Nová CNG plnicí stanice je v Hodoníně

Pro veřejnost bude od 19. června otevřena další stanice, kde již natankujete CNG, a sice v Hodoníně. Tato stanice na Průmyslové ulici nabízí klasický zákaznický standard jako při tankování benzinu či nafty.

Palubní deska Škoda Citigo G-TEC s pohonem na
foto: Hybrid.cz

V Jihomoravském a Zlínském kraji je nová CNG stanice v Hodoníně to již sedmá stanice a velmi brzy se otevřou další. Stanice je umístěna v areálu České pošty a funguje ve zkušebním provozu.

„Na stlačený zemní plyn u nás jezdí už více než 7 tisíc vozů, což je o dva tisíce více než před rokem. Vývoj struktury vozidlového parku u nás je dlouhodobě nepříznivý, jednoznačně musí narůstat počty nových vozidel na alternativní paliva. Tomu rychle přizpůsobujeme i počet plnicích stanic. Jen Vemex plánuje v letošním roce otevřít celkem 9 CNG stanic,“ říká Hugo Kysilka, marketingový ředitel společnosti Vemex.

„Optimální počet CNG stanic pro Českou republiku je 200 až 300 stanic a tento počet během 3 až 5 let nepochybně v ČR bude postaven,“ říká Jan Ruml, výkonný ředitel Českého plynárenského svazu. Spotřeba stlačeného zemního plynu pro automobily se loni v Česku zvýšila meziročně o 44 procent na zhruba 22 milionů metrů krychlových. Za posledních pět let se tedy ztrojnásobila.

tisková zpráva

One Comment on “Nová CNG plnicí stanice je v Hodoníně”

Napsat komentář