Italské kolo poskládáte jako deštník

Jízdní kola jsou skvělá, ale s jejich užíváním se pojí několik nevýhod. I když umí zkrátit čas potřebný k cestě do práce nebo na nákup, pořád musíte hledat stojan se zámkem nebo kolárnu, abyste náhodou o svého miláčka nepřišli.

Italské skládací jízdní kolo lze složit do velikosti deštníku
foto: Gianluca Sada

A cestování s kolem vlakem? Noční můra. Teď, díky praktickému nápadu italského designéra Gianluca Sady, všechny starosti odpadají. Jeho skládací kolo je tak malé, že jej poskládáte na velikost deštníku, a můžete si jej všude brát s sebou.

Skládací kola nejsou na světě nic nového. Přenosné bicykly všech tvarů a velikostí zná svět déle než sto let. A pochopitelně, jako všechny „novinky“ si našla i skládací jízdní kola cestu do armády.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

3 Comments on “Italské kolo poskládáte jako deštník”

  1. Umístění malého kolečka
    Umístění malého kolečka řetězu dole se mi zdá nevhodné – je hodně na ráně. Stejně tak řetěz, např. při najíždění na vyšší obrubník to koupí naplno. Mělo by to být prohozené. Řetěz bez krytu nahoře možná ale zase bude špinit.

    Uchycení předního kola se mi zdá tvarově nedodělané – zbytečně to trčí z kola ven, místo aby to na způsob blatníku kopírovalo tvar kola. Nevím, třeba to má nějaký účel při složení.

  2. Pozrel som si to originálne
    Pozrel som si to originálne video. Ten bike sa mi zdá dosť subtílny a neviem ako rýchlo sa dá zložiť/rozložiť (na videu som to nevidel. Za najdokonalejšiu skladačku (vhodnú aj ako príručná batožina) považujem Brompton – pri troche cviku je zložený/rozložený do 10 sek., po zložení skutočne extrémne kompaktný, a čo je podivuhodné – veľmi pohodlný na jazdenie (skúšal som) – má také vtipné riešenie na odpruženie.

Napsat komentář