Lotus Eletre: úžasný elektromobil s dojezdem 600 km, vyrábí se v Číně

Nový plně elektrický Lotus Eletre je pozoruhodné a progresivní Hyper-SUV – první z nové generace SUV elektromobilů.

Elektromobil Lotus Eletre vychází ze základních principů a DNA značky Lotus, které jsou základem více než 70 let trvajícího designu a konstrukce sportovních vozů, a přetváří je v žádoucí zcela nový lifestylový vůz pro novou generaci zákazníků značky Lotus. Eletre přebírá srdce a duši nejnovějšího sportovního vozu Lotus – modelu Emira – a revoluční aerodynamické vlastnosti plně elektrického hyperautomobilu Evija a nově je interpretuje jako Hyper-SUV.

Lotus Eletre má pohon všech kol, kapacitu baterie přes 100 kWh a výkon 450 kW. Nabíječka s výkonem 350 kW (800 V) zajistí dojezd 400 km za pouhých 20 minut. Cílový maximální dojezd vozu podle WLTP je cca 600 km (cca 373 mil). Vůz je také standardně vybaven možností 22kW nabíjení střídavým napětím.

Technologie zahrnují nejvyspělejší aktivní aerodynamický paket ze všech sériově vyráběných SUV a inteligentní jízdní technologie, jako je první nasaditelný systém detekce světla a dosahu (LIDAR) v sériově vyráběném voze na světě. Nabídne také dynamickou sekvenci nastupování, která přináší divadelní okamžik pokaždé, když se řidič přiblíží k vozu.

Eletre je první z nové řady prémiových lifestylových elektromobilů, které se budou vyrábět ve zcela novém moderním výrobním závodě v čínském Wuhanu. Vůz se narodil v Británii, ale vznikl v globálním měřítku, přičemž jeho design byl veden ve Velké Británii a podpořen spoluprací s týmy v Číně, Švédsku a Německu. Celkový design exteriéru a interiéru vedl mezinárodní tým sídlící v Lotus Tech Creative Centre (LTCC) ve Warwickshire ve Velké Británii.

Max. rychlost je 260 km/h, zrychlení 0-100 km/h pod 3 sekundy, délka 5103 mm. foto: Lotus

Model Lotus Eletre je postaven na zcela nové a vysoce univerzální architektuře Electric Premium Architecture (EPA) společnosti Lotus. Konstrukce nízko nad zemí znamená vynikající ovladatelnost a EPA se může snadno přizpůsobit velikosti baterií, motorům, uspořádání komponentů a inteligentním jízdním technologiím třídy C+ až E+.

Tato platforma bude základem pro zcela novou řadu prémiových lifestylových elektromobilů Lotus. V čele s modelem Eletre budou tyto vozy katapultovat Lotus do nové éry vyšších prodejních objemů a významných příjmů. Lotus Eletre je již v prodeji na všech světových trzích, přičemž první dodávky zákazníkům začnou v roce 2023 v Číně, Velké Británii a Evropě.

zdroj: tisková zpráva

25 Comments on “Lotus Eletre: úžasný elektromobil s dojezdem 600 km, vyrábí se v Číně”

 1. Magazín Hybrid.cz se zaměřuje na témata jako auto, baterie, elektromobily, hybridy, elektrokola, CNG a doprava obecně. Najdete tu ale také pravidelné novinky týkající se dalších elektromobilů. To je důležité a elektromobilita je budoucnost.👍

  Snad sem nezabloudí proruští trollové nebo užiteční idi*ti. Kdyby náhodou, tak stačí napsat, že Česká republika je členem NATO od roku 1999 a členem EU od roku 2004.
  🇨🇿🇪🇺👍

    1. Popsal si zaměření webu a obratem sem zatáhneš něco, co sem nepatří… Ale když seš tady chci se zeptat – ty to asi budeš vědět: Už dlouho se mluví o Putinových trolých farmách, kde za mrzký rubl ovlivňují internetové diskuse po celém světě. Nepochybuji že něco takového opravdu existuje, ale jak je to u nás? Média se tváří, jako by tu správnou pravdu hájili jen aktivističtí elfové, případně rozhořčení občané, samozřejmě všichni zadarmo…Ukoj moji žízeň po informacích. Předem díky 😉

