Mercedes-Benz eVito Tourer nově také se 60kWh baterií

Elektrická dodávka Mercedes-Benz eVito Tourer. foto: Mercedes-Benz Vans
Elektrická dodávka Mercedes-Benz eVito Tourer. foto: Mercedes-Benz Vans

Mercedes-Benz Vans nyní nabízí kromě modelu eVito Tourer s využitelnou kapacitou sady akumulátorů 90 kWh také další variantu, která disponuje využitelnou kapacitou akumulátorů 60 kWh. Především firemní zákazníci mají díky tomu ještě širší možnosti výběru vhodné verze z hlediska způsobu a druhu používání vozidla i obchodního modelu.

Nová varianta modelu eVito Tourer je zajímavá pro zákazníky, kteří jezdívají na plánovatelných trasách či na kratší vzdálenosti (např. při přepravě školáků), oceňují výhodnější základní cenu nebo potřebují při přepravě zavazadel využívat větší užitečnou hmotnost vyplývající ze snížení pohotovostní hmotnosti o 150 kg.

Dojezd modelu eVito Tourer se sadou akumulátorů o kapacitě 60 kWh je 217 až 239 km. Standardně dodávaná funkce pro rychlé nabíjení pracuje s nabíjecím výkonem 50 kW, který lze na přání zvýšit na 80 kW. V tomto případě se sada akumulátorů nabije z 10 na 80 % za cca 35 minut.

Ceny modelu eVito Tourer začínají od 60 678,10 euro (včetně 19 % DPH) za dlouhou verzi. Cena zahrnuje paket údržby po dobu čtyř let, který v uvedeném období pokryje náklady na údržbu a servisní prohlídky v souladu se servisní knížkou a doporučením výrobce.

Součástí paketu údržby je také certifikát Mercedes-Benz na sadu akumulátorů platný do ujetí 160 000 kilometrů nebo po dobu osmi let. V uvedené ceně nejsou zohledněny různé dotační programy na podporu elektromobility na celostátní, zemské nebo komunální úrovni. Informace o možnostech dotací poskytují obchodní pobočky Mercedes-Benz a smluvní partneři Mercedes-Benz.

zdroj: tisková zpráva

48 komentářů u “Mercedes-Benz eVito Tourer nově také se 60kWh baterií”

 1. PATŘÍ LEOŠOVI. KOMU JINÉMU 😉

  ———
  Pro nás už zůstaneš dvouprocentní, i když si to z profilu vyhodíš.

  Všimnul jsem si, že pořád dokola omíláš něco o strana vs. hnutí, i když je to každému volný.

  Mě by spíš zajímalo, co myslel Fiala tím „počítáme s rozdělením ministerstev podle poměrného zastoupení“. Protože zastoupení znamená počet zastupitelů ve sněmovně. Což tak nenápadně navádí na myšlenku, jestli tím nemyslel Piráti, vy holoty, se svými požadavky táhněte 😀

 2. Já se strašně bavím, do jaké křeče volební debakl Piráty dostal.
  Momentálně zastávají a veřejně rozhlašují dvě hlavní stanoviska.
  1. Lidé nás volili, jen nás nekroužkovali
  2. Za všechno může Babišova nenávistná kampaň.

  Pokud jsou obě tvrzení pravdivá, vyplývá z toho jediná logicky pravdivá konstrukce – Babiš způsobil, že lidé sice Piráty volili, ale nekroužkovali. 😂

  🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

  Mlčeti zlato, drazí piráti.

  PS: patřilo Jirkajiri

  1. No, jestli si myslí, že za jejich neúspěch může dezinformační kampaň, tak mimo jiné přiznávají, že jejich voliči jsou hlupáci, kteří se nechají zmanipulovat.
   Pravda je taková, že je lidi nevolili, protože nechali některé své členy mluvit hrozné pitomosti a všeobecně se tyto pitomosti rozkřikly.

   1. Vidím to stejně.
    A nedivil bych se, když by následovali osud Zelených – „moderní levicová strana podle západního vzoru pod záštitou vyššího dobra“, prudký vzestup, účast na vládě s pravicovou koalicí a vnitřní rozštěpení na levicové-liberály a marxisty, útěk voličů a pád do zapomnění, a to vše během třech volebních období.

   2. O zmanipulovani u vas neni pochyb. Spousta volicu se necha nahlodat dezinformacemi ktere se objevily kratce pred volbami. Mimo jine, ze se bude platit dan z nadmernych metru bytu, ze se budou pridelovat migranti jako spolubydlici, ze se budou snizovat duchody, … Za vsim spatnym hledejte Piraty a vubec je nevolte zaznelo od burese StBaka. Ten kdo takove pitomosti vypoustel je swine.

    1. Co se týče nadměrných metrů, tak jeden politik od pirátů na twitteru psal, že člověku stačí 30m2 a další metry by se měli danit.
     Zdanění nemovitostí mají piráti stále na svých pirátských listech. Pravda, řekli, že se jedná o pracovní verzi, což je podle pirátů to samé jako hoax.
     https://www.piratskelisty.cz/clanek-3940-financovani-nepodmineneho-zakladniho-prijmu-v-ceske-republice
     Piráti mají v programu věty typu: „Česká vláda by měla mít odvahu prokázat solidaritu nejen slovy, ale i praxí například dobrovolnou relokací přiměřeného počtu žadatelů o azyl či přesídlením azylantů napřímo z válečných oblastí.“
     https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/stanovisko-k-uprchlikum-2020.html
     Takže strašení migranty nebylo strašení.
     Tožička například prohlásil, že kapitalismus je zločin proti lidskosti, piráti hlasovali, jestli je může s těmito názory zastupovat a odhlasovali si, že ano. Holodňák byl u pirátů mnoho let a nikomu z nich nevadilo jeho veřejné předčítání z Marxových knih.
     Piráti označili ODS jako fašisty, protože je ve frakci EU parlamentu, která nechce přijímat migranty.
     Pirát Profant prohlásil, že ve sněmovně jsou bílí páprdové, kteří inklinují k fašismu.
     A to jsou jen některé věci, na které jsem si nyní vzpoměl. Ve skutečnosti je jich mnohem víc.

     1. Zda PIR nebo STAN je z meho pohledu jedno. Obe strany maji moji prizen. Vy z toho delate pohromu, ale v konecnem efektu je to stejne jako kdyz mate 2x 500 Kc, nebo 200 Kc a 800 Kc v kapse. Uplne stejne kriceni odpurcu u prijeti Eura. Ale to pulmozkum a dutohlavcum nelze vysvetlit.
      A jak to berete vy? Radujete se z vyhry koalice? Ono to nekdy tak vyzniva. Ale ja se domnivam, ze vam tecou slzy proudem. Milovany bures, kscm a spd si neskrtnou a to asi hodne boli. Rozepiste se, treba to pomuze.

      1. Pokud by Vám to bylo jedno, tak nebudete neustále fňukat, a jedno to dle mě není, ve STAN jsou většinou realisti, piráti jsou většinou naivní fanatici(Praha je odstrašující příklad)Ad volby, podle mě je nejlepší, pokud se pravice a levice střídaji cca. po každém volebním období, a nemají takovou šanci se „zaháčkovat na firmy, a různé penězovody“.Bohužel se politici v minulosti po vyhraných volbách většinou chovali jak na „dobytém ůzemí“, a výsledkem bylo TOP, ANO, SPD atd.Náš stát má v rámci EU dané politické a ekonomické „mantinely“ takže je vcelku jedno, kdo je u moci, taková je realita „barevného světa“.Jestli si myslíte, že nyní nastane „ráj na zemi“, tak to probuzení bude stejné jako to povolební u pirátů, a měnit profil po prvním debaklu není zrovna známka pevného charakteru.Závěrem, výsledky voleb respektuji a nemám s tím sebemenší problém, hlavně ať je tady stabilní vláda, ale to jestli vydrží je otázka.

