Nákladní loď plná luxusních aut se potopila u Azorských ostrovů

Podle nejnovějších informací se nákladní loď Felicity Ace, která přepravovala asi 4000 luxusních aut různých značek, potopila asi 300 km od pobřeží Azorských ostrovů.

V polovině února na cestě z Evropy do USA vypukl na nákladní lodi Felicity Ace požár. Loď přepravovala asi 4000 aut značek Lamborghini, Porsche, Audi či Volkswagen, včetně plug-in hybridů a elektromobilů. Podle některých zpráv způsobila požár právě zahoření některé z baterií – oficiálně ale není příčina požáru dosud známa.

Posádka lodi byla úspěšně evakuována, protože požár na palubě se nedal zvládnout. Nakonec po několika dnech sám vyhasl, protože „už nebylo, co by shořelo“. Následně byla Felicity Ace údajně ve „stabilní kondici“ tažena zpět do Portugalska. Vysoké vlny a poškození požárem aktuálně ale zapříčinily její potopení. Auta na palubě byla určena pro severoamerický trh. Šlo mimo jiné o elektromobily Volkswagen ID.4. Celková hodnota nákladu údajně přesahovala $100 mil.

zdroj: Electrek

6 komentářů u “Nákladní loď plná luxusních aut se potopila u Azorských ostrovů”

  1. VW je sice usvedceny podvodnik, ale toto neni jejich revir. Moznosti je vic. Treba si znudeny namornici udelali na palube soukrome rallye a nejak to prehnali a pri karambolu to blaflo. Take jsem jednou mel pristup k firemnim autum a s brachou jsme je vsechny proverily. Nastesti vse dopadlo dobre, ale hezky jsme se projeli.

   1. Kdyby loď zachránili Pojišťovna by vyplatila částečné pojistné plnění.
    Bylo by to handrkováni Kolik a v jaké výši bude vyplaceno .
    Potopením lodi „Totální škodná událost“ se vyplácí plná pojistná částka ?
    Případné důkazy o vině . Kdo za to může . Šly ke dnu .

    1. Ktery blazen by si nechal zatahnout horici lod do sveho pristavu? Hrozi ze se v pristavu potopi a pristav dostane potize a vsichni se budou klepat na celo, proc takovou kravinu udelal. V namorni doprave se problematicke lode odjakziva resi tak, ze cim dal od pevniny, tim lepe. To plati i pro nepojistene lode. Kdyz je lod odsouzena k zaniku, tak ji proste prenechaji zivlum. A pojistovna radeji zaplati za lod na dne, nez za zachranne prace a naslednou ekologickou likvidaci, ktera by stala vic nez ty Lambo a ostatni auta. Nebojte, vedi co delaji.

Napsat komentář