Mercedes-Benz Concept EQV: První plně elektrická cesta Barcelonou s elektrickým MPV pro dojezd až 400 km

Krátce po světové premiéře na autosalonu v Ženevě má za sebou Concept EQV svou první cestu v městském prostředí.

V Barceloně tento koncept prokázal, že elektrická budoucnost pro prémiová MPV už klepe na dveře.
foto: Mercedes-Benz

Poprvé představeno veřejnosti bylo toto první plně elektrické prémiové MPV na autosalonu v Ženevě: s konceptem EQV Mercedes-Benz naznačil, jak může v tomto segmentu vypadat budoucnost bez lokálních emisí.

Nyní má za sebou Concept EQV svou první cestu a v Barceloně se veřejnosti ukázal v prostředí jemu šitém na míru. Vůz je určen pro rodiny, sportovní nadšence a své uplatnění najde i jako hotelový shuttle servis.

Díky svému progresivnímu designu upoutal Concept EQV pozornost i ve městě proslulém módou a designem. Už jen mřížka chladiče s protaženým LED pásem, typická pro rodinu EQ, zanechala skutečný dojem.

Concept EQV je řešením pro praktickou každodenní elektromobilitu bez lokálních emisí. Mezi jeho technologické přednosti patří dojezd až 400 kilometrů a integrovaná funkce rychlonabíjení.

To znamená, že energie potřebná k dojezdu zhruba 100 kilometrů může být dobita pouze za 15 minut. Vůz navíc v interiéru nabízí nejvyšší možnou úroveň pohodlí a skutečnou funkčnost díky rozličným variantám vnitřní konfigurace.

Concept EQV má hnací přední nápravu s kompaktní elektrickou pohonnou jednotkou o výkonu 150 kW. S maximální rychlostí 160 km/h navíc nabízí příjemnou jízdu i mimo město. Energie je dodávána lithium-iontovou baterií o kapacitě 100 kWh, umístěnou pod podlahou natolik rafinovaně, že neomezuje vnitřní prostor pro cestující.

Už brzy udělá Mercedes-Benz Vans další významný krok: sériový model, založený na konceptu EQV, bude představen veřejnosti na letošním IAA ve Frankfurtu.

tisková zpráva

14 Comments on “Mercedes-Benz Concept EQV: První plně elektrická cesta Barcelonou s elektrickým MPV pro dojezd až 400 km”

  1. To je zase nesmyslů na jedný hromadě. LED pásiky,
    To je zase nesmyslů na jedný hromadě. LED pásiky, budoucnost bez lokálních emisí, atd…. Progresivní dizajn :)))
    A nejlepší je 150kW elektromotor na přední nápravu, to napadlo jenom pitomce!
    Nakonec je to jedno, aj tak jich budou vyrábět maximálně ve stovkách kusů ale nezapomenou se s tim chlubit jak jsou progresivní a dál budou chrlit spalováky jako o život.

Napsat komentář