Jaguar Land Rover a NVIDIA spojují síly v robotickém řízení

Jaguar Land Rover uzavřela několikaleté strategické partnerství s NVIDIA. Budou společně vyvíjet autonomní řízení a propojené služby s umělou inteligencí pro všechna budoucí vozidla postavená na platformě NVIDIA DRIVE.

Od roku 2025 budou všechna nová vozidla Jaguar a Land Rover postavena na softwarové platformě NVIDIA DRIVE, která bude poskytovat široké spektrum systémů aktivní bezpečnosti, automatizované jízdy, parkování a asistenčních systémů řidiče. Uvnitř vozidla bude systém poskytovat funkce umělé inteligence, včetně monitorování řidiče a cestujících, jakož i pokročilé vizualizace prostředí vozidla. 

Toto komplexní řešení je založeno na systému NVIDIA DRIVE Hyperion, který zahrnuje centralizované AV počítače DRIVE Orin, software DRIVE AV a DRIVE IX, bezpečnostní a síťové systémy a prostorové senzory. DRIVE Orin je mozek umělé inteligence vozu a pohání operační systém vozů Jaguar Land Rover, zatímco DRIVE Hyperion je centrální nervový systém.

Jaguar Land Rover bude rovněž využívat vlastní vyvinutá řešení datových center s NVIDIA DGX pro trénování modelů AI a software DRIVE Sim postavený na NVIDIA Omniverse pro fyzikálně přesné simulace v reálném čase. Softwarově definované funkce vozů Jaguar Land Rover a jejich architektura komplexního ověřování a validace umožní poskytovat inovativní služby asistovaného a automatizovaného řízení po celou dobu životnosti vozidla prostřednictvím vzdálených aktualizací softwaru. 

„Automobily nové generace změní automobilový průmysl v jedno z největších a nejpokročilejších technologických odvětví. Flotily softwarově definovaných, programovatelných automobilů nabídnou nové funkce a služby po celou dobu své životnosti. Jsme samozřejmě rádi, že můžeme být partnerem společnosti Jaguar Land Rover při vytváření nové koncepce budoucnosti dopravy a nejpokročilejších automobilů,“ dodal Jensen Huang, zakladatel NVIDIA a CEO.

Společnost Jaguar Land Rover chce do roku 2039 dosáhnout nulových čistých emisí uhlíku ve svém dodavatelském řetězci, výrobcích a provozech.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář