Jaguar Vision Gran Turismo SV: virtuální závodní elektromobil

Jaguar Vision Gran Turismo SV je plně elektrický virtuální závodní vůz vyvinutý pro hru Gran Turismo. Zároveň byl postaven také v životní velikosti jako reálná designová studie.

Čtyři elektromotory vyvinuté týmem Jaguar Racing poskytují celkový výkon 1 400 kW. Automobil zrychlí z nuly na 100 km/h za méně než dvě sekundy, maximální rychlost je 410 km/h. Tento vůz se představí ve hře Gran Turismo v roce 2021.
foto: JLR

Základem se stal již existující virtuální vůz určený pro hru Gran Turismo – Vision GT Coupé. Nová studie představovala příležitost přehodnotit vše, co by mohlo zlepšit výkon, a přitom se zároveň znovu zamyslet, jak by mohl vypadat elektrický automobil značky Jaguar určený pro vytrvalostní závody.

Jaguar Vision Gran Turismo byl kompletně navržen ve virtuálním světě s aerodynamikou optimalizovanou, testovanou a prověřenou pomocí nejmodernějších simulačních nástrojů.

Klíčovou byla detailní analýza zpětné vazby hráčů zaznamenaná na diskusních fórech nebo online videích. Toto virtuální testování kombinované s mnoha hodinami „za volantem“ umožnilo designovému a inženýrskému týmu přesně určit, jak optimalizovat Vision GT SV k vytvoření perfektního herního elektricky poháněného vozu pro vytrvalostní závody.

Ve srovnání s Vision GT Coupé zůstal rozvor náprav 2 721 mm nezměněn, s celkovou délkou        5 540 mm je ale GT SV o 861 mm delší. Tuto změnu inženýři provedli s ohledem na vylepšení aerodynamiky.

Ve srovnání s Vision GT Coupé zůstal rozvor náprav 2 721 mm nezměněn, s celkovou délkou 5 540 mm je ale GT SV o 861 mm delší. Tuto změnu inženýři provedli s ohledem na vylepšení aerodynamiky.
foto: JLR

Vision GT SV kombinuje odkaz designu ikonických závodních modelů C-TYPE, D-TYPE, XJR-9 nebo XJR-14 s inovativními technologiemi budoucnosti. Výsledkem je ultimátní herní závodní automobil značky Jaguar.

Model v životní velikosti postavený týmem Jaguar Design předvádí dosud nejradikálnější interpretaci elektrického závodního vozu Jaguar. Elektromobil Jaguar Vision Gran Turismo SV se představí ve hře Gran Turismo v roce 2021.

tisková zpráva

Napsat komentář