Nová Kia Sportage se české veřejnosti poprvé představí na veletrhu e-SALON

Návštěvníky veletrhu seznámí Kia se čtyřmi modely (z toho dvě novinky), inovativními službami a vizí pro další rozvoj elektromobility. Akce se uskuteční 11. – 14. listopadu v PVA EXPO PRAHA, první den je určen pouze pro pozvané hosty.

Poprvé v České republice představí automobilka Kia novou generaci svého nejoblíbenějšího SUV modelu Sportage PHEV na veletrhu čisté mobility e-SALON. Uvede také vozy e-Niro, Kia Sorento PHEV a rovněž zcela nový čistě elektrický crossover Kia EV6. Tyto tři modely budou zájemcům k dispozici i pro testovací jízdy. Návštěvníky veletrhu automobilka Kia rovněž seznámí s novými službami a plány na podporu dalšího rozvoje elektromobility v Česku.

Nová Kia Sportage PHEV se představí na veletrhu e-Salon. foto: Kia

„Letošní e-SALON je pro nás ve znamení novinek. Na veletrh přicházíme nejen s novými vozy, ale poprvé také s novým logem, v nových barvách a se zcela novými službami, které přesahují obor automotive. Již dnes má Kia na trhu nejširší nabídku elektrifikovaných modelů a do roku 2026 jich představíme ještě dalších deset,“ řekla Kateřina Vaňková, tisková mluvčí společnosti Kia Czech, a dodala: „Návštěvníci budou mít možnost poznat směřování značky Kia s důrazem na elektromobilitu, udržitelnost a moderní technologie.“

Úplnou novinkou mezi vozy bude nová generace Kia Sportage v provedení Plug-in Hybrid, jejíž výroba pro evropský trh bude zahájena v únoru 2022 ve slovenském závodě Kia. Pozor, na český trh bude nová generace Kia Sportage v provedení Hybrid včetně spalovacích pohonných jednotek a PHEV uvedena již začátkem příštího roku. Vyznačuje se mohutným a elegantním zevnějškem a interiérem na prémiové úrovni se zakřiveným panoramatickým displejem a nejmodernějšími bezpečnostními a asistenčními systémy.

Pro mnohé však bude ještě větším lákadlem nejnovější elektromobil Kia EV6, držitel titulu Německé auto roku 2022. Jde o elektromobil s dojezdem v kombinovaném cyklu až 528 km a s možností dobití z 10 na 80 % kapacity za pouhých 18 minut. Automobilka Kia se chce v následujících letech výrazně zaměřit na rozvoj elektromobility nejen z pozice výrobce automobilů, ale také jako poskytovatel souvisejících služeb.

Návštěvníci se tak mimo jiné dozvědí o zajištění technologií pro dobíjení z domova i ze zaměstnání, zapojení Kia do rozvoje dobíjecí infrastruktury v ČR nebo o jednotném systému pro placení na většině dobíjecích stanic. To vše v kontextu nové strategie a vize společnosti. Veletrh e-SALON se na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA bude široké veřejnosti otevřený ve dnech 12. – 14. 11. 2021. Expozici Kia návštěvníci naleznou v hale číslo 4.

zdroj: tisková zpráva

6 Comments on “Nová Kia Sportage se české veřejnosti poprvé představí na veletrhu e-SALON”

  1. Možná, že to bublině elektrovehyklů zatajili, ale největší světové automobilky se nepřipojily k rezoluci o konci spalovacích motorů do roku 2040, kterou prosazovala například Velká Británie a další země na klimatickém summitu OSN v Glasgow. Podepsat nezávaznou rezoluci odmítly nejvýznamnější automobilky jako Toyota, Hyundai nebo giganti z Německa BMW a Volkswagen…

    1. a proč by to měli jako podepisovat? pokud stihnou přechod tak to stihnou, pokud je Tesla donutí dřív nebo zlikviduje … všecko jedno ne? tak na co se zavazovat když Čína největší planetární znečišťovatel neslíbila ani prd a spaluje uhlí čím dál víc a bez ní jsou všechna opatření světa k ničemu 😉

    2. Oni skončej se spalovákama jen v EU a v Číně protože budou muset. Všude jinde chtěj vyrábět sračkomety dokud to půjde. To už bude záležet na místních vládách kdy jim daj nůž na krk nebo koule do svěráku tak jak to udělala Čína. Doufejme že je v některejch státech donutí dřív trh než nějaký termíny. To bude větší švanda. :)) Zrovna se to děje v Norsku.

Napsat komentář