/sh/wdbuskse6hfwcj9/AADIcToaGOYIJkLUpdCQbyFKa

Napsat komentář