Název Toyota Auris končí, nová auta na jednotném podvozku se budou globálně jmenovat Corolla

Toyota začne namísto stávajícího označení Auris používat název Corolla, který ponesou celosvětově všechny kompaktní hatchbacky, sedany a kombi nové generace. Jejich evropská premiéra je naplánována na počátek roku 2019.

Přejmenování modelu souvisí s přechodem modelu Corolla na novou podvozkovou architekturu TNGA (Toyota New Global Architecture), která nahradí tři různé doposud používané platformy.
foto: Toyota

Výhody nejmodernější hybridní technologie budou k dispozici všem třem karosářským provedením Corolly. Ta je celosvětově nejprodávanějším automobilovým modelem, pro nějž se od uvedení v roce 1966 rozhodlo už přes 45 milionů zákazníků.

Označení Corolla nyní ponesou celosvětově všechny hatchbacky, sedany a kombi segmentu C (nižší střední třída), které budou stavět na celosvětové pověsti nejprodávanějšího modelu v automobilové historii. Po uvedení modelu Toyota Corolla nové generace počátkem roku 2019 se označení Auris již nebude používat.

„Filozofie návrhu a konstrukce TNGA dodává nové generaci našich kompaktních modelů zbrusu nový rozměr. Kromě kvality, odolnosti a spolehlivosti, kterými je Corolla proslulá, přináší více emocí, po kterých naši zákazníci volají, jako jsou např. výrazný design, kultivovaný interiér, atraktivní jízdní dynamika a výkonné, nicméně hospodárné hybridní pohony,“ vysvětluje Dr. Johan van Zyl, prezident a generální ředitel Toyota Motor Europe.

„K opětovnému zavedení názvu Corolla pro naše kompaktní hatchbacky a kombi bychom těžko našli příhodnější okamžik než uvedení modelu nové generace.“ Nová Corolla Touring Sports se představí ve světové premiéře na autosalonu v Paříži po boku kratšího hatchbacku, v obou případech s hybridním pohonem.

tisková zpráva

9 komentářů u “Název Toyota Auris končí, nová auta na jednotném podvozku se budou globálně jmenovat Corolla”

  1. Ono stejně nést několik desítek let název Corolla je
   Ono stejně nést několik desítek let název Corolla je hlavně pro to, aby se mohli chlubit největší prodejností daného modelu. Ale srovnejte Corollu 1. model a současnou. Ani žárovka tam nebude pasovat, vše (mimo možná pár šroubků a matiček) je jiné. A platí to i u jiných automobilek.

   1. To je jedno, že je to úplně jiné auto. Zákazník ví, že
    To je jedno, že je to úplně jiné auto. Zákazník ví, že předchozí auto tohoto jména bylo spolehlivé a že spadalo do určitého segmentu velikosti a výkonu. O to u značky jde. To, že je to úplně jiné auto je jedno. A první Auris se od předchozí Corolly liší minimálně, tak proč to byl Auris. A proč naopak dávali tohle jméno Corolle Verso, což je úplně jiné auto?

Napsat komentář