       1. Pirati.cz jsem mel v profilu mozna 3 nebo 5 dnu. Co ja vim. Ted tam mam neco jineho a nevim kdy tam zadam neco uplne jineho. Treba tesla.com. Podle vasi uvahy je ta profilova stranka neco jako obcanka na cely zivot. Hloupost, normalne se tam muze dat odkaz na nejakou vlastni stranku. Treba facebook a jine socialni pitomosti. Ja takovou stranku nemam, tak tam davat neco, co je zrovna aktualni. Zivot je zmena.

  2. Já se teda moc nebavím, když na na hradě máme ožralou jitrnici, o které nikdo netuší zda je ještě naživu a mluví za ni rusko-čínská mafie. A jestli estébáka pověří sestavením vlády, stihne za půl roku ještě vytunelovat státní kasu tak, že celý korona-tunel bude směšný. A Pirátům přeji, aby byli ve vládě alespoň tak pracovití jak v opzici a prosadili například elektronizaci státní správy, ke které mají asi dost připraveno. Já s manželkou čekán na výsledky PCR testů, a to co předvádí KHS je k pláči. Šest telefonátů a nepočítaně nesmyslných SMS za den, paní odpoledne neví co jsem hlásil té dopoledne, po páté diktujeme adresu atd., atd.

   1. Zeman slíbil, že pověří sestavením vlády nejsilnější stranu a tím myslí stranu a ne koalici stran, takže nevidím důvod, proč by neměl pověřit Babiše. Na něm bude jestli vládu opravdu sestavovat bude chtít nebo se toho vzdá. Další pokus může Zeman dát znovu Babišovi a on tak zůstane premiérem v demisi třeba ještě o prázdninách pokud bude Zeman ještě naživu.
    Myslím si, že vše dopadne jinak. Zeman pověří Babiše sestavením vlády, ten se toho ale vzdá, protože mu SPOLU+Pirstan něco slíbí, třeba předsedu poslanecké sněmovny. Vláda tak vznikne ještě před koncem roku.

    1. První možnost:
     Zeman slíbil, že pověří konkrétní politickou stranu s nejvíce mandáty. ANO je, jak ABčko stále opakuje, HNUTÍ a nikoliv strana. Vůbec bych se nedivil, kdyby Zeman vytáhl takový argument. 😀

     Druhá možnost:
     Zeman pověří ABčko, ten to odmítne, ANO dostane předsedu sněmovny, Zeman znovu pověří ABčko, protože to nikde není zakázané. ABčko pak vládu nesestaví ani na druhý pokus (osloví ODS) a ani na třetí pokus od předsedy sněmovny (osloví STAN), svede to vše na Demoblok a vyvolá předčasné volby. To by bylo vzrůšo. 😀

     Proto taky ANO předsedu sněmovny v žádném případě nemůže dostat. 🙂

    2. ANO neni strana, ale hnuti. Takze zeman nemuze zmenit jen tak nazor.
     wikipedie:“Politické hnutí je sociální hnutí v oblasti politiky. Politické hnutí může být organizované okolo jediné záležitosti anebo sady záležitostí, anebo kolem sady sdílených znepokojujících záležitostí sociální skupiny. Na rozdíl od politické strany není politické hnutí organizováno za účelem zvolení členů hnutí do vládních úřadů; místo toho má za cíl přesvědčit občany anebo vládní úředníky, aby něco udělali ohledně problémů a záležitostí, na které je hnutí zaměřeno“.

