Nejlevnější povinné ručení jedině díky porovnání

Cesta za levným povinným ručením je překvapivě poměrně přímá a hlavně hodně krátká. Nové výhodnější pojištění si může každý sjednat z pohodlí domova během několika minut. Jak na to?

Najít výhodné povinné ručení je dnes poměrně snadné, přesto je dobré hledat pečlivě
foto: pojisteniproauta.cz

Hledejte na internetu

Zásadní změnu ve sjednávání povinného ručení přinesly takzvané online srovnávače. Ty na jediné webové stránce soustředí nabídky mnoha pojišťoven. Zájemce o povinné ručení přitom musí jen vyplnit pár základních informací o svém vozidle a o historii pojištění (délka a počet způsobených nehod).

Na základě těchto údajů pak online kalkulačka povinného ručení provede výpočet pro všechny pojišťovny naráz. Výsledkem je přehledná tabulka s konkrétními cenami, za které lze pojištění také okamžitě sjednat.

Ceny povinného ručení překvapí

Co si klienti srovnávačů chválí nejvíce, jsou samotné ceny. Ty jsou mnohdy i o více než polovinu nižší, než při běžných metodách sjednávání, tedy přímo na pojišťovnách. Celý proces je navíc mnohem rychlejší a nemusíte z něj opustit pohodlí své židle a teplo kanceláře, či domova.

Důvodů pro nezvykle výhodné pojistné je hned několik:

  • Srovnávačům stačí k fungování internet, ve kterém se navíc umějí skvěle pohybovat. Nemusejí si tedy platit žádné výstavní pobočky a stovky zaměstnanců.
  • Výhodné smlouvy s pojišťovnami, které srovnávače berou jako důležitý distribuční kanál – výjimkou jsou ty, které mají tak nekonkurenceschopnou cenu, že by je přímé porovnání s konkurencí poškodilo.

Hlavně nezávazně

Srovnávače lze využít i čistě pro nejsnadnější načerpání informací – nikdy jinde tak jednoduše nezjistíte, v jaké cenové relaci se bude vaše pojištění pohybovat. Bez problémů pak poznáte, když se z vás bude někde snažit „sedřít kůži“ a přitom říkat, jak moc skvělou cenu vám nabízejí.

Za porovnání nic neplatíte a k ničemu se tím nezavazujete, a přesto z něj můžete kdykoliv pokračovat až ke skutečnému sjednání pojištění vozidel za super ceny.

reklamní sdělení

6 komentářů u “Nejlevnější povinné ručení jedině díky porovnání”

  1. Tak jsem tam nacvakala ty
    Tak jsem tam nacvakala ty požadované údaje a vyšlo mi, že nejvýhodnější bych to měla u Slavia pojišťovny. Má s ní někdo nějaké zkušenosti? Škoda, že nějaké reference se nedají najít přímo na stránce toho porovnávače, člověku by to usnadnilo rozhodování. Ale ceny mají opravdu dobré.

  2. toto je stranka pro hybridy
    toto je stranka pro hybridy a elektromobily, co treba sem hodit srovnani pojisteni za hybrid (obycejney Prius) Plug-in hybrid (treba Volt) a plnohodnotny elektromobil (leaf nebo Tesla) a k tomu na srovnani neakej prumernej 2,0 TDI, 1,6 benzin a neaky prasacký 4,0 V6 a V8… treba vypsat naklady pro dojizdeni do prace 60km kazdy den, nebo nakladdy na kilometr vcetne pojisteni.

Napsat komentář