Lexus odhalil novou modelovou řadu LS

Lexus včera v kalifornském odhalil novou modelovou řadu LS, včetně verzí LS 460, LS 600h a zcela novou variantu F SPORT. LS 600h s pohonem zůstává celosvětově nejvýkonnějším vozem s plně hybridním pohonem a agregátem typu V8.

Nové vozy Lexus řady LS nabízejí maximální pohodlí
foto: Lexus

Nová vlajková loď značky Lexus navazuje na nedávno uvedené řady GS a ES a přináší smělé spojení kultivovanosti a evoluce. Zaujme nový styl s dynamickými prvky v podobě masky chladiče ve tvaru vřetene, typické pro současné vozy Lexus, v kombinaci s vylepšenou jízdní dynamikou a technologiemi na špičce oboru.

„Model LS se v průběhu času vyvíjel a dospěl, vždyť se jej za 23 let prodalo více než 730 000 kusů ve čtyřech různých generacích,“ uvedl Kijotaka Ise, prezident společnosti Lexus International.

„Naše nová vlajková loď je na pohled mnohem nápadnější; nový smělejší design odráží postupný vývoj vozů značky Lexus. Toto nové LS přináší ostřejší jízdní dynamiku, nejvyšší úroveň kultivovanosti i luxusu a opět staví na technologiích, které jsou špičkou v daném odvětví.“

Nové LS prodělalo přes 3000 úprav, funkčních změn a technických inovací, včetně tří celosvětových novinek a nejméně 15 novinek poprvé použitých u značky Lexus.

auto hybrid Lexus LS

„Model LS byl vždy v hledáčku zákazníků, kteří požadují to nejlepší. Oceňují vysoce kultivovanou a luxusní atmosféru vlajkové lodi Lexus,“ uvedl Hideki Watanabe, hlavní konstruktér LS.

„Proto jsem si hned v počátcích vývojového programu LS záměrně rozšiřoval své horizonty a soustředil se na nejkrásnější věci v okolním světě, ať již v oblasti umění, designu či technologií – což byl první krok k vytvoření zatím nejpropracovanějšího LS, jenž by měl uspokojit i ty nejnáročnější klienty.“

Vývoj do posledního detailu reagoval na přání zákazníků, a tak si nová vlajková loď značky opět posunula laťku o něco výše ve snaze o dosažení nevídané úrovně kultivovanosti, pohodlí, jízdních schopností, technické vyspělosti a především pak kvality.

Design
Exteriér nového LS prodělal zásadní designové úpravy. Jako vůbec první model značky Lexus může být tento vůz vybaven vnějším osvětlením tvořeným výhradně diodovými zdroji (LED), včetně vertikálně tvarovaných mlhových světel s nejmenšími jednotkami typu P.E.S. na světě nebo jedinečnými světly pro denní svícení (DRL), které tvoří hladké světelné trubice ve tvaru „L“.

auto hybrid Lexus LS

Smělá a sofistikovaná dynamika nového provedení čelních partií s maskou chladiče ve tvaru vřetene, odrážející designový směr příští generace modelů Lexus, kombinuje vyšší míru elegance, nápadnější vzhled a silnější příslušnost ke značce, plně v souladu s posláním této vlajkové lodi.

Intenzivnější vnímání dynamiky pramenící z nového pojetí masky chladiče ve tvaru vřetene poukazuje i na výrazné zvýšení jízdní dynamiky, odezvy, agility a pohotové ovladatelnosti.

Dynamika jízdy
K výraznému zvýšení celkové tuhosti karoserie přispěly nové metody laserového svařování a lepení kovových spojů karoserie. To se odrazilo nejen ve vyšší jízdní stabilitě, ale i pohodlnějším cestování bez negativních dopadů na agilitu a ovladatelnost.

Další vývoj systému AVS (adaptivní variabilní odpružení) s novým systémem kontroly všech čtyř kol současně znamená dokonalejší způsob regulace klonění a svislých kmitů vozidla v zájmu ještě stabilnější jízdy s vynikající trakcí.

auto hybrid Lexus LS

Přepracované řízení nabízí okamžitě rozpoznatelná zlepšení ve smyslu přesnosti i odezvy při vjezdu do zatáčky. Zdokonalení soustavy brzd se odrazilo v okamžité reakci a lepší zpětné vazby od brzdového pedálu.

Nový systém Drive Mode Select nabízí až pět jízdních režimů volitelných řidičem – ECO, COMFORT, NORMAL, SPORT S a SPORT S+, a umožňuje tak optimálně kombinovat hospodárnost jízdy, pohodlí, výkon a jízdní charakteristiku.

