Kalifornie schválila zákaz prodeje spalovacích aut – od roku 2035

Gavin Newsom, guvernér amerického státu Kalifornie, oznámil, že od roku 2035 se tam nebudou smět prodávat žádná nová spalovací auta.

V minulých dekádách trpěla Kalifornie a zejména Los Angeles jedním z nejhorších ovzduší v USA. I proto postupně začala zavádět nové standardy kvality ovzduší, které situaci výrazně zlepšily. Dnes však Kalifornii trápí především rozsáhlé požáry.
foto: Jsig9, licence Pixabay

Kalifornie, dlouhodobě nejprogresivnější stát USA s ohledem na ochranu kvality ovzduší, potvrzuje v tomto ohledu svou vedoucí pozici. Zákaz prodeje fosilů od roku 2035 bude mít zásadní dopad na automobilový průmysl.

Zároveň to ale neznamená, že po tomto roce nebudou moct v Kalifornii taková auta nadále jezdit. Souběžně se budou moct i nadále prodávat ojeté spalovací vozy.

Někteří kritici se ovšem ptají „Proč tak pozdě?“. Jiné státy USA, například Washington či Havaj, už dřív oznámily, že by rády zákazály prodej nových spalovacích aut už v roce 2030. Žádný z nich to ale zatím neschválil.

Na druhou stranu je také možné, že v roce 2035 už bude takových zákaz víceméně bezvýznamný, protože stejně bude naprostá většina prodaných aut na elektřinu.

15 Comments on “Kalifornie schválila zákaz prodeje spalovacích aut – od roku 2035”

 1. to je furt slabý, šediváci je donutí přidat tak na 2030,
  to je furt slabý, šediváci je donutí přidat tak na 2030, 2025.. tedááá jesi vůbec nějaký 2030 bude že 😉 PS: Boris to na vostrovech vodpálkuje na 2030 je potvrzeno

  https://www.auto.cz/britove-pry-zakazou-spalovaci-motory-jiz-v-roce-2030-136122

  nebo ste snad mysleli že současná situace která je taková jaká je jen tak pro nic za nic?? ps: to byl jen tréning ;))

  https://www.youtube.com/watch?v=uWCGK4nneeU

    1. jenže když u germána přituhuje, jediný co je napadne jak
     jenže když u germána přituhuje, jediný co je napadne jak zlikvidovat čezkou konkurenci aby podpořili vlastní…. šáde, bárum … 😉

     sem říkal, že je potřeba vykoupit prodanou nevěstku jinak z ní udělaj děvku :)))))

   1. No právě, že naopak. Velké množství EV v síti se
    No právě, že naopak. Velké množství EV v síti se schopností V2G vám krásně kompenzuje lokální nárůsty či výpadky, a tudíž udržení integrity sítě výrazně napomáhá, protože to právě nemusí zvládnout (vyrovnat) přenosová a transformační soustava.

Napsat komentář