Kia Soul EV zvítězila v kanadské anketě Auto roku

Zcela nová Kia Soul EV v modelovém provedení 2015 získává ocenění Nejlepší nový vůz do města. Ocenění autu udělila Asociace motoristických novinářů v Kanadě (AJAC).

Elektromobil Kia Soul EV z Jižní Koreje chce prorazit ve světě
foto: Kia

TISKOVÁ ZPRÁVA

Zcela nová Kia Soul EV v modelovém provedení 2015 získala ocenění Nejlepší nový vůz do města (‘Best New City Car’) od Asociace motoristických novinářů v Kanadě (AJAC).

Slavnostnímu vyhlášení cen kanadské ankety Auto roku (Car of the Year) předcházelo týdenní testování označované jako TestFest, probíhající letos v říjnu u Niagarských vodopádů v Ontariu.

Hodnocení TestFest zahrnuje jízdy ‘za reálných podmínek’ na veřejných komunikacích – kde se motoristé běžně pohybují – aby údaje z testování a výsledky hlasování odpovídaly reálným potřebám potenciálních zákazníků. Výsledky vycházejí z jednotlivých bodových hodnocení od 73 motoristických novinářů, což je zárukou spravedlivého a objektivního srovnání.

Nová Kia Soul EV je výsledkem několikaletého specializovaného výzkumu a vývoje a je to zároveň první bezemisní elektromobil, jenž se objeví na trzích celého světa. Elektromobil stojí v popředí programu ‘Čisté mobility’ automobilky Kia, v jehož rámci bude Kia v příštích letech nabízet zákazníkům z celého světa stále větší počet ekologicky šetrných dopravních prostředků.

Jako vítěz kategorie se zcela nová Kia Soul EV 2015 kvalifikovala i do soutěže k získání nejvyššího titulu Kanadské auto roku 2015 (AJAC ‚Canadian Car of the Year‘), jenž bude vyhlášen 12. února 2015 na kanadském mezinárodním autosalonu v Torontu.

Zcela nový elektromobil Soul EV dále získal titul ‘Auto roku’ v Norsku, tedy zemi, která se pyšní celosvětově nejvyšším podílem elektromobilů na obyvatele.

Kia Soul EV obdržela nejvyšší skóre z 10 přihlášených kandidátů, a to pro svůj pozoruhodný design, prostorný interiér a největší dojezd na jedno nabití ze všech testovaných elektromobilů.

Pozn. redakce: test elektromobilu Kia Soul EV připravujeme.

tisková zpráva

12 Comments on “Kia Soul EV zvítězila v kanadské anketě Auto roku”

 1. Což takhle uspořádat
  Což takhle uspořádat interní anketu Auto roku EV-hybrid na Hybridu.cz. Je pravdou, že ČR není Kanada a pestrost a nabídka hybridu a elektromobilu 2014 v ČR silně pokulhává za Kanadou ale bylo by to rozhodně zajímavé i když netransparentní! Jinak ale to vítězství Kie Soul EV přeji!!!!

    1. Prodejci v ČR ještě
     Prodejci v ČR ještě nepochopili, že nelze prodávat něco, co vlastně nemám. Zkoušel jsem předváděčku u Kia i Nissanu. Kia v Ostravě mne poslal někam s tím, že elektro Soul EV prodávat nikdy nebudou a hned mi nabídli totožný spalovák k vyzkoušení. Tak jsem je zase poslal někam já. Kia v Praze – jediný prodejce Autobond – se zatím neozvala. Nissan Ostrava mlčení. Nissan ČR se ozval emailem i telefonicky, ale opět jen Praze, případně v Plzni Leaf i dodávka NV. Podobně jsem dopadl dříve u Citroenu / Peugeotu, také ho měli jen v Praze a jen někde. Zajímavý je v tomto kontextu Auto Heller Ostrava, dvorní prodejce koncernu VW / Škoda / Seat….. . nabízel na víkend svým dobrým zákazníků eGolf hned měsíc po uvedení na trh v ČR.

Napsat komentář