Ken Block vám ukáže, jak se jezdí Rallye Dakar v elektromobilu

Ken Block jeden ze spoluzakladatelů oděvní společnosti DC Shoes, a zároveň legenda motorsportu, si vyzkoušel Rallye Dakar v elektromobilu.

Zakladatel závodu Formule E Alejandro Agag vymyslel nový podnik: drsné elektrické závody Extreme E. Odstartují už příští rok a jezdit se budou s těmito unikátními terénními elektromobily, které staví stejná firma (Spark) jako elektrické formule Formula E. Jeden takový aktuálně vyzkoušel Ken Block v rámci Rallye Dakar.
foto: (c) Extreme E

Odyssey 21 je off-road elektromobil navržený pro novou soutěž Extreme E. Představen byl minulý rok na Goodwoodském festivalu rychlosti, ale do širšího povědomí se dostává až nyní.

A to díky Kenu Blockovi, který se s ním vydal na poslední úsek Rallye Dakar v Saudské Arábii. Auto váží 1650 kg, má samozřejmě pohon všechy čtyř kol a max. výkon 400 kW. Zrychlení 0-100 km/h zvládne za 4,5 sekundy.

Série závodu Extreme E má začít v lednu 2021. Stojí za ní stejný tým, který má na svědomí závody elektrických formulí Formula E. Pojede se mimo jiné v Brazílii, Nepálu, Senegalu nebo Saudské Arábii.

Odyssey 21

Odyssey 21
foto: (c) Extreme E

Tři komentáře u “Ken Block vám ukáže, jak se jezdí Rallye Dakar v elektromobilu”

Napsat komentář