   2. Co chcete – státní správa… v mém okolí, když měli trasovat, tak zaevidovali pozitivního, který chtěl nahlásit kontakty, na to mu řekli, že mu zavolá kolega, co to řeší..nikdo se neozval..dotyčný příbuzný zemřel na covid – nakažen konkrétními popírači covidu – smutné je, že ti dotyční sice byli pozitivní, ale měli to jako lehčí chřipku a vysmívají se dál..:(

     1. Já jim říkám Babišova pátá kolona – mimochodem on a jeho nemehla nesou stejný podíl viny – a tahle sorta lidí svým věčným vymezováním se a děláním opaku mu jen rok a něco nahrávala na smeč za smečí.. a navíc to měl vždy na koho svést.

      Takže v důsledku – měli jsme a máme technický problém – který by určitě stál nějaké životy (bohužel) a peníze…Babiš a jeho nemehla + odpirači = 30 000 mrtvých, rozjebaná ekonomika a polarizovanej národ, který si jde po krku..

  3. Jak píšete, mlčeti zlato. Možná by si to chtělo nejdříve přečíst nějaké analýzy. 🙂

   https://zpravy.aktualne.cz/domaci/volby-stan-pirati-krouzkovani

   Takže zhruba jen 40 % voličů PirSTAN kroužkovalo a z toho Piráti získali 36 %. Kdyby tedy byla alespoň distribuce kroužků stejně efektivně rozdělená jako u STAN, tak mají Piráti zhruba 12 poslanců.

   Nemusíme tedy čekat ani do dalších voleb, jak jsme minule řešili, protože na základě těchto dat je podpora Pirátů minimálně na 5 % a ne na 2 %.

   Spíš bych řešil brečení SPD, kteří ostrouhají s umístěním ve vedení sněmovny. Proč by taky strana, co má jen 10 % poslanců měla mít hned místopředsedu.

 3. Od nové probruselské vlády SPOLU+PirStan očekávám, že se do zeleného údělu pořádně obují a v otázkách ekologie budou papežštější než papež. Čekám, že se budou dávat větší dotace na soláry a že současné dotace na elektromobily budou vyšší a budou i pro fyzické osoby.

   1. Místo toho abyste byli jako správní pravicoví fanoušci spalováků šťastní, že konečně projde pravicový „antizelený“ návrh Pirátů za zrušení přimíchávání biosložky do paliv, tak si tu z nich děláte srandu. 😀

    Skončila středo levicová populistická dotační vláda a nastupuje středo pravicová anti dotační vláda. Myslím, že z tohohle hlediska by i vy jako pravicový volič středově populistické SPD měl mít aspoň maličko radost.

    1. Zrušení přimíchávání biosložky samozřejmě vítám. Piráti to měli jako argument proti Babišovi, o nic jiného jim nešlo. Samotným zemědělcům i Agrofertu to bude také jedno, ceny všeho jsou vysoké a místo řepky budou pěstovat něco jiného. V osevním postupu se řepka jako zlepšující plodina hodila, místo ní se dají dát třeba jeteloviny.
     Prý „středo pravicová anti dotační vláda“ ha ha, jako pokus o vtip dobré. Vznikne eurosocialistická vláda, která bude s nadšením přebírat všechny hovadiny z Bruselu. Dotace na Green deal budou větší než jsou dnes. Toho by se dalo využít pro pořízení elektromobilu nebo solárních panelů na střechu. Nicméně čekám útlum ve výstavbě silnic a dálnic – EU na silnice a dálnice již peníze dávat nechce. Místo toho se budou podporovat železnice, nákladní elektro kola a podobně.
     V nové vládě bude pravicová akorát část ODS – Tea party, Černochová a pár dalších, ale tu půjde přehlasovat.
     TOP09 progresivní levice,
     KDU je částečně progresivní levice, například budou proti tomu, aby v adopcích měli homosexuálové přednost před heterosexuály, jinak jsou ale progresivní,
     ODS má Tea párty, zbytek je stejný TOP09
     Piráti se tam dostali jen 4 – čím méně těchto marxistů, tím lépe
     STAN mají podobné názory jako piráti, ale otázkou je, co se do PSP dostalo za lidi a jaké mají názory, že se jich dostane tolik asi nikdo nečekal

     1. Asi jim to jedno nebude jinak by to pěstovali už dnes.

      Jak vidím, tak je potřeba popsat význam slov levice a pravice a odlišení tohoto rozdělení od rozdělení na liberální (nově řečeno „progresivistické“ ) a konzervativní strany.

