Trolejbusy - opomíjená součást veřejné dopravy

Jan Horčík - 21 Červenec 2010

Na Britských listech vyšel zajímavý článek "Elektromobilita ano, ale trolejbusy pro Prahu jsou tabu". Zabývá se tím, jak jsou trolejbusy, v jiných částech České republiky běžná věc, v Praze opomíjeny.   
hromadná doprava - trolejbus Civis

Elektromobilita a elektrifikace městské dopravy mohla být jedním z témat pražské komunální kampaně. Zatím tomu tak není a těžko říci proč. Zkuste se zeptat svých komunálních kandidátů co je to trolejbus a jestli uvažují o elektrifikaci pražské dopravy, abyste mohli posoudit, zda jejich představy nezamrzly v dobách plánovaného hospodářství zkříženého s neviditelnou uchvatitelskou rukou trhu. (celý článek)

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pacili by sa mi troleje-indukcne pasy, ktore by boli zakopane pod povrchom cesty, alebo vsadne na povrchu cesty. Tieto by mohli pouzivat aj bezne auta-elektromobily. Ovsem, najprv by sa musel najst sposob, ako to lacno urobit, ale myslim,ze ked sa scitaju naklady na stavbu trolejovych stlpov a vedeni, tak by to vyslo aj narovnako. Mesta by sa tak velmi dobre mohli zbavit spinaveho vzduchu. Troleje by auta tahali po zemi, bolo by to podobne, ako uzemnenie Zigulika.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jj, to by se mi taky líbilo. Hlavně by auta odebíraly el.energii bez placení. :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V tom az taky problem nevidim. Ked mozu mat elektricke hodiny domy, tak ich kludne mozu mat aj auta.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nj, ale jaka by byla ucinnost toho reseni pod zemi oproti beznym dratum?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.