LEO Express pokračuje v pilotním provozu až do prosince

bude ve svém pilotním provozu pokračovat i po 16. 11. 2012. Na základě rozhodnutí Drážního úřadu mohou i nadále na trase mezi Prahou a Ostravou jezdit pravidelně čtyři spoje LEO Express denně. Od nového jízdního řádu 9. 12. 2012 pak již LEO Express zahájí svůj provoz v plném rozsahu, ve kterém bude mít 16 spojů denně.

Cestující ve vlaku LEO Express
foto: LEO Express

„Děkujeme všem cestujícím, že si pro svou dopravu vybrali naše spoje. Celý pilotní provoz i každý spoj zvlášť si důkladně vyhodnocujeme a případné připomínky a podněty cestujících se snažíme operativně řešit,“ vrací se k průběhu pilotního provozu Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel LEO Express.

Jízdenky do spojů LEO Express si mohou cestující již nyní zakoupit prostřednictvím rezervačního systému na webových stránkách www.le.cz a také na prodejních místech LEO Express.

Cestujícím společnost LEO Express doporučuje, aby si jízdenky zakoupili co nejdříve. LEO Express totiž zachovává svůj cenový koncept, ve kterém platí, čím dříve si objednáte, tím levněji pojedete a mimo špičku levněji. Obsazenost spojů LEO Express navíc stoupá, páteční spoje jsou již prakticky vyprodané.

LEO Express v pilotním provozu provozuje čtyři spoje denně, dva ve směru z Prahy na Ostravu (4:56 a 13:02) a dva opačným směrem z Ostravy do Prahy (9:11 a 17:13).

Cestující ve spojích LEO Express se mohou těšit například na unikátní vlakový portál plný zábavy a informací. Ten není závislý na vnějším signálu a může tedy fungovat po celou dobu jízdy.

Více než 160 GB dat je nahráno do vyspělých systémů každé moderní soupravy LEO Express a cestující tak během jízdy mohou přes notebook, tablet, mobilní telefon nebo jiné zařízení s podporou WiFi jednoduše poslouchat oblíbenou hudbu, sledovat filmy, hrát hry, dívat se na záběry z čelní kamery, vybírat si z palubního menu cateringu a dalších služeb nebo jen tak chatovat se spolucestujícími.

Cestující na portále také naleznou informace o zajímavostech na trase mezi Prahou a Ostravou, o soupravách a společnosti LEO Express atd. Přístup na tento portál je ve všech třídách zdarma, stačí jen otevřít internetový prohlížeč a uživateli se zobrazí kompletní menu.

„Chceme, aby se lidé na palubě našich vlaků nenudili. Jsme první dopravce, který cestujícím v Česku nabízí tak komplexní zábavní a informační portál na palubě vlaku. Stejně jako u jiných služeb, i v tomto případě jsme se inspirovali u předních západoevropských dopravců,” říká Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel společnosti LEO Express.

” Můžeme tento systém nabídnout i díky tomu, že máme nové moderní soupravy vybavené špičkovou ICT infrastrukturou. Jako uživatelské rozhraní jsme zvolili jednoduchou a přitom atraktivní grafiku a přehledné uspořádání. Nikdo se toho nemusí bát, systém s přehledem zvládnou ovládat třeba i senioři. Budeme rádi, když od veřejnost získáme další podněty na vylepšení. Tento systém budeme dále v následujících několika týdnech průběžně vylepšovat a doplňovat, např. o zpravodajství,“ zdůrazňuje Novotný.

Vlakový portál cestujícím zdarma nabízí:

• Filmy: výběr z desítek českých i zahraničních titulů: ceněná klasika, slavné komedie, známé dětské filmy a pohádky, krimi, historické filmy i špičková dramata
• Rádio: s několika základními streamy a se styly na výběr (pop, rock apod.)
• Hry: téměř 2000 her pro zábavu cestujících různých kategoriích (adventury, bojové, sportovní, strategie, střílečky atd.).
• Vlakový chat: cestující si mohou chatovat za jízdy s dalšími lidmi na palubě
• Palubní menu: kompletní nabídka občerstvení
• Potřebné informace: aktuální informace o jízdě, o pamětihodnostech a zajímavostech na trase, o návazných spojích v cílových městech, o nabídce cateringu a palubních službách.
• Záběry z vlakových kamer

Prostřednictvím zábavního portálu se mohou cestující připojit také na WiFi internet dostupný taktéž ve všech třídách zdarma.

Vyspělý palubní informační systém V celém vlaku je rozmístěno celkem 19 LCD obrazovek dobře sledovatelných ze všech míst. Tento vyspělý palubní informační systém cestující průběžně informuje o průběhu jízdy, jízdním řádu, aktuálním čase, stavu počasí, momentální poloze a rychlosti vlaku, poskytuje zajímavé informace o pamětihodnostech na trase. Prostřednictvím LCD obrazovek se představí nejen společnost LEO Express a její vlaky, ale i aktuální posádka na palubě.

tisková zpráva

One Comment on “LEO Express pokračuje v pilotním provozu až do prosince”

  1. No, je to všechno moc
    No, je to všechno moc pěkné a opravdu moderní. Otázkou ovšem zůstává, jak dlouho jim to vydrží. Vše nové je pěkné a neokoukané, ale co potom, budou ty služby i nadále tak důsledné, jak Leo Expres slibuje? Ale i tak jim držím palce. Je to nový vítr změn na naších kolejích. Stejně tak si přeji, aby i pan Jančura ze Student Agency konečně vysypal z rukávu ty nové vlaky, jak slíbil.

Napsat komentář