Nissan vybudoval největší evropskou baterku pro stadion Johan Cruijff ArenA

Dne 29. června začal fungovat největší evropský systém úložiště energie, který využívá repasované a nové baterie elektromobilů a je umístěný v komerční budově.

Jedinečný projekt je výsledkem spolupráce společností Nissan, Eaton, BAM a The Mobility House se stadionem Johan Cruijff ArenA a podporují jej Amsterdam Climate and Energy Fund (AKEF) a Interreg.
foto: Nissan

Třímegawattový systém úložiště energie zajišťuje stadionu, jeho návštěvníkům a sousedům a nizozemské energetické soustavě spolehlivější a účinnější dodávku elektrické energie.

Tvoří jej elektrické měniče Eaton a ekvivalent 148 akumulátorů vozů Nissan Leaf. Přispívá k udržitelnějšímu provozu energetické soustavy a nabízí prostor k dalšímu využívání akumulátorů z elektrických vozidel.

Systém úložiště energie hraje důležitou roli ve vyvažování dostupné a požadované dodávky elektrické energie pro stadion Johan Cruijff ArenA. Svou celkovou kapacitou 3 MWh nabízí tolik elektrické energie, co vystačí několika tisícům domácnostem.

To také znamená, že elektřinu vyrobenou 4 200 solárními panely na střeše stadionu je možné optimálně uchovávat a spotřebovávat. Systém úložiště energie bude hrát roli záložního zdroje energie, takže přispěje k omezení používání naftových generátorů a zmenší nadměrné zatěžování elektrické sítě, k němuž dochází při koncertech.

Johan Cruijff ArenA je jedním z nejdůležitějších víceúčelových stadionů pro mezinárodní utkání. Hraje zde AFC Ajax a nizozemský národní tým a pořádají se zde velké koncerty, taneční akce i obchodní setkání. Každoročně jej navštíví více než dva miliony návštěvníků.

Amsterdam Innovation Arena

Nový systém úložiště energie na stadionu a související společnost Amsterdam Energy ArenA BV jsou konkrétními výsledky inovačního programu z projektu Amsterdam Innovation Arena, ve kterém vědecké instituce, vlády a firmy jako BAM, Nissan, Eaton nebo The Mobility House spolupracují na navrhování stadionu budoucnosti.

Stadion a jeho okolí fungují jako živá laboratoř, kde se inovace testují v praxi. Inovativní myšlenky a nápady i prověřená řešení v oblasti stavby, provozu a využívání stadionů si přes společnost Johan Cruijff ArenA International nacházejí cestu na stadiony a sportovní či rekreační prostory po celém světě.

Partnery projektu Amsterdam Innovation Arena jsou: Johan Cruijff ArenA, rada města Amsterdam, Amsterdam Smart City, TNO, KPN, KPMG, Huawei, Microsoft, Signify, Nissan, Eaton, Honeywell a BAM.

tisková zpráva

2 Comments on “Nissan vybudoval největší evropskou baterku pro stadion Johan Cruijff ArenA”

    1. Z bezpecnostniho hlediska musi byt elektrina k dispozici
      Z bezpecnostniho hlediska musi byt elektrina k dispozici porad, aby ve tme nevznikla panika. Pri vypadku site a s prazdnyma baterkama ktere do posledni chvile dodavaly do site regulacni energii musi naskocit naftove generatory. To same bude i v jinych dulezitych objektech. Nemocnice, telekomunikacni zarizeni, armada atd. Ty diesly pobezi beztak jen jednou za uhersky rok.

Napsat komentář