LEGO vozí v Česku stavebnice elektrickým kamionem

Dánská společnost LEGO má v Česku významnou výrobní a logistickou základnu. Přepravu zboží začíná ve spolupráci s partnery postupně elektrifikovat.

Dachser, přepravní partner společnosti LEGO, v srpnu uvedl do provozu elektrický nákladní vůz pro přepravu LEGO stavebnic z kladenské továrny do distribučního centra v Jirnech.

Nový bezemisní nákladní vůz Volvo FH Electric 6×2 bude zajišťovat noční přepravu swapů na dvou linkách mezi Kladnem a Jirnami. Pro tento účel byla v Dachseru vybudována potřebná infrastruktura včetně dobíjecí stanice a byly úspěšně dokončeny testovací jízdy.

SOUVISEJÍCÍ: Peugeot a LEGO dali hlavy dohromady a je z toho nádherný Technic model

„Nasazením tohoto elektrického náklaďáku jsme v LEGO Group a v Dachseru udělali další krok na cestě k ‚nulovým emisím‘, což je společný cíl našich aktivit v oblasti udržitelnosti,“ řekla nám k tomu Pavlína Šaurová za českou pobočku LEGO.

Používáním tohoto elektrického vozu sníží firma emise CO2 o 29 071 kg ročně. Jedná se o první z několika iniciativ v oblasti zelené energie, které ve spolupráci se společností Dachser plánuje.

zdroj: tisková zpráva

3 Comments on “LEGO vozí v Česku stavebnice elektrickým kamionem”

Napsat komentář