Hyundai otevřel v Česku Centrum e-mobility

V sídle českého zastoupení značky Hyundai v Praze na Stodůlkách proběhlo dnes slavnostní otevření centra e-mobility Hyundai Electrified.

Nově zrekonstruovaný showroom se zaměřuje na představení ekologických modelů a řešení pro udržitelnou mobilitu jihokorejské automobilky. Mimo nabídky elektromobilů značky Hyundai byl na místě také robotický pes Spot od společnosti Boston Dynamics. K prohlédnutí byl také vysokovýkonný sportovní prototyp RM20e. U centra je také nainstalována ultra výkonná dobíjecí stanice Siemens Sicharge D o výkonu 300 kW.

Nově zprovozněná dobíjecí stanice Siemens je určena pro zákazníky a partnery Hyundai Motor Czech. Sicharge D disponuje technologií dynamického rozložení výkonu: při dobíjení se řídí potřebami připojených vozidel. Elektromobil vybavený možností ultra výkonného dobíjení může u každé DC zásuvky využít disponibilní výkon dosahující 300 kW v závislosti na konfiguraci.

Instalovaná stanice je vybavena dvěma DC dobíjecími konektory typu CCS 2 a jedním AC dobíjecím konektorem Type 2. Jeden dobíjecí výstup CCS 2 je navíc vybaven speciálním aktivně chlazeným kabelem s možností dobíjecího proudu až 500 A (tzv. HPC, High Power Charging technologie). V případě AC dobíjení dosahuje dostupný dobíjecí výkon až 22 kW.

Dodaná konfigurace Sicharge D umožňuje plánované rozšíření o další dva externí dobíjecí výdejníky, což umožní z dobíjecí stanice dobíjet až 5 elektrických vozidel zároveň. Společnost Hyundai Motor plánuje do roku 2025 představit celkem 12 nových bateriových elektromobilů. Cílem společnosti do roku 2025 je prodávat 560 000 elektromobilů ročně.

zdroj: tisková zpráva

Jeden komentář u “Hyundai otevřel v Česku Centrum e-mobility”

  1. Přepravní společnost DHL Express se dohodla na nákupu 12 elektrických nákladních letadel Alice od společnosti Eviation. Celý tucet by měl sloužit v pro dopravu ve Spojených státech.K ovládání stroje stačí jeden pilot, nosnost dosahuje poměrně skromných 1 200 kg. Doba nabíjení na jednu letovou hodinu činí přibližně 30 minut. Maximální dolet je 815 km. Alice lze používat v jakémkoli z prostředí, v nichž v současnosti operují letadla s pístovými a turbínovými motory.

    https://www.technickytydenik.cz/rubriky/energetika-teplo/tucet-elektrickych-alic-dhl-nakupuje-nakladni-e-letouny_53917.html

    https://www.hybrid.cz/alice-elektroletadlo-schopne-uletet-1050-km-s-11-lidmi/

Napsat komentář