Německo zvyšuje dotace na nákup elektromobilů

auto elektromobil Volkswagen ID.3 dotace na nákup

Takřka souběžně se spuštěním výroby elektromobilu Volkswagen ID.3 oznámila německá vláda zvýšení dotací na levné elektromobily.

Elektromobil Volkswagen ID.3 je díky zvýšené dotaci možné koupit od v přepočtu 613 000 Kč.
foto: Volkswagen

Až dosud bylo možné v Německu na nákup elektromobilu ne dražšího než €60 000 získat dotaci až €4000. Nová úprava přináší významné navýšení.

Na elektromobily s cenou pod €40 000 bude nově možné získat dotaci €6000, na elektromobily s cenou mezi €40 000 a €60 000 to bude €5000. Na plug-in hybridy se dotace zvyšuje ze €3000 na €4500.

Díky tomu se cena nejnižší verze elektromobilu Volkswagen ID.3 s kapacitou baterie 45 kWh (dojezd 330 km WLTP) snižuje k velice slušným €24 000 (v přepočtu 613 000 Kč).

15 komentářů u “Německo zvyšuje dotace na nákup elektromobilů”

 1. Ty Němci jsou fakt v té podpoře autoprůmyslu brutální.
  Ty Němci jsou fakt v té podpoře autoprůmyslu brutální. Jak kdysi tlačili lidem nafťáky, pak dělali v krizi šrotovné, tak teď zvyšují dotace na elektromobily, jen aby ten jejich průmysl vůbec šlapal. Je to ještě vůbec kapitalismus?

 2. Jakpak asi ty dotace v Německu vypadají? Taky se musí
  Jakpak asi ty dotace v Německu vypadají? Taky se musí obejít úřady a sehnat razítka, pak se musí zajít k nějakému dotačnímu manyžerovi pro glejt za ukrutnou cenu (kterou zahrnu do dotace) a pak si teprve můžu jít pro auto?
  Nebo to snad mají tak, že každý elektromobil v autosalonu dostává automaticky dotaci, pokud kupující splňuje podmínky?

  1. U nás je to fakt PEKLO. Mám pocit, že se úředníci v
   U nás je to fakt PEKLO. Mám pocit, že se úředníci v procesu přidělování dotace předhánějí, kdo to více zkomplikuje aby se v následných kontrolách mohli „rochnit“ co nejdéle. Mám elektromobil s dotací, projekt byl na 23 stran a podmínky o dotaci na 20 stran. Fakt NEUVĚŘITELNÝ. Samozřejmě jsem si to nechal za 40.000Kč zpracovat agenturou, protože to bych fakt nedal.

  2. Zajdete za úředníkem s techničákem, vyplníte žádost,
   Zajdete za úředníkem s techničákem, vyplníte žádost, úředník to orazítkuje a hotovo.
   To jen tady nejsme schopni implementovat ten samý procesní mechanismus a řešíme to přes klasické dotační tituly, kdy živíme stovky úředníků a pijavice (dotační firmy), protože to co jde zvládnout jedním razítkem, tak tady toto musíme řešit stejně jako dotaci na výstavbu linky na toustové chleby za 100 milionů.

   1. jsme schopni, jenže vrchnost elektromobily nechce a tak to
    jsme schopni, jenže vrchnost elektromobily nechce a tak to uměle blokuje všemi možnými způsoby včetně vytvořený zbytečný byrokracije. To je totiž tak když ten 1ní chce recyklovat germánský dízlpopelnice a ten 2hý zas tlačit ruský zemák 😉 PS: budou zas volby 😉

Napsat komentář