Hyundai začíná vyrábět elektromobily v Indonésii

Hyundai slavnostně otevřel svůj první výrobní závod v jihovýchodní Asii. Stojí v průmyslovém komplexu Deltamas nedaleko indonéského města Cikarang, asi 40 km od hlavního města Jakarta.

Slavnostní otevření následuje po uzavření memoranda o shodě mezi společností Hyundai a indonéskou vládou. Hyundai se v něm zavázal, že vybuduje a bude provozovat lokální výrobní závod, z něhož se stane výrobní centrum společnosti Hyundai pro trhy jihovýchodní Asie.  

Hyundai loni v prosinci dokončil výstavbu výrobního závodu s počáteční výrobní kapacitou 150 000 vozů ročně. Hyundai plánuje investovat do výrobního závodu cca $1,55 mld. a zvýšit jeho výrobní kapacitu na 250 000 vozů ročně. Část spotřeby elektrické energie výrobního závodu pokrývají solární panely. Hyundai zde navíc plánuje lakovat karoserie vozidel ekologickými, vodou ředitelnými laky. 

„Dnes slavnostně otvírám výrobní závod Hyundai Motor Manufacturing Indonesia a zahajuji jeho provoz. Z jeho bran také vyjíždí první elektromobil IONIQ 5 vyrobený v Indonésii,“ řekl Joko Widodo, prezident Indonéské republiky. „Doufám, že se tento Hyundai IONIQ 5 stane důležitým milníkem ve vývoji elektromobilového ekosystému v Indonésii a dále urychlí jeho rozvoj.“

Část spotřeby elektřiny celého závodu zajistí střešní solární elektrárna. foto: Hyundai

„Indonésie je klíčovým centrem pro realizaci strategie společnosti Hyundai Motor v oblasti budoucí mobility. Tento výrobní závod sehraje klíčovou roli v automobilovém průmyslu a specificky v oblasti elektromobilů,“ řekl Chung, výkonný předseda společnosti Hyundai Motor Group. „Hyundai se bude i nadále podílet na výstavbě elektromobilového ekosystému v Indonésii. V současnosti například budujeme závod na výrobu akumulátorových článků. Tím ještě více pomůžeme Indonésii k významnému postavení na globální scéně. Doufáme, že budoucí technologie společnosti Hyundai se stanou základem pro ještě širší spolupráci s Indonésií.“

Indonéská vláda podporuje rozšiřování elektromobilového ekosystému. Mezi její opatření patří výměna 130 000 vozidel ve vládní flotile za elektromobily do roku 2030. Hyundai Motor podpoří uskutečnění této vize výstavbou robustního elektromobilového ekosystému. 

Nový výrobní závod Hyundai bude vyrábět nejen strategické modely pro tento region, jakým je SUV CRETA, ale také konkurenceschopné bateriové elektromobily reprezentované například modelem IONIQ 5. Ten je prvním speciálně zkonstruovaným bateriovým elektromobilem značky Hyundai vyráběným v jihovýchodní Asii. Představení modelu IONIQ 5 jako „domácího“ vozidla upevní postavení značky Hyundai na indonéském trhu jako průkopníka elektromobilů.

Hyundai naváže v Indonésii na pozitivní vývoj prodeje modelů IONIQ Electric a KONA Electric, které v roce 2021 tvořily 87,3 % celkového prodeje elektromobilů v Indonésii. Vozidla IONIQ 5 budou poskytnuta pro Summit G20 na Bali spolu s vozy Genesis G80 Electrified. Společnost navíc ve spolupráci s firmou LG Energy Solutions buduje závod na výrobu akumulátorových článků v indonéském Karawangu. S jeho dokončením se počítá v první polovině roku 2023, výroba bude zahájena v roce 2024. 

Dodávky akumulátorových článků z tohoto výrobního závodu pro trvale udržitelné sady akumulátorů do elektromobilů podpoří intenzivnější přechod Indonésie na elektricky poháněná vozidla. Sady akumulátorů z lokální výroby se budou montovat do elektromobilů vyráběných v indonéském závodě, čímž se zvýší cenová konkurenceschopnost těchto elektricky poháněných modelů.Hyundai začne v první polovině roku 2022 montovat v novém indonéském výrobním závodě také SUV Santa Fe a ve druhé polovině roku 2022 bude následovat strategicky významné malé MPV pro trhy v jihovýchodní Asii.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář