LEGO představuje závodní speciály BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3

Nová závodní sezóna je za dveřmi, a tak v rámci spolupráce BMW a LEGO vznikla nová sada Speed Champions, navržená tak, aby podnítila představivost.

Novinka nadchne mladší fanoušky motoristického sportu od devíti let a zároveň poskytne autentický zážitek ze stavění a hraní i odrostlejším sběratelům. Tato detailně propracovaná sada s celkem 676 dílky umožňuje stavitelům vytvořit ne jeden, ale hned dva současné soutěžní závodní vozy BMW M Motorsport: BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3.

Tyto dva závodní vozy budou stát v čele snahy BMW M Motorsport o úspěchy na závodech, a to včetně závodu 24 hodin Le Mans, který se pojede 15. a 16. června 2024.

Nové modely ze série Speed Champions jsou pečlivě navrženými replikami svých reálných předloh. Mezi autentické designové prvky patří především charakteristické lakování BMW M Motorsport, výrazný difuzor, vizuálně nápadné koncovky výfuku a poutavé spoilery, stejně jako interiér zpracovaný s důrazem na detaily.

Střechy obou miniatur je navíc možné sejmout, takže do jejich závodních kokpitů lze umístit figurky závodních jezdců dodávané jako součást sady. Scéna je připravena pro napínavé závody kolo na kolo v dětských pokojích.

Série LEGO Speed Champions, přinášející reprodukce ikonických závodních vozů z kostek LEGO, již téměř deset let vyvolává úsměvy na tvářích automobilových fanoušků a sběratelů všech věkových kategorií.

Nová stavebnice, spojující modely BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3, zapadá do této tradice a umožňuje dalším cílovým skupinám poznat kouzlo motoristického sportu a technologické kompetence BMW M.

Nejnovější přírůstek do série LEGO Speed Champions probudí ve stavitelích závodní vášeň. Po dokončení obohatí tyto dva výjimečně lákavé modely jak sběratelské vitríny, tak startovní rošty vzrušujících závodů v ložnicích.

Set BMW M Hybrid V8/BMW M4 GT3 je v prodeji od 4. března 2024 za doporučenou maloobchodní cenu 1219 Kč. Lze ji zakoupit u BMW Autorizovaných Dealerů v Evropské unii a ve Velké Británii, v internetovém obchodě BMW lifestyle.bmw.com a u společnosti LEGO®.

BMW M Motorsport slaví dlouho očekávaný návrat do mezinárodních závodů prototypů s vozem BMW M Hybrid V8. Elektrifikovaný závodní osmiválec absolvoval v loňské sezóně první nasazení v prestižní kategorii GTP seriálu IMSA a letos bude startovat také ve vytrvalostním FIA Mistrovství světa (FIA WEC).

Přesně 25 let poté, co BMW V12 LMR slavně vybojovalo celkové vítězství v závodě 24 hodin Le Mans, otevírá start BMW M Hybrid V8 na legendární vytrvalostní klasice novou kapitolu v historii závodních prototypů značky BMW.

BMW M Team WRT v letošní sezóně nasadí do závodů FIA WEC také BMW M4 GT3. BMW M Motorsport tak bude mít na závodě 24 hodin Le Mans zastoupení i v další třídě: zatímco dva vozy BMW M Hybrid V8 budou v Le Mans bojovat v kategorii Hypercar, dvojice závodních vozů BMW M4 GT3 se představí ve třídě LMGT3.

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “LEGO představuje závodní speciály BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3”

  1. BMW využívá k buzení vinutých rotorů kroužky a kartáče. Projektovaná životnost přes 1 000 000 km.
    //youtu.be/3uIVPK_1k-0?t=748
    Vypadá to, že toto řešení bude běžné, mají poptávky i od jiných automobilek.
    V Renaultu mají zřejmě uhlíky taky, v Zoe někdy i odcházely, protože měly horší konstrukci.
    //www.hybrid.cz/renault-5-e-tech-az-52-kwh-dojezd-400-km-cena-pod-600-000-kc/comment-page-1/#comment-314264

Napsat komentář