      1. Osobně bych byl radši, kdyby se tu politika mimo téma neřešila. I když elektromobilita a OZE jsou dnes bohužel až příliš zpolitizované, proto je nereálné se politice vyhnout…Klidný bezkonfliktní přístup redakce k diskusi prakticky bez cenzury je mi hodně simpatický 👍….Co se týče tebe, nechápu to nadšení pro mazání, zákazy, rušení a dehonestace a nově dokonce trestní stíhání za odlišný názor. Podle mě si hloupý (nebo nevyzrálý) a v důsledku nebezpečný člověk 👎

       1. Cenzura je hnus. Já se třeba rád podívám i na ruskou propagandu. Protože přestože to je propaganda, pár informací z toho vytežit lze. Například tohle video:
        https://zen.yandex.ru/video/watch/6245f0429c73f1786216caaf

        Když pomineme ty rekvizity a staged performance, tak že Rusové to natáčeli v Azov základně, že ten SS znak na vratech je pravý, že kontrolují většinu města a mají na dosah úplné zničení tohoto nacistického uskupení, to je prostě fakt.

        1. russka transparentnost je obdivuhodna. Kam se hrabeme za russakem.

        2. Na strankach azov.org.ua/ jsem zadny SS nenasel. Asi maji v kremlu dobreho grafika.

        3. Ano ty rekvizity jsou opravdu trapné. Jako to, že jsou Rusové v centru Mariupolu se dozvíš i z našich „dezinformačních“ medií. Na to fakt nepotřebuješ Ruskou propagandu. 😀

         Zkus třeba „institute for the study of war“.

         Není to znak SS, ale znak Azovu. To, že někdo bojoval proti někomu, kdo bojoval proti nacistům za 2. světové z něj nedělá hned nacistu. To, že v Azovu bylo na začátku pár nácků neznamená, že celý Azov nebo celá Ukrajina jsou nacisti. To, že se Rusko neustále odvolává na boj proti nacistům neznamená, že není v samotném Rusku nejvíce nacistů (opravdu ideologických) na světě.

         Ta většina města je možná nějakých 60 % ale, už by to dávno mělo být 100 když si před 11 dny tvrdil toto:

         „Rusové útočí na Mariupol (na Mariupol útočí deset dní, pět dní se bojuje v samotném městě a dnes už zůstávají jen izolovaná ohniska odporu neonacistického praporu Azov v několika čtvrtích včetně těžce bombardované továrny Azovstal).

         Dobře vám tu ideově nekompatibilní realitu dávkují. 🙁“

         Se nějak držej ty „izolovaná ohniska“. Možná by chtělo více konfrontovat zdroje, ze kterých čerpáš s realitou a podle toho jim příště věřit. 🙂

        4. Pro Vencu Azov jsou husťáci proti kterým jsou sparťanský ultras hoši od bobří řeky…. Pokud jde o počty ukrajinských (neo)nácků, podívej se na jejich pochodňové průvody- ty počty jsou impozantní… Mimochodem pochodně simbolizují vypalování neukrajinského živlu – židovských polských a volyňsko/českých domů a obcí…

        5. @Drvoštěp
         Tak to je tvůj výklad co dané pochodně symbolizují. Když koukám na ty babky a dědky a vůbec celkem normálně vypadající lidi, tak si určitě nemyslí, že jimi vypalují neukrajinské živly jako Poláky a nás (kteří jsme teď asi největší jejich podporovatelé).

         Doporučuji podcast „Městská válka se nedá dělat v rukavičkách. Nenávidět začnete i civilisty“. Tam docela dobře vysvětlují co to je Azov a samozřejmě to není černobílé.

         Pro Ukrajince je to spíše symbol národní suverenity a nezávislosti na Rusku.

         Když ale vidím, jak Ruské děti zpívají ve vojenských uniformách co všechno je „právem“ jejich, protože to v minulosti ukradli a nikdy to nevrátí a budou pro taťku Puťku umírat, tak tam je ten nacionalizmus očividný. To vůbec nemluvím o Ruské obdobě Hitlerjugend nastupující nacionální totalitě.

