Německá pošta si u Fordu objednala přes 2500 elektrických dodávek

Zatímco česká pošta uvažuje o pronájmu 60 elektromobilů, ta německá si vyrábí své vlastní elektromobily po tisících. A ani to jí nestačí.

Elektrická dodávka StreetScooter XL má být založena na Fordu Transit
foto: StreetScooter

Německá Deutsche Post pohltila výrobce elektromobilů StreetScooter s tím, že ročně jich chce vyrobit až 20 000. Jde o malé poštovní dodávky, které bude prodávat i třetím stranám.

Nyní uzavřel StreetScooter partnerství s Ford-Werke GmbH, které se týká výroby větších elektromobilů. Nové elektrické dodávky budou založeny na šasi Ford Transit, doplněny o baterii, elektromotor a karoserii podle specifikací DHL Paket a Deutsche Post.

Výroba novýxh vozidel E-Van má začít už letos v červenci. Do konce roku 2018 má být hotových a v provozu 2500 aut. Už dnes je přitom na německých ulicích asi 2500 elektromobilů typu StreetScooter.

tisková zpráva

11 Comments on “Německá pošta si u Fordu objednala přes 2500 elektrických dodávek”

  1. Až na to přijdou ostatní Pošty a podobné organizace co
   Až na to přijdou ostatní Pošty a podobné organizace co mají hodně auta a krátké pojížďky, jak jim to neskutečně vychází do nákladů, tak to se teprve utrhne lavina s výrobou.

   Existovat dodávka s reálným dojezdem 300 km, tak už ji mám koupenou.

     1. Poslední dobou se jako houby po dešti rojí firmy, kde se
      Poslední dobou se jako houby po dešti rojí firmy, kde se veřejně nedozvíte nic. Je to asi tím, že dokáží slíbit to, co nikdo nedokáže vyrobit. Veřejně to ale neudělají aby je nešlo vést k zodpovědnosti. Škoda, že podobné praktiky již jsou i u elektromobility. Bezpáteřní ha.zly nemám rád a to ostře. Neumí si veřejně stát ani za svým slovem a snaží se po vzoru šmejdů natáhnout zákazníka. de se blejt.

 1. Mnichov uvažuje o zákazu jízdy dieselových aut
  Podle

  Mnichov uvažuje o zákazu jízdy dieselových aut

  Podle současných právních předpisů nemusejí auta normy dodržovat ve skutečném provozu, ale jen při měření v laboratoři.

  auto.idnes.cz/mnichov-zakaz-dieselu-0ut-/automoto.aspx?c=A170615_100736_automoto_fdv

  1. Euro 6 vyprodukují ve skutečném provozu 507 miligramů
   Euro 6 vyprodukují ve skutečném provozu 507 miligramů oxidů dusíku na kilometr, norma přitom počítá s emisemi maximálně 80 miligramů na kilometr…

   auto.idnes.cz/mnichov-zakaz-dieselu-0ut-/automoto.aspx?c=A170615_100736_automoto_fdv

Napsat komentář