Nová generace elektromobilu Tesla Model 3 už je za rohem!

Je to už šest let, co v roce 2017 Tesla představila elektromobil Model 3. Nyní chystá jeho druhou generaci a vypadá to, že na trh půjde co nevidět.

Nová generace elektromobilu Tesla Model 3 nese kódové označení „projekt Highland“. Dodávky elektromobilů Model 3 v Evropě jsou nyní odstunuty na čtvrté čtvrtletí, což může být známka toho, že nová auta už se pomalu chystají do výroby.

Nový Tesla Model 3 má být víc než facelift, spíš skutečná druhá generace. Přinese mírné úpravy zevnějšku i interéru a dokonce i srdce auta. Jedním ze zásadních vylepšení má být steer-by-wire řízení neboli elektronické řízení volantu. Jinými slovy tolik vytoužená Elonova příprava na plně robotické řízení, kdy volant není pevně spojen s koly.

V interiéru bude nové (údajně RGB) osvětlení, sedačky, reprosoustava a další komfortní prvky. Další podrobnosti si zatím Tesla nechává pro sebe. Pravděpodobně se dočkáme také Autopilot hardwaru v4.0 a vylepšení šasi a baterií. Spekuluje se i o poklesu ceny pod v přepočtu 1 milion korun. A navíc je také velkou otázkou, jak se všechny tyto změny posléze promítnou do sesterského vysokoobjemového modelu Tesla Model Y.

Spolu s novou generací auta se údajně chystají také upgrady v jednotlivých továrnách. To bude znamenat i krátké odstávky, které se ale podle Muska mají minimalizovat.

zdroj: Tesla, Electrek, Reddit

7 Comments on “Nová generace elektromobilu Tesla Model 3 už je za rohem!”

Napsat komentář