        6. Pro Venca
         Ruský (ultra)nacionalismus je v Rusku samozřejmě silný. Ještě před nějakými 15-20lety tam existovala y poměrně silná neonacistická scéna, která v té době byla doslova vybita z ulic právě ruskými národovci… nemusím snad zdůrazňovat svůj názor na všechny druhy nácků…. Mimochodem:díváš se na ukrajinský problém s neonacismem přes růžová skla, ale dál tě přesvědčovat nehodlám…

        7. @Drvoštěp
         Spíše si nemyslím, že je to hluboký a obecný Ukrajinský problém a že i to málo zbývajících nácků co v současnosti bojuje na UA straně dokáže získat nějakou moc i v klidnějších dobách po skončení války. V každé zemi jsou náckové, ale jde o to jakou mají moc a vliv.

        1. Vy tu opratku mate uz davno nasazenou. Jen musite jeste plnit nejake ukoly a pak uz budete zbytecny. Leda ze by ste dostal nejakou funkci v uradu carskeho protektora. Nekteri se na to tresou aby uz prisla predlistopadova doba.

        2. Pro kkk
         😃Udělal jsem nové zásadní rozhodnutí: cizí slova budu psát i/y zásadně jak se mě zachce, respektive jak mě zrovna napadne a na případné reklamace nebudu brát zřetel…. Do budoucna přemýšlím o rozšíření i na českou gramatiku 😉😁

        3. „sympatie“ ale není cizí slovo. Je to české slovo, které má, stejně jako příbuzná slova v jiných jazycích, společný řecký původ ve slově sympathia. Nazývá se to grécismem.

         Pokud by si chtěl vypustit gramatiku u všech latinismů a grécismů v našem jazyku, tak si rovnou škrtni polovinu mluvnice a budeš na tom hůře, než dyslektik (mimochodem řecké lexis + dys).

        4. Pro Runnču ano ,,y“ je řecké, ,,i“ je latinské…. asi se inspiruju španělštinou, kde v púvodně řeckých slovech používají pouze latinské ,,i“ … A budu mít klid 😊Jestli tě chybná gramatika uráží, nebo snad trpíš nějakou nepříjemnou alergií, doporučuji moje komentáře nečíst 😝

        5. Leo:Váš fanatizmus, netolerance k jiným názorům, a urážení je zde všeobecně známé, a pro někoho, kdo jsem zavítá poprvé jste odstrašujícím příkladem, který škodí elektromobilitě.:::Dr:Já občas také napíšu pěkné hrubky, ale neodolal jsem, sranda musí bejt.

        6. @kkk. Kolaborace s nepritelem se nesmi tolerovat. Zastavate jednoznacne nazory, ktere nejsou pro nasi bezpecnostni situaci vhodne. Zrejme vam unika zavaznost situace zpusobena agresi russka. russke lhani vam zrejme imponuje a russka valka proti nevinnym obcanum UA je pro vas prijatelna.

        7. Leo:Tak doufám, že to Muskovi osobně vysvětlíte::Podnikatel Elon Musk oznámil prostřednictvím svého twitterového účtu, že jeho společnost Starlink obdržela od několika vlád žádost o zablokování ruských zpravodajských zdrojů. Upřesnil, že žádost nepřišla od ukrajinských politiků.

         „Neuděláme to, dokud na nás nebudou mířit pistolí,“ reagoval Musk. „Promiňte, že svobodu slova chápu absolutně,“ dodal. Na výtku, že ruská média šíří propagandu, pak odpověděl, že každé zpravodajství je částečně propaganda, některé jenom víc než jiné.

        8. Na rozdil od nej ale vy tu propagandu sirite aktivne dal.

        9. Pro kkk ,,,, Co je dovoleno Jevovi, není dovoleno volovi „“😐… Ale je možné, že Elon taky časem vymněkne, až mu nějaký americký ,,Leo“ vysvětlí, že je ,, situace závažná“

Napsat komentář