      Pokud bude tohle socialistická vláda, tak co to bylo před tím? 😀
      Pokud je TOP, KDU a Piráti levice, tak co je pak KSČM, která veřejně prosazuje znárodňování nebo ČSSD, která chce silnou daňovou progresi a danění lidí s více byty? A to vůbec nemluvím o SZ nebo o straně Levice. To by vás asi kleplo, kdybyste si pročetl jejich program.

      Chce to trochu více rozlišovací schopnosti. Když je někdo moc napravo, tak jsou pro něho všichni levičáci. Když je někdo největší konzerva a nejradši by všechno vrátil do doby 1. republiky nebo před 89, tak jsou pro něj všichni progresivističtí marxisti. 🙂

      ODS je euroskeptická pravicová konzervativní strana.
      TOP je proevropská pravicová liberální strana.
      KDU je středová konzervativní strana.
      STAN a Piráti jsou proevropští liberální střed, kdy Piráti jsou trochu více levicoví a liberálnější, stále ale asi kilometr doprava od KSČM nebo ČSSD a o parník konzervativnější než SZ.

      Takže tato vláda bude jak jste řekl spíš proevropská, ale rozhodně bude dost napravo. Žádné valorizace důchodů nad rámec nebo brutální zvyšování minimální mzdy jako u minulé levicové vlády nečekejme.

      Je zajímavé jak všichni nadávají na to jak to u nás (ne)funguje ohledně legislativy nebo staveb a odvolávají se třeba na Německo nebo obecně na západ, ale když bychom měli převzít zákony, které tam napsali, tak by jim hned rupla cévka.

      1. Nasi vlastenci operuji se Svycarskem a ze bysme meli prevzit jejich system. Tak ve Svycarsku odsouhlasili stejnopohlavni manzelstvi vcetne adopce deti, prijimani urciteho mnozstvi uprchliku, elektromobilitu a mnoho dalsich rozhodnuti, ktere jsou diametralne odlisne od jejich predstav. Fakt nevim co teda na tom Svycarsku vidi jako jejich vzor. Ale vlastenecti volici nepremysli hlavou, ale necim jinym, tak jim to neprijde zvlastni.

        1. Ze vy jste otrok, s tim musite asi zit. Ja si uzivam svobodu. Muzu volit koho povazuji za vhodneho, muzu kritizovat vse co me vadi, muzu aktivne formovat tuto spolecnost. At to je kandidovat do obecniho zastupitelstva, tak i do PS. Zadny rudy soudruh me v tom nebrani. Kdyz ale nic nedelate a jen fnukate, tak je to jen vas problem. Ostatne nemate pod cepici, ale urazite ostatni. Asi ma to vase otroctvi nejaky zaklad ve vasem plochem mysleni.

        2. To víš že jo Leoši. Prý svoboda 😀

         Tak zkus napsat do diskuze na nějakém mainstremovém médiu jednu ze tří nejstarších českých psaných vět z přelomu 12. a 13. století a schválně, jak dlouho bude trvat, než ti tu tvoji svobodnou kritiku smáznou.

         Protože jako němec určitě netušíš, o čem je řeč, tak to najdeš v Klementinu jako svazek VI G 15 a věta zní „Lector Vitus, nekrásný kurvy syn“.

