Velká jarní cyklojízda 2010

Jan Horčík - 22 Duben 2010

Kromě toho, že dnes začíná Týden pražské elektromobility, slaví v tento Den země svátek také všichni cyklisté. Právě dnes totiž v Praze proběhne Velká jarní cyklojízda 2010, a to od 18:00 z nám. Jiřího z Poděbrad. Hybrid.cz obrázky Praha Velká jarní cyklojízda 2010A nebude to jen tak ledajaká cyklojízda. Tahle totiž bude "nákladní". Pojízdná čajovna, hudební aparát, tahač jachty nebo prostě velký přepravní vozík. Všemožně upravená jízdní kola můžete spatřit v ulicích hlavního města. V rámci akce je možné vidět také výstavu jízdních kol pro městskou cyklistiku.

Organizátoři chtějí ukázat, že kolo není jen sportovním náčiním a dopravním prostředkem, ale také pomocníkem pro přepravu nákladů a při podnikání. Jízdy se zúčastní dánský velvyslanec, podpoří ji také Fórum 50 % a Česká ženská lobby. Po jízdě čeká účastníky kulturní program v libeňské Hale C.

„Kolo se skvěle hodí pro velké nákupy, převážení dětí nebo i menší stěhování. Pokud nechcete tahat těžké věci na zádech ani se obtěžovat s autem, jsou městská a nákladní kola ideální alternativou,“ říká Michal Křivohlávek z iniciativy Auto*Mat. „Praze s jejími permanentními dopravními zácpami by určitě pomohlo, kdyby někteří živnostníci používali kola namísto aut. Již dnes jsou nejrychlejšími kurýry v Praze poslíčkové na kolech,“ uvažuje Křivohlávek.

Jarní nákladní cyklojízda se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím Dánského království v ČR. Dánsko má co nabídnout. Speciální modely nákladních kol z Kodaně a jiných měst jsou vyhlášené a lidé je běžně používají. Řada z těchto kol se představí i na cyklojízdě. Zúčastní se jí i dánský velvyslanec, a to na tříkolce Christiania Bike s nákladem dánského chleba.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?