Lucid Gravity: hyperluxus s dojezdem přes 700 km

Méně známou novodobou americkou automobilkou je Lucid Motors podporovaný saudskoarabskými investory. Po limuzíně Lucid Air aktuálně předvedl luxusní SUV Lucid Gravity.

Během třetího čtvrtletí 2023 vyrobil Lucid Air 1150 elektromobilů Lucid Air. Dalších asi 700 jich ale vyrobil přímo pro Saudskou Arábii, kam je odešle po částech a tam se v nové továrně složí pro prodej na místním trhu nebo reexport na okolní trhy.

Aktuálně představený SUV elektromobil Lucid Gravity je podle Lucid postaven na zcela nové platformě „vyvinuté od základu jako sportovní SUV“. Nejspíš tak nejde jen o vyšší Lucid Air, jak se mnozí domnívali.

Lucid Gravity má 900V elektrickou architekturu. Díky tomu umí naplno využít 350kW nabíješky a doplnit 320 km dojezdu během 15 minut. Auto má umět zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 3,5 sekundy. Lucid také tvrdí, že Gravity zvládne užitečné zatížení přes 1 500 kg a nabízí tažnou kapacitu 6 000 kg.

Vzhledem k tomu, že elektromobil Lucid Air lze pořídit s baterií o kapacitě 112 kWh nebo 92 kWh, předpokládá se, že větší Gravity se bude dodávat jen s první variantou a časem nejspíš i větší kapacitou. Aerodynamický koeficient činí 0,24. Dojezd udává Lucid Motors na úrovni kolem 700 km.

Uvnitř obřího auta najdeme sklopná sedadla druhé a třetí řady. Obrovský 34palcový zakřivený a nepřerušovaný OLED displej nad volantem a ještě jednu obrazovku uprostřed palubní desky, podobně jako to má třeba Tesla Model 3.

Podrobnější technické údaje k elektromobilu Lucid Gravity zatím automobilka nechce dát z ruky. Stejně jako cenu, o které jednoduše říká, že bude začínat pod $80 000 (v přepočtu pod 1,75 mil. Kč).

zdroj: Lucid, InsideEVs, foto: Lucid Motors

9 Comments on “Lucid Gravity: hyperluxus s dojezdem přes 700 km”

 1. Mám pro vás hádanku z logiky a kdo správně odpoví, tomu se omluvím za veškeré moje posměšky a již nikdy ho zde nenazvu idiotem, i kdyby měl deset elektromobilů a v rohu místnosti oltářík s fotkami Muska a Zelenskeho v plavkách.

  Pokud pronesu větu „Jsem lhář“
  1. je pravdivá, jsem lhář
  2. tvrdí, že lžu, když o sobě tvrdím, že jsem lhář, takže mluvím pravdu a nejsem lhář
  3. tvrdím pravdu, když říkám, že jsem lhář a můj výrok tedy nemůže být pravdivý, ani nepravdivý
  4. jiná možnost

  Nestačí odpovědět, ale odpověď je nutné řádně zdůvodnit. Ukažte nasvalený intelekt elektromobilním pochybovačům, vždyť i šroubovák s průmyslovkou skrývá v elektrikářské brašně maršálskou hůl! 😉

  PS: inspirováno příspěvkem Františka Dozena v diskuzi na Novinkách.

  1. @lavrov42. Hele, to je hadanka z 4 nebo 5. tridy? Pripomina mi to podobnou trapnost jako dat nekomu kus papiru na kterem je napsane „prosim obratit“. A na druhe strane je take napsane „prosim obratit“.
   Ale koukam ze kdyz te hadance prisuzujes takovou dulezitost, tak to ukazuje vrchol tve mentalni kapacity. Prikladem z horolezectvi bych rekl, ze jsi se dostal na vrchol kopce Rip. Ale je jasne, ze z Ripu ani ty osmitisicovky nemuzes videt, natoz jejich vrcholu dosahnout.

   1. Ano, na tuhle hádanku by měl zvládnout odpovědět inteligentní žák páté třídy. Přesto to nikdo z vás pravidelných kecálistů nezvládl. Není to zajímavé? Iluze o elektromobilistech a fotovoltaistech jsem si samozřejmě nedělal, když tady minulý týden Veselý vysvětloval, že pozná kočku podle čtyřech nohou…

Napsat komentář