        3. @runner. Slusne chovani je zaklad civilizovaneho sveta. Urcite vyrazy odporuji slusnemu chovani a jsou tedy nevhodne zverejnovat. Vyjadrit vasi myslenku vam nikdo nebrani, akorat musi byt v ramci slusnosti. Nikdo necenzuruje vase myslenky. To je ten hlavni rozdil oproti totalitnim rezimum. Tam mozna muzete pouzivat vulgarni slova, ale nevhodne myslenky jsou cenzurovane a nekdy vas muzou privest do kriminalu, nebo dokonce o zivot. Viz Navalny, Nemcov, Politkovska atd.

       1. Švýcarsko je ovšem dobrý vzor a i Piráti navrhují širší zavedení referend, ale musí se to dělat postupně od spodu a s rozmyslem. Ne jako ty paskvily, co navrhuje Okamura už pomalu 10 let a není schopný začít aspoň ve své straně, kde vládne místo přímé demokracie těžká diktatura.

        Přímá demokracie musí jít ruku v ruce s osvětou a vzděláváním společnosti. 🙂

        1. Svycary asi moc neznate. Jen tak namatkou, ve Svycarsku muzou zeny volit teprve od roku 1971. Komu vadi Nemci, ten by si u Svycaru vyrval vlasy. Svycarske zvyky fakt nejsou pro ceske svejkovani. Improvizace je ceska natura, ktera tam je dost nezadouci. Proto muzou mit referenda a u nas ne.

        2. Vím, že tam zavedli celostátně volební právo žen až dost pozdě, ale bavím se o dnešním Švýcarsku. Nebránil bych se, kdybychom se pomalu přibližovali k tomu co je tam dnes, ale chápu, že se to nemusí líbit všem.

         Pokud nejste pro postupné a rozumné zavedení referend, tak byste neměl volit Piráty. 🙂

        3. Švýcarsko je země s temnou minulostí, ve které je druhá světová válka tabu. Mě toto osobní poznání dost zaskočilo.

      2. Já bych viděl rozlišení levice a pravice v úrovni zasahování státu do svobody jednotlivce a míry přerozdělování statků (okrádání občanů přesněji). V tomto ohledu jsou komunisté, jakkoliv jsou vlevo, napravo od pirátů. A jak stále opakuji, pojem krajní pravice je nesmysl, neexistuje. Existuje jen krajní levice a jiná konkurenční krajní levice. Ostatně v akronymu NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) to sozialistische na pravici moc neukazuje. Taková ANTIFA jsou jsou jen jiná sorta nácků.

       1. V první větě jste to popsal velice pěkně. 🙂

        S tím koncem také souhlasím. Podle určitých názorů je rozdělení na pravici a levici ne přímka, ale kruh, takže v podstatě krajní levice je krajní pravice a naopak. Rozdíl je, jakou cestou se tam ta strana chce dostat.

        Ohledně těch Pirátů, asi hlavní jejich programová priorita je digitalizace, což je v podstatě zmenšení státu a tedy silně pravicový návrh. Naopak jsou proti plošnému EET, což je také pravicový postoj. Silně progresivní daně také nechtějí. Znárodňovat ani privatizovat také nechtějí. Zvyšovat chtějí pouze vybrané daně. Základní nepodmíněný příjem je pouze teoretický koncept, ke kterému se stejně jako společnost blížíme. Už teď máme životní minimum, právo na bezplatné vzdělání, zdravotnictví, ochranu, základní lidská práva atd.

        Já prostě moc nechápu, na základě čeho mají stále nálepku extrémní levice (když pominu ty hoaxy). Ano jsou poměrně dost liberální, ale prostě sory, manželství a adopce pro všechny nemá nic společného s levicí a pravicí. 🙂

  1. V těch dotačních programech se nikdo pořádně neorientuje, tak musí existovat firmy co tu dotaci zaříděj. Zjistilo se, že příjemce dotace vlastně žádnou dotaci nedostane, protože vyřízení stojí peníze ve výši 1/2 dotace. Druhou půlku si přihodí dodavatel ke své marži. Proto bude třeba zavést dotace na čerpání z dotačních programů :-))

Napsat komentář