Kia a Hyundai budou v Indii využívat místní baterie pro své elektromobily

Kia a Hyundai podepsaly memorandum o porozumění s firmou Exide Energy Solutions Ltd. Na indickém trhu budou využívat její místně vyráběné baterie.

Kia a Hyundai na pozadí další plánované expanze elektromobilů podepsaly memorandum o porozumění (MOU) za účelem strategické spolupráce s firmou Exide Energy Solutions Ltd. (dále jen „Exide Energy“), předním indickým výrobcem akumulátorů.

Obě značky v návaznosti na svoji plánovanou expanzi elektromobilů na indickém trhu usilují o lokalizaci výroby akumulátorů pro elektromobily, jmenovitě se zaměřením na lithium-železo-fosfátové články (LFP). Tímto strategickým krokem se uvedené společnosti zařadí mezi průkopníky v používání akumulátorů domácí výroby v připravovaných modelech elektromobilů na indickém trhu.

„Indie je klíčovým trhem elektrifikace vozidel, zčásti kvůli národním cílům v oblasti uhlíkové neutrality, a tak je cenová konkurenceschopnost na základě místní výroby akumulátorů naprosto zásadní,“ uvedl Heui Won Yang, prezident a vedoucí vývojového centra R&D firem Kia a Hyundai.

„Prostřednictvím této globální partnerské spolupráce s Exide Energy získáme konkurenční výhodu v tom, že budoucí elektromobily Kia a Hyundai na indickém trhu budou používat akumulátory místní výroby.“

Společnost Exide Industries Ltd. se sídlem v Kalkatě je předním indickým výrobcem akumulátorů s více než 75letými zkušenostmi s výrobou olověných baterií. V roce 2022 byla založena firma Exide Energy s cílem rozšířit působnost do odvětví akumulátorů pro automobily.

Uvedená strategická spolupráce s Exide Energy předznamenává počátek dalších snah Kia a Hyundai o rozšíření kompletního vývoje, výroby, dodávek a partnerství na poli akumulátorů v rámci indického trhu.

Indie je celosvětově považována za velmi slibný automobilový trh a země se rychle stává klíčovým hráčem ve výrobě a prodeji elektromobilů. Obě značky si uvědomují strategický význam indického trhu a ujímají se zde vedení uváděním vlastních modelů elektromobilů s cílem etablovat se na samotném čele indického automobilového průmyslu.

zdroj: tisková zpráva

2 Comments on “Kia a Hyundai budou v Indii využívat místní baterie pro své elektromobily”

  1. Exide je opravdu dost známá značka. V Indii mají reklamy dost často. Kromě toho se na indický trh dostávají i Na-ion baterie a spolu se skutečností že fotovoltaiky začaly být dostupné pro běžné Indy zatímco fosilní paliva jsou velmi drahá, tak trh s elekrickými vozidly může rychle expandovat. Už loni byl obrovský nárůst. Prodaných vozidel (všech typů včetně jednostopých a třístopých) bylo v roce 2022 kolem 1 000 000, v roce 2023 to bylo 1 500 000 a letos se očekává minimálně 50% nárůst, takže něco přes 2 250 000. Trh s BEV roste stejně rychle, ale celkové počty nejsou zase až tak vysoké 38 000 2022, 82 000 2023. https://www.business-standard.com/industry/auto/electric-vehicle-sales-jumps-49-to-1-52-million-units-in-2023-fada-124010901062_1.html
    Pokud se budete dívat na zdroj, nezalekněte se neobvyklého oddělování řádů čárkou. Je to indické specifikum.

Napsat komentář