F SPORT
Zcela nové provedení LS F SPORT kombinuje sportovnější a agresivnější design exteriéru i interiéru s originálním vylepšením dynamiky, kam patří snížení světlé výšky o 10 mm, brzdy Brembo® se šestipístkovými třmeny na přední nápravě a řazení pomocí pádel pod volantem.

Provedení LS 460 s pohonem zadních kol těží z nově přidaného samosvorného diferenciálu Torsen® a řazení pomocí pádel pod volantem, včetně automatického přidávání meziplynů při řazení dolů. Verze LS 600h je vybavena aktivním stabilizátorem.

LS 460 F SPORT rovněž přidává generátor zvuku sání, jenž umocňuje vibrace impulzů ze systému sání a přivádí je do kabiny vozu.

Kultivovanost, pohodlí a pokrokové prvky výbavy
Nové LS má ambice patřit mezi nejtišší a nejpohodlnější vozy na světě. Přináší proto další zdokonalení již bezkonkurenčních standardů značky Lexus.

Komplexní vylepšení se dotkla izolací chránících před hlukem od motoru a podvozku i aerodynamickým hlukem. Nový luxusní sedan může být jako první vůz značky Lexus vybaven předními koly s dutou komorou, která potlačují hladinu hluku v přední části kabiny.

auto hybrid Lexus LS

Další zdokonalení se dotkla předních sedadel. Celosvětovou novinkou je, že nový systém komplexního řízení klimatizace (Lexus Climate Concierge) vybavený až 13 senzory a centrální řídicí jednotkou (ECU) může automaticky obsluhovat klimatizaci předních i zadních sedadel a vyhřívání věnce volantu.

Krásně zpracovaný interiér LS doplňuje celosvětově první systém progresivního osvětlení (AIS), jehož součástí jsou i nová interiérová světla v bílém odstínu a dynamické osvětlení přístrojového panelu s technologií LED diod.

Nový design interiéru je zaměřen na ještě vyšší úroveň kultivovanosti a pohodlí cestujících, ale současně reaguje i na požadavky dalšího vylepšování technologií rozhraní HMI (Human Machine Interface) značky Lexus.

Mnohokrát oceňovaný sdružený ovladač „Remote Touch“ (RTI) umožňuje komplexně ovládat samotný vůz i prvky palubní zábavy prostřednictvím displeje LCD o úhlopříčce 12,3″ s dělením na samostatné obrazovky (největší displej v odvětví).

auto hybrid Lexus LS

Nový navigační systém Lexus využívá výkonný pevný disk v kombinaci s připojením k Internetu, a tak může nabídnout jednu z nejrychlejších a nejpřesnějších navigací na trhu.

Zvuková aparatura Mark Levinson® Reference Surround System s 19 reproduktory nabízí jeden z nejdokonalejších systémů ozvučení, jaký je dnes v automobilovém světě k dispozici. Systém palubní zábavy pro zadní cestující nově doplňuje i přehrávač Blu-ray®.

Propracované bezpečnostní systémy
Nově zdokonalená verze pokročilého přednárazového bezpečnostního systému (A-PCS) s asistentem napomáhajícím zabránit kolizi je nejpokrokovější aktivní přednárazový systém v odvětví.

Systém byl navržen tak, aby pomáhal řidiči vyhnout se kolizím, resp. napomáhal zmírnit následky kolizí, ať již s jinými automobily nebo chodci, a to za nejrůznějších rychlostí ve městě či na dálnicích, ve dne i za tmy.

Nově vyvinutý systém adaptivních dálkových světel (AHS) automaticky přepíná mezi režimem potkávacích světel, dálkových světel a částečně zacloněným kuželem světla, a dokáže tak zvýšit průměrnou dobu jízdy s osvětlením vozovky pomocí dálkových světel.

Systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (LKA) po zdokonalení lépe pomáhá v místech s vyklenutou vozovkou a za působení bočního větru. K dispozici je i systém pro monitorování mrtvých úhlů (BSM) a systém nočního vidění (Lexus Night View).

Nová vlajková loď byla v neposlední řadě navržena tak, aby ještě akcentovala důraz na výjimečnou kvalitu, za kterou si jednotlivé generace LS odnesly celou řadu mezinárodních ocenění.

tisková zpráva

3 Comments on “Lexus odhalil novou modelovou řadu LS”

Napsat komentář