Nový Peugeot 107: přitažlivý, městský, český

Peugeot 107 se mění a renovuje. Je modernější, lépe adaptovaný na městský provoz, praktičtější a z pohledu spotřeby paliva úspornější. Ke konci roku 2011 bylo celkem vyrobeno více než 665 000 exemplářů a model 107 začíná psát novou kapitolu své historie.

Nová kapota má oblejší tvary, prolisy rámují znak lva ve dvoubarevném provedení a registrační značku, jejíž nové umístění uprostřed nárazníku poukazuje na příbuznost s novým modelem 208.
foto: Peugeot

Peugeot 107 se vyvíjí a jeho modelová řada se pravidelně rozšiřuje – aby splnila požadavky a očekávání zákazníků, nabízí speciální série i novou výbavu. Své pole působnosti nově rozšířil o dalších 16 destinací a celkem se tak prodává ve 48 zemích světa.

Podobně jako většina vozů v této kategorii, je i model 107 často druhým i třetím vozem v domácnosti. Od ostatních modelů v segmentu se ale liší cílovou skupinou zákazníků, kterou ve větší míře tvoří ženy a lidé žijící sami.

Peugeot 107 přejímá nové stylové standardy značky – přední část je kompletně přepracovaná, její design vyniká sofistikovanou jemností, rozměry zůstávají stejné, nově těsněji kopírují mechaniku a zachovávají si svou původní kompaktnost.

Přední světlomety i zadní světla si zachovávají svůj původní tvar i vyvýšenou polohu, ale nyní jsou propracovanější a jemnější: vpředu se prodlužují a dostávají dvoubarevnou masku, která svým odstínem připomíná znak lva umístěný na kapotě, zatímco vzadu je maska světel tmavá a světla jsou lemována tmavě rubínovou barvou.

Nová mřížka přední masky se podobá včelí plástvi, což je pro model 107 typické, a vytváří jemný a ušlechtilý úsměv zasazený do barvy karoserie.

Nový nárazník je opatřen kontaktními ochrannými pásy – jedním vpředu a dvěma po stranách. Ty plní estetickou i ochrannou funkci a pro pohyb v městském provozu a jsou velmi praktické. Nový vzhled získává Peugeot 107 i díky denním LED světlům, která zdůrazňují boční ochranné prvky, a předním mlhovým světlometům, které jsou ozdobeny chromovaným lemem.

Všechny tyto precizně propracované stylové prvky ve spojení s nízkým profilem ostré křivky karoserie a novými kryty dodávají modelu 107 moderní podobu. Paleta barev karoserie se rozšiřuje o nový exkluzivní odstín švestkově modré “Plum”.

Interiér – nová výbava a barevné provedení

Nové provedení interiéru “Mistral” a nové čalounění sedadel “Manhattan” spolu s výplněmi dveří a palubní deskou ze dvou různých materiálů, nyní v jednotné černé barvě, zlepšují kvalitu a celkový estetický dojem, jímž interiér působí, a dodávají mu na vytříbenosti.

K dispozici jsou také nové prvky komfortní výbavy, jako například: Audio systém s CD přehrávačem a 2 dodatečnými reproduktory (v základní výbavě nebo na přání v závislosti na zvolené úrovni výbavy).

Na přání nový audio systém CD MP3 WIP Bluetooth s USB vstupem a 2 dodatečnými reproduktory, který většinou nalezneme v nabídce u vozů vyšší třídy, nový kožený volant a hlavice řadicí páky, které jsou podle zvolené verze k dispozici v základní výbavě nebo na přání.

Jednoduchá modelová řada a lepší vlastnosti

Peugeot 107 si i nadále zachovává jednoduchou modelovou řadu se dvěma úrovněmi výbavy, 3 nebo 5dveřovými verzemi a 2 pohonnými celky: 1.0i MAN5 a 1.0i 2-Tronic.

Komfort a pohoda na palubě se zvyšují mimo jiné i díky novému audio systému. Kožený volant spolu s robotizovanou převodovkou a ovladači přímo na volantu, dále zlepšuje ovladatelnost a reaktivitu vozu.

Denní LED světla a přední mlhové světlomety, které jsou podle úrovně výbavy nyní v nabídce sériově nebo na přání, zlepšují viditelnost a osvětlení vozu za všech okolností a přispívají k vyšší bezpečnosti cestujících.

A v neposlední řadě je třeba zmínit i ekologickou efektivitu vozu – v rámci segmentu se model 107 již dnes řadí mezi nejlepší, přičemž dochází k dalšímu snížení hladiny emisí CO2 na 99 g/km u manuální a 104 g/km u robotizované převodovky 2-Tronic.

Zlepšují se také provozní náklady – spotřeba paliva se snižuje na 4,3 l u manuální a 4,5 l u robotizované převodovky 2-Tronic.

Speciální série pro dámy

V březnu 2012 bude na trh uvedena speciální série pro dámy s názvem “ENVY”. Tato verze v nové barvě “Plum“ nebo “Černá Caldera” bude ozdobena speciálními dekorativními prvky s motivem rozkvetlých třešňových květů.

Polepy najdeme na zadních dveřích, kapotě i víku zavazadlového prostoru, koberečky budou vyšívané v barvě “Plum” a ozdobený bude i otáčkoměr. O exkluzivní vzhled této speciální série se postarají také hliníkové prahy a logo.

S motivy rozkvetlých květů bude k dispozici také doplňkový sortiment: důvtipné pouzdro na doklady, praktický držák na tašku – výklopný a mimořádně praktický, umožňující mít tašku stále na dosah ruky a na očích bez nutnosti ji muset odkládat na zem.

Široká nabídka příslušenství pro personalizaci

Originální příslušenství vyvinuté speciálně pro model 107 splní zákazníkům přání odlišit se a přizpůsobit svůj vůz různým potřebám využití.

Hliníková kola, hlavice řadicí páky z leštěného hliníku, prahy dveří v provedení chrom nebo koberečky s výšivkami “107″ dodají vozu dodatečný šarm a odliší ho od ostatních.

Z pohledu praktického využití je v nabídce výsuvný navigační systém s možností připojení iPhone a , který se dokonale začlení do palubní desky, a středová loketní opěrka s úložným prostorem, která zvyšuje komfort řízení a potěšení z jízdy.

Boční lišty chrání karoserii proti možným nárazům a drobným poškozením v městském provozu. Model 107 je vybaven i pro volný čas a zábavu – na výběr jsou různé typy střešních boxů a nosičů například na kola, lyže apod.

tisková zpráva

One Comment on “Nový Peugeot 107: přitažlivý, městský, český”

